W Katowicach postawią kolejną galerię

  W Katowicach postawią kolejną galerię

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Galeria Echo funkcjonuje m.in. w Kielcach

  Galeria Echo funkcjonuje m.in. w Kielcach ©Lukasz Zarzycki / Echo Dnia

  Budowa kolejnej galerii handlowej w Katowicach przesądzona. Ma się rozpocząć w przyszłym roku, mimo protestów mieszkańców.
  Galeria Echo funkcjonuje m.in. w Kielcach

  Galeria Echo funkcjonuje m.in. w Kielcach ©Lukasz Zarzycki / Echo Dnia

  Echo Investment, firma, która od lat planuje budowę galerii handlowej na południu Katowic (w rejonie pętli w Brynowie), w przyszłym tygodniu ma zaprezentować szczegóły tej inwestycji. Wiadomo, że budowa ma się rozpocząć na początku przyszłego roku

  Zielone światło dla kolejnej galerii handlowej w stolicy aglomeracji dali w miniony piątek katowiccy radni. Na sesji Rady Miasta podjęto bowiem uchwałę w sprawie przyjęcia wywołującego kontrowersje planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Subcentrum Południe w części obejmującej obszar w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej. To właśnie w tym rejonie budowę galerii Echo Katowice planuje firma Echo Investment.

  Plany inwestora podzieliły katowiczan: część inwestycji kibicuje, bo takiego obiektu na południu Katowic brakuje, część galerii nie chce, bo jest zdania, że wystarczająco już ich w Katowicach powstało (działają Galeria Katowicka, Silesia City Center, a we wrześniu otwarty zostanie nowy Supersam). Radni obaw katowiczan, którzy zresztą zebrali 500 podpisów sprzeciwu wobec uchwalonego planu, nie podzielili.

  Galeria Echo ma mieć około 42 tysięcy mkw., 130 sklepów i 1600 miejsc parkingowych. Jej powstanie ma być jednym z elementów budowy Subcentrum Południe na terenach poprzemy- słowych w rejonie ulic Kolejowej, Rzepakowej i Kościuszki.
  Poza galerią handlową kolejnymi elementami Subcentrum mają być centrum przesiadkowe, nowa linia tramwajowa i nowy układ drogowy. Ten ostatni zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Kościuszki-Kolejowa#-Jankego, które ma stać się dwupoziomowym węzłem z rondem (ruch tranzytowy ma zostać poprowadzony dołem węzła, zaś po rondzie odbywał się będzie ruch lokalny).


  *ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 + OPINIE, KOMENTARZE, ZDJĘCIA, WIDEO
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Całkiem rozsądne!

   Jaś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Zlokalizowanie w tym rejonie Katowic galerii handlowej jest całkiem rozsądne! Tym bardziej, że dzięki tej inwestycji zmodernizowany będzie układ komunikacyjny, który dziś jest już niewydolny....rozwiń całość

   Zlokalizowanie w tym rejonie Katowic galerii handlowej jest całkiem rozsądne! Tym bardziej, że dzięki tej inwestycji zmodernizowany będzie układ komunikacyjny, który dziś jest już niewydolny. Właściciele małych sklepów protestują tak jak kiedyś protestowali właściciele dyliżansów gdy budowano linie kolejowe. Wszystko ma swój czas.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama