Ważne
  Bielsko-Biała: Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i...

  Bielsko-Biała: Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  XXII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego w Bielsku-Białej.
  1/13
  przejdź do galerii

  XXII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego w Bielsku-Białej. ©Łukasz Klimaniec

  W Bielsku-Białej rozpoczęły się obchody XXII Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Ulicami miasta przeszedł barwny korowodów, a na Błoniach na czekają atrakcje dla dzieci i dorosłych.
  Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego organizuje Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Urzędem Miejskim i bielską Komendą Miejską Policji. W sobotę ulicami Bielska-Białej przeszedł barwny korowód, jaki utworzyli uczniowie bielskich szkół, prezydent miasta i komendant miejski policji wręczyli uczestnikom insygnia władzy i bezpieczeństwa (popularny policyjny lizak i klucz do miasta), a od 14.00 na bielskich Błoniach na dzieci i dorosłych czeka wiele atrakcji.


  Policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy policji w miasteczku ruchu drogowego prowadzą na Błoniach konkursy sprawnościowe dla najmłodszych, którzy mogą sprawdzić się w jeździe rowerowej na torze przeszkód. Są pokazy sprzętu policyjnego (motocykl, wideorejestrator),strażackiego, GOPR oraz bielskiego batalionu powietrznodesantowego.

  Jak zaznacza Krzysztof Stankiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, atrakcji nie brakuje także dla dorosłych, którzy mogą zasięgnąć wiedzy w zakresie obowiązujących od niedawna przepisów.

  - Poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa wśród dzieci wzrasta. Często wychodzi na jaw, że dzieci mają większą wiedzę, niż dorośli, którzy mają prawo jazdy. Dotyczy to zwłaszcza uczestników konkursów na temat bezpieczeństwa, którzy są dobrze przygotowani. A testy przygotowane przez policjantów ruchu drogowego nie są łatwe. Większość dorosłych, mówię to z pełną świadomością, nie znałaby odpowiedzi na większość pytań – podkreśla Stankiewicz.

  W niedzielę atrakcje na Błoniach czekają na chętnych od 14.00. Na zakończenie Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego ok. 17.00 zaplanowano koncert Grupy Furmana.


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama