I liga: GKS Tychy – GKS Katowice 0:3. Trzy bramki Goncerza [RELACJA, ZDJĘCIA]

GKS Katowice pokonał GKS Tychy 3:0
GKS Katowice pokonał GKS Tychy 3:0 Lucyna Nenow
W meczu 33. kolejki I ligi GKS Tychy przegrał z GKS-em Katowice 0:3 (0:0). Wszystkie bramki strzelił Grzegorz Goncerz (53, 61, 80-karny), który zmierza po koronę króla strzelców. Tyszanie są coraz bliżsi spadku do II ligi!

Od początku ruszyli gospodarze, ale byli w stanie udowodnić swoją przewagę tylko rzutami rożnymi. W 11. minucie głową nad poprzeczką strzelał Muhamed Omić. Z czasem gra się wyrównała, jednak emocji nie było za wiele. W 40. minucie z dystansu celnie uderzył Damian Szczęsny.

Właśnie pod koniec I połowy zrobiło się ciekawie. Najpierw po rzucie wolnym bez opieki w polu karnym znaleźli się Maciej Kowalczyk i Michał Stasiak. Gracze gospodarzy wzajemnie sobie przeszkodzili i Kowalczyk strzelił bardzo lekko.

Stasiak chyba jeszcze rozpamiętywał tę sytuację, bo po drugie stronie boiska za słabo podał do Sebastiana Przyrowskiego i bramkarz tyszan musiał wślizgiem przed polem karnym wybijać piłkę spod nóg Grzegorza Goncerza. Chwilę później prawą stroną szarżował Przemysław Pitry i Przyrowski interweniował przecinając jego podanie wzdłuż bramki.

W pierwszej akcji drugiej części w pole karne GieKSy wpadł Szczęsny, ale strzelił nad poprzeczką.
Od 54. Minuty było 1:0 dla gości. Pitry zagrał do Grzegorza Goncerza, a lider strzelców I ligi w sytuacji sam na sam spokojnie podciął piłkę i przelobował bramkarza.

W 61. minucie Goncerz podwyższył na 2:0, strzelając 20 bramkę w sezonie. Tyscy kibice nie wytrzymali i zaczęli skandować: „Co wy robicie, wy nasze barwy hańbicie”.
Cztery minuty później mogło być 3:0, ale Adrian Jurkowski trafił w słupek.

Kiedy Stasiak sfaulował Pitrego, sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Goncerz i huknął pod poprzeczkę – 21. bramka w sezonie!

Kibice zaintonowali: „Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska”. Dostało się też trenerowi Tomaszowi Hajcie.

Ponieważ Pogoń Siedlce przegrała w Niecieczy, nadal ma punkt straty do GKS-u Tychy. W ostatniej kolejce Pogoń dostanie jednak trzy punkty za walkower w meczu z Flotą Świnoujście. To oznacza, że tyszanie muszą w ostatnim spotkaniu wygrać z Dolcanem w Ząbkach, aby utrzymać barażowe miejsce.
GKS Tychy – GKS Katowice 0:3 (0:0)
0:1 Grzegorz Goncerz (53), 0:2 Grzegorz Goncerz (61), 0:3 Grzegorz Goncerz (80-karny)

GKS Tychy: Przyrowski – Wawrzynkiewicz, Stasiak, Omić, Grzybek – Szczęsny, Grzeszczyk, Kosiec (74. Biskup), Kowalczyk, Mączyński – Bąk (71. Nieśmiałowski)
GKS Katowice: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Ceglarz (68. Januszkiewicz), Leimonas (68. Duda), Pitry, Pielorz, Wołkowicz (82. Szołtys) – Goncerz

Żółte katki: Grzybek, Stasiak, Grzeszczyk - Ceglarz, Leimonas, Czerwiński
Sędziował Piotr Lasyk (Bytom)

Opinie trenerów

Piotr Piekarczyk (GKS Katowice)
Pierwsza połowa była słabsza, były głupie straty i szły z tego kontry. Blokowi defensywnemu zawdzięczamy, że wygraliśmy. W przerwie padło trochę ostrów słów, bo graliśmy bojaźliwie, przeciwnik nas zdominował. W drugiej połowie była już lepsza gra, bardziej płynna , lepsza skuteczność.

Tomasz Hajto (GKS Tychy)
Nie wiem, co można powiedzieć. Wiadomo jaka była ranga tego meczu. Tracimy pierwsza bramkę w kuriozalnych warunkach, bo nie po jakiejś dobrej akcji. To było przypadkowe zagranie w „16”. Po tej bramce już nie udźwignęliśmy tego spotkania. Po prostu nas nie było. Musimy zrobić wszystko, żeby wygrać w ostatniej kolejce, aby zagrać w barażach.
Nie wiem, czy kiedyś byłem w takiej sytuacji, to bardzo trudny początek mojej pracy w roli trenera. Musimy się pozbierać, zagrać o trzy punkty w Ząbkach.
Chcemy wszystkich w Tychach przeprosić, bo nie tak to miało wyglądać. Ale jeszcze nie wszystko przegrane.