Trwają Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki....

  Trwają Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Miłośnicy lotnictwa mają co oglądać

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na targach paralotniczych w Rudnikach można nie tylko podziwiać lotniczy sprzęt i ekwipunek, ale także odbyć lot samolotem, czy szybowcem.
  1/67
  przejdź do galerii

  Na targach paralotniczych w Rudnikach można nie tylko podziwiać lotniczy sprzęt i ekwipunek, ale także odbyć lot samolotem, czy szybowcem. ©Adrian Heluszka/Dziennik Zachodni

  Rudniki: Na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach trwa czwarta edycja Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Swoje stoiska ze sprzętem paralotniczym ustawiło ponad 40 wystawców. Imprezie towarzyszą również zawody i zmagania paralotnicze. Każdy chętny może wzbić się w powietrze i na własne oczy przetestować możliwości prezentowanego sprzętu.
  Podczas targów po raz pierwszy przeprowadzone zostaną zawody paralotniowe na celność lądowania, czy demonstracja lotów balonem.

  Organizatorom szyki pokrzyżowała nieco pogoda. Zbyt silny wiatr uniemożliwił odbycie pierwszej próby pobicia rekordu w równoczesnym stawaniu nad głową paralotni. Kolejną próbę wyznaczono na godzinę 17:00. Do udziału w biciu rekordu zgłosiło się prawie 300 śmiałków.


  - Na odwiedzających czeka bardzo ciekawa ekspozycja wystawców, którzy ponownie w rekordowej liczbie prezentują swoje produkty i usługi. Miłośnicy lekkiego latania mają możliwość odnalezienia oferty prezentującej najnowsze maszyny i urządzenia do uprawania głównie motoparalotniarstwa i paralotniarstwa. W trakcie targów rozgrywane są dodatkowo dwie imprezy sportowe, które zakończą się w niedzielę. W niedzielę poznamy zwycięzców pierwszych ogólnopolskich zawodów na celność lądowania na paralotniach. To właśnie nasze targi są inicjatorem i przecieramy szlaki, tworząc nową dyscyplinę sportową w kraju. Podczas naszych targów istnieje także możliwość odbycia lotów zapoznawczych na szybowcach i samolotach - mówi prezes Aeroklubu Częstochowskiego, Włodzimierz Skalik.

  Targi lotnictwa w Rudnikach zakończą się w niedzielne popołudnie.


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama