Radni już płacą za wstęp na imprezy miejskie w Sosnowcu

  Radni już płacą za wstęp na imprezy miejskie w Sosnowcu

  Tomasz Szymczyk, Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dni Sosnowca

  Dni Sosnowca ©Marzena Bugała-Azarko/Dziennik Zachodni

  Czy radni powinni mieć darmowy wstęp na biletowane miejskie imprezy? W Sosnowcu właśnie zmieniły się standardy. Bilety obowiązują wszystkich.
  Dni Sosnowca

  Dni Sosnowca ©Marzena Bugała-Azarko/Dziennik Zachodni

  Czy radny zaproszenia na miejskie imprezy powinien otrzymywać za darmo, czy też za nie zapłacić? Dyskusja na ten temat pojawiła się kilka dni temu podczas sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu. Radny Tomasz Bańbuła z SLD stwierdził, że w tej kadencji prestiż rady i radnych zmalał, ponieważ nie zaproszono ich na otwarcie sali w Muzie. Na otwarciu wystąpił Ray Wilson z grupy Genesis. Bilety na koncert kosztowały 50 zł, więc sprawa szybko nabrała aspektu finansowego, choć radny Bańbuła tłumaczył potem, że został źle zrozumiany.

  Prezydent Arkadiusz Chęciński podkreśla, że takie będą teraz w stolicy Zagłębia standardy.

  - Uznaję, że skoro płacą wszyscy, to ja też. Za wszystkie imprezy biletowane w mieście wszyscy będą płacić. Prezydent, naczelnik, kierownik i mieszkaniec naszego miasta. Ten sposób jest pokazaniem, że jesteśmy tacy jak każdy inny mieszkaniec miasta. Również posłowie będą musieli zakupić bilety wstępu. Myślę, że te zasady są akceptowalne dla wszystkich. Prestiż radnego nie spada w ten sposób, tylko rośnie, bo pokazuje, że jest traktowany tak jak każdy mieszkaniec - mówił podczas sesji Arkadiusz Chęciński.

  Okazuje się, że podobne zasady już od dawna obowiązują m.in. w Dąbrowie Górniczej i Jaworznie.

  - Radni nie otrzymują darmowych zaproszeń na imprezy kulturalne odbywające się np. w Pałacu Kultury Zagłębia. Przed wielu laty to funkcjonowało, ale często bywało tak, że rozdaliśmy zaproszenia, a potem na sali były puste miejsca, które się po prostu marnowały - tłumaczy Bartosz Matylewicz, rzecznik dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

  W Jaworznie radni są traktowani jak zwykli mieszkańcy. Jeśli chcą wejść np. na jakiś biletowany miejski koncert, to muszą otworzyć portfele.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama