Halina Mlynkowa śpiewa, a Śląsk Cieszyński wraz z nią

  Halina Mlynkowa śpiewa, a Śląsk Cieszyński wraz z nią

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Eksplozję pozytywnych emocji wywołuje w powiecie cieszyńskim 16-osobowa reprezentacja Śląska Cieszyńskiego, która występuje w telewizyjnym show "Bitwa na głosy". Wokaliści prowadzeni przez Halinę Młynkową deklasują pozostałych uczestników programu, potwierdzając, że Śląsk Cieszyński, choć może nie jest wielkim regionem, ale za to niezwykle rozśpiewanym.
  Halina Młynkowa i jej zespół są rewelacją telewizyjnego show

  Halina Młynkowa i jej zespół są rewelacją telewizyjnego show ©Łukasz Klimaniec

  - Nigdy w to nie wątpiłam - mówi Halina Młynkowa. - Potwierdza to wiele osób, które śpiewają. Potwierdzają to także moi wokaliści.

  Takiej popularności i zainteresowania jej ekipą, a zwłaszcza sukcesu w "Bitwie..." nikt się nie spodziewał. Gdy Młynkowa i jej grupa spotkali się w niedzielę fanami w Cafe Muzeum w Cieszynie, na dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego ciężko byłoby wbić szpilkę. Wokaliści zamiast siedzieć na krzesłach musieli na nich stać, by można było ich w ogóle zobaczyć.

  - Piękne jest to, że zwykli ludzie mogą zaistnieć w tym programie. Fajnie, że ktoś, kto ma marzenia, może je spełnić - oceniła Anna Banasiak z Ustronia, uczestniczka spotkania.


  Sukces Młynkowej i jej drużyny doceniają w Ratuszu.

  - To promocja miasta, o jakiej mogliśmy tylko pomarzyć. Powinniśmy robić wszystko, by pomóc pani Młynkowej - mówi Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna. Dlatego też miasto za symboliczne pieniądze wynajmuje wokalistce salę muzyczną do ćwiczeń, w której drużyna przygotowuje się do sobotnich występów. Miasto pomoże też Młynkowej w występie, jaki zaplanowano w Cieszynie 11 kwietnia. Wówczas na Rynku drużyna z "Bitwy na głosy" zaśpiewa wspólnie z dziećmi z cieszyńskich szkół. Nauczyciele muzyki już przygotowują dzieci do odśpiewania refrenu piosenki, która w "Bitwie na głosy" jest hymnem cieszyńskiej ekipy.

  Ciężka praca


  Wokaliści ćwiczą w Cieszynie. W czwartek wieczorem jadą do Warszawy, gdzie w piątek od 8.00 muszą już stawić się na próbie.

  Przygotowania trwają do późnych godzin wieczornych, a w sobotę znów trzeba być gotowym od rana. Biorąca udział w programie Karolina Kidoń z Ustronia nie ukrywa, że wszyscy członkowie ekipy żyją w szybkim tempie w ostatnich tygodniach.

  - Czasu jest mało, nasze rodziny, znajomi szkoły pracodawcy muszą mieć do nas wiele cierpliwości - przyznaje. Drużyna Haliny Młynkowej wygrała już po raz czwarty w "Bitwie na głosy". Przypomnijmy, że w telewizyjnym show Dwójki z naszego regionu występuje także 16-osobowa ekipa Pawła i Łukasza Golców, reprezentująca Żywiecczyznę i drużyna Piotra Kupichy z Katowic.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama