Piłkarze Warty Poznań nie zwalniają tempa. Wyniki trzeciej ligi

MAC
Piłkarze Warty Poznań
Piłkarze Warty Poznań Maciej Urbanowski
Piłkarze Warty Poznań już tydzień temu zapewnili sobie mistrzostwo grupy dające prawo udziału w barażach o awans do II ligi, ale podopieczni trenera Tomasza Bekasa nie zamierzają spuszczać z tonu. W sobotę zieloni odnieśli w 32. kolejce kolejne zwycięstwo, wygrywając niełatwe spotkanie z Wdą w Świeciu 1:0 i drugiego w tabeli Sokoła Kleczew nadal wyprzedzają o 10 punktów.

Zasłużone zwycięstwo lidera
W Świeciu Warta grała bez obciążeń i jak najbardziej zasłużenie sięgnęła po trzy punkty. Bramkę już w 13. minucie zdobył mniej grający zazwyczaj Adam Durowicz i rezultat nie uległ już zmianie, mimo że warciarze mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do jego podwyższenia.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny. Szkoda tylko, że nie wykorzystaliśmy innych okazji do zdobycia bramek, bo zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Zespół pokazał dużą dojrzałość, z dobrej strony pokazali się zawodnicy rezerwowi. Cieszy też to, że po raz kolejny zagraliśmy na zero z tyłu – powiedział nam trener Warty Tomasz Bekas.

W czwartkowym spotkaniu 33. kolejki z Unią Solec Kujawski w Poznaniu, z powodu żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić pierwszy bramkarz Warty Bartosz Pawłowski.

Tymczasem bliżej barażu z Wartą jest Polonia Bytom, która na dwie kolejki przed końcem rozgrywek grupy opolsko-śląskiej ma dwa punkty przewagi nad Odrą Opole. Piłkarzom Polonii pomógł lokalny rywal Szombierki Bytom, który w sobotę pokonał u siebie Odrę 1:0.

Victoria nie rezygnuje
Z pozostanie w III lidze nie rezygnuje Victoria Września, Zespół prowadzony obecnie przez szkoleniowca juniorów starszych Błażeja Jaworskiego pokonał Nielbę w Wągrowcu 2:1 i jeśli w niedzielę Unia Swarzędz nie powiększy dorobku punktowego w spotkaniu z Lechem II we Wronkach – tracić będzie do zajmującej bezpieczną 12. pozycję drużyny ze Swarzędza tylko jedno oczko. Aby realnie myśleć jeszcze o przedłużeniu trzecioligowego bytu goście z Wrześni musieli w Wągrowcu wygrać i cel osiągnęli. Bramkę na wagę tak ważnego zwycięstwa strzelił trzy minuty przed końcem Jakub Groszkowski.

Sportowa pomoc Jaroty
Walczącym o uniknięcie spadku Unii i Victorii w sportowy sposób pomógł Jarota Jarocin, który na własnym stadionie wygrał 2:1 z również walczącą o utrzymanie Pogonią Mogilno. Gole dla gospodarzy padły w 74. oraz 84. minucie, a goście honorową bramkę zdobyli tuż przed końcem z rzutu karnego.

Należy dodać, że ze decyzją PZPN cofnięty został przyznany wcześniej Jarocie walkower za mecz w Solcu Kujawskim z Unią. Przywrócono rezultat bezbramkowy uzyskany na boisku. Na skutek tego Jarota stracił z wcześniejszego dorobku dwa punkty, a Unia Solec Kujawski zyskała jeden. W niczym nie zmienia to faktu, że zespół z Solca Kujawskiego opuszcza III ligę.

Hat trick w sześć minut
Bardzo dobrą formę w końcówce sezonu potwierdziła Centra Ostrów Wielkopolski, która nie dala żadnych szans opuszczającej trzecią ligę Tarnovii Tarnowo Podgórne, wygrywając 5:1 (3:0). Klasycznego hat tricka już w pierwszej połowie w zaledwie sześć minut skompletował Dawid Kuczyński. Ten sam zawodnik zaraz na początku drugiej odsłony strzelił jeszcze czwartego gola dla gospodarzy. Goście z Tarnowa Podgórnego honorową bramkę zdobyli na kwadrans przed końcem za sprawą Artura Grządzielewskiego, kiedy przegrywali już 0:5.

Najefektowniejsze zwycięstwo odniósł tym razem wicelider Sokół Kleczew, który już w piątek rozgromił przed własną widownią Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 7:0. Kleczewianie już w drugiej minucie odjęli prowadzenie, ale do końca grali o jak najwyższą wygraną, a swój strzelecki popis zakończyli już w doliczonym czasie gry. Jeżeli zespół trenera Andrzeja Ostańskiego z najwyższą formą miał trafić na baraże, to forma przyszła trochę za późno, kiedy sprawa mistrzostwa grupy uprawniającego do udziału w barażach o awans do II ligi została już rozstrzygnięta.
Dobrą dyspozycję pod koniec rozgrywek potwierdziła Polonia Środa Wielkopolska, która pokonała na wyjeździe zdegradowaną już Unię Solec Kujawski 2:1.
Przedostatnia 33. kolejka zostanie rozegrana w czwartek 4 czerwca:

32 kolejka trzeciej ligi
Wda Świecie - Warta Poznań 0:1 (0:1). Bramka:
Adam Durowicz (13).

Sokół Kleczew – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 7:0 (3:0). Bramki: 1:0 Tomasz Kowalczuk (2. karny), 2:0 Sebastian Śmialek (21), 3:0 Arkadiusz Bajerski (36), 4:0 Bajerski (62), 5:0 Jakub Antosik (73), 6:0 Antosik (78), 7:0 Kowalczuk (90+2).

Unia Solec Kujawski – Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 Adrian Olczyk (68), 0:2 Michał Górzyński (76), 1:2 Łukasz Nowak (89).

Nielba Wągrowiec – Victoria Września 1:2 (1:1). Bramki: 0:1 Daniel Zieliński (9), 1:1 Patryk Polak (45), 1:2 Jakub Groszkowski (87).

Centra Ostrów Wielkopolski – Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:1 (3:0). Bramki: 1:0 Dawid Kuczyński (26), 2:0 Kuczyński (28), 3:0 Kuczyński (32), 4:0 Kuczyński (48), 5:0 Dmytro Rodin (65), 5:1 Artur Grządzielewski (75).

Sparta Brodnica – Chełminianka Chełmno 4:2 (1:0). Bramki: 1:0 Mateusz Wiśniewski (6), 2:0 Krzysztof Kretkowski (47), 2:1 Kamil Czyżniewski (58), 2:2 Wojciech Ernest (69), 3:2 Satoki Yoneda (72), 4:2 Yomeda (83).

Start Warlubie – Włocłavia Włocławek 1:0 (1:0). Bramka:
Przemysław Sulej (6).

Jarota Jarocin - Pogoń Mogilno 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 Jędrzej Ludwiczak (74), 2:0 Michał Grobelny (84), 2:1 Emile Thiakane (90. karny),

Lech II Poznań – Unia Swarzędz: mecz w niedzielę o godz. 12 we Wronkach.