Socios piszą list do zarządu Górnika. Będzie ostro?

  Socios piszą list do zarządu Górnika. Będzie ostro?

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zabrzu sporo dzieje się nie tylko na boisku, ale i poza nim

  W Zabrzu sporo dzieje się nie tylko na boisku, ale i poza nim ©Lucyna Nenow

  Stowarzyszenie "Socios" Górnik opublikuje dziś list otwarty do członków zarządu zabrzańskiego klubu. Można się spodziewać ważnych deklaracji.
  W Zabrzu sporo dzieje się nie tylko na boisku, ale i poza nim

  W Zabrzu sporo dzieje się nie tylko na boisku, ale i poza nim ©Lucyna Nenow

  Rozmowy pomiędzy działaczami Socios, a szefami klubu z Roosevelta trwają już od ośmiu miesięcy. Wszystko wskazywało na to, że umowa pomiędzy stowarzyszeniem , a klubem zostanie podpisana 26 lutego, jednak tego dnia Górnik poinformował, że w związku z nawiązaniem współpracy przez Socios z firmą STS (konkurencyjną dla współpracującego z klubem Totolotka) dokumentom raz jeszcze muszą się przyjrzeć prawnicy. Od tamtego czasu doszło do kilku kolejnych spotkań obu ston, jednak za każdym razem pojawiały się nowe problemy, np. zarząd Górnika domagał się wprowadzenia nowych punktó do wynegocjowanego już teoretycznie porozumienia.
  W związku z przedłużającymi się negocjacjami Socios w minioną sobotę opublikowali apel do kibiców, w którym zapowiedzieli wydanie we wtorek listu otwartego do zarządu klubu. W apelu napisano m.in.: - Przygotujcie się na chwilę próby. Nadchodzi czas ważnych decyzji, które podejmą wszyscy członkowie Socios powyżej 16 roku życia, a kibice nie będący Socio będą mogli się wypowiedzieć.
  Ten fragment jasno sugeruje, że w najbliższym czasie zostanie zwołane walne zgromadzenie członków stowarzyszenia, co z kolei każe się spodziewać istotnych decyzji. Niewykluczone więc, że w dzisiejszym liście znajdą się więc szczegółowe informacje dotyczące kolejnych spotkań z zarządem klubu oraz planów na przyszłość, w tym kontynuacji - lub zawieszenia - tych roz-mów. Ze względu na trwający w nich impas bardziej prawdopodobny wydaje się ten drugi wariant. Warto wspomnieć, że nie udało się zrealizować także planowanego przez Socios wydarzenia związanego z montażem krzesełek.
  Bez względu na tę sytuację Sociosprowadzą nabór nowych członków. Według stanu z ostatniego kwietnia było ich 1.102, a na koncie znajdowało się 96.953 zł. Wśród członków znajduje się trzech piłkarzy Górnika: Grzegorz Kasprzik, Armin Ce-rimagić i Dzikamai Gwaze.


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolesie wyprostowali finanse z naszych podatków to teraz znou chcą lody kręcić.

   SilesiaAve (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Bo w tym kraju boją się aby patrzyli im na ręce. Dlaczego miasto Zabrze nie chce dopuścić swoich kibiców do zarządu ? Przecież tylko po 5 miechach jest już ponad 1000 Socjo i ponad 100 000 zł a to...rozwiń całość

   Bo w tym kraju boją się aby patrzyli im na ręce. Dlaczego miasto Zabrze nie chce dopuścić swoich kibiców do zarządu ? Przecież tylko po 5 miechach jest już ponad 1000 Socjo i ponad 100 000 zł a to dopiero początek. Za rok czy dwa będzie z 5 000 i kilka milionów a to przecież nie grosze tym bardziej że dla takich klubów jak Górnik,Ruch,GKS kazdy frosz sie liczy bo to nie klub z Warszawy. W Bundeslidze jest obligatoryjnie aby kibice mieli 51% akcji klubu co przekłada się na transparentność i najmniejsze kłopoty finansowe niemieckich klubów.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama