Socios zawieszają rozmowy z zarządem Górnika Zabrze. Klub...

  Socios zawieszają rozmowy z zarządem Górnika Zabrze. Klub odpowiada

  r.mus

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Socios zawieszają rozmowy z zarządem Górnika Zabrze. Klub odpowiada
  Zarząd Stowarzyszenia Socios Górnik wystosował list otwarty do szefów klubu z Roosevelta. Informuje w nim m.in. o zawieszeniu rozmów dotyczących porozumienia. W piśmie znalazły się m.in. szczegóły dotyczące dotychczasowych negocjacji oraz zapowiedź zwołania Walnego Zgromadzenia Socios. Jest już odpowiedź klubu.
  Socios zawieszają rozmowy z zarządem Górnika Zabrze. Klub odpowiada
  Oto treść listu otwartego zarządu Socios do zarządu Górnika Zabrze:

  Szanowni Państwo,
  Z ogromnym ubolewaniem przyjęliśmy kolejne zmiany do projektu umowy i notatki służbowej, przesłanych w dniu 20 maja przez zarząd klubu Górnik Zabrze S.S.A. Przypominamy, że zgodnie z komunikatem wydanym przez stowarzyszenie w dniu 5 maja br. ostatnie spotkanie Socios i zarządu klubu, składające się z 2 tur, miało być ostatnim spotkaniem, na którym miała zostać wypracowana ostateczna wersja umowy. Należy przyjąć, że władze klubu zgadzając się na to spotkanie zaakceptowały ten warunek. Tezę tę potwierdzały też ustne zapewnienia ze strony przedstawicieli władz klubu, tuż po spotkaniu, na którym wspólnie i szczegółowo opracowano projekt umowy.

  Niestety, jak pokazują fakty i kolejne zmiany wprowadzone przez zarząd klubu już po spotkaniu, bez udziału przedstawicieli Socios, władze klubu po raz kolejny nie dotrzymały obietnicy. Zaproponowane przez zarząd Górnika Zabrze zmiany w umowie, przesłane 20 maja, nie były omawiane podczas ostatniego spotkania, a notatka służbowa, która zdaniem klubu nie podlega negocjacji, nie oddaje wypracowanych stanowisk obu stron. W ocenie stowarzyszenia, władze klubu po raz kolejny zmieniając ustalenia i łamiąc dane słowo, przeciągają w ten sposób osiągnięcie porozumienia. Jest to dla nas całkowicie niezrozumiałe i budzi ogromne wątpliwości co do szacunku, jakim zarząd klubu Górnika Zabrze darzy swoich kibiców.

  Od początku rozmów z klubem Socios stawia na otwartość, szczerość i chęć osiągnięcia kompromisu. Niestety w naszym mniemaniu druga strona nie pokazuje tych samych wartości, rozmawiając z kibicami z pozycji siły. Dowodem na to są nie tylko ostatnie zmiany do projektu, wprowadzone wbrew ustaleniom, ale w szczególności poprzedni kompromitujący projekt umowy, przesłany do Socios Górnik w dn. 4 maja, który – mówimy z góry – nie zostanie przesłonięty przez przesłaną 20 maja propozycję.

  Kibice Górnika Zabrze nie zasługują na takie traktowanie przez władze własnego klubu. Szczególnie kibice, którzy chcą pomóc na uczciwych i jasnych zasadach, inwestując ogromną ilość czasu i prywatnych pieniędzy.

  W kontekście powyższego zarząd Socios Górnik uważa, że po 7 miesiącach negocjacji, stowarzyszenie na ten moment wyczerpało formułę dwustronnych rozmów na poziomie zarząd Socios Górnik – władze Górnika Zabrze. Zgodnie z kluczową zasadą transparentności i lojalności wobec kibiców zrzeszonych w Socios Górnik, przed którymi zarząd Socios Górnik odpowiada w pierwszej kolejności, a także zgodnie z oczekiwaniami członków oraz opinii publicznej, zarząd stowarzyszenia podjął decyzję o dokładnym poinformowaniu wszystkich członków stowarzyszenia na temat przebiegu rozmów z władzami klubu (łącznie z przekazaniem członkom Socios ostatnich projektów umów). Dodatkowo rozmowy te zostaną poddane ocenie całej społeczności Socios Górnik na zwołanym w trybie pilnym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, które zdecyduje o dalszych krokach względem zarządu klubu. Do tego czasu zarząd stowarzyszenia zawiesza rozmowy w sprawie umowy z władzami klubu, podkreślając jednocześnie ciągłą gotowość do pomagania samemu klubowi.

  Idea Socios nie bez przypadku zrodziła się przy Górniku Zabrze. Klub ten ma jednych z najlepszych i najbardziej zaangażowanych kibiców w Polsce. Stojąc u steru, tak wielkiej instytucji jak Górnik Zabrze, zrzeszającej tak wiele osób, trzeba mieć do kibiców szacunek.

  Razem dla Górnika
  Zarząd Socios Górnik


  A oto odpowiedź klubu:

  Zarządowi Górnika Zabrze SSA bardzo zależy na dobrej współpracy ze wszystkimi środowiskami kibiców, w tym ze Stowarzyszeniem Socios Górnik. Socios jest cenną inicjatywą kibicowską, którą władze Górnika od początku popierają w całej rozciągłości.

  W sprawie zawarcia umowy Zarząd Górnika Zabrze SSA odbył ze Stowarzyszeniem Socios wiele spotkań, w trakcie których obie strony przedstawiły swoje oczekiwania i propozycje dotyczące przyszłej współpracy. Rozmowy były bliskie finalizacji i 26 lutego 2015 r. oficjalna umowa miała zostać podpisana na oczach dziennikarzy, w trakcie konferencji prasowej przed meczem ze Śląskiem Wrocław. Do podpisania umowy jednak nie doszło, gdyż dzień wcześniej Stowarzyszenie Socios poinformowało o nawiązaniu współpracy z firmą bukmacherską STS, będącą bezpośrednim konkurentem sponsora głównego klubu. 3 marca w Warszawie Stowarzyszenie Socios Górnik podpisało zresztą umowę o współpracy ze wspomnianą firmą bukmacherską. Ta sytuacja pokazała, jak ważne jest uregulowanie we współpracy ze Stowarzyszeniem Socios Górnik kwestii związanych z partnerami biznesowymi.

  Górnik Zabrze wystosował wówczas oświadczenie, informując, że zależy mu na współpracy i podpisaniu umowy ze Stowarzyszeniem Socios Górnik, jednakże Klub jest zobowiązany do respektowania umów zawartych ze sponsorami mającymi wyłączność branżową. Mając na względzie powyższe, Zarząd Górnika Zabrze podjął stosowne kroki mające na celu zabezpieczenie Klubu w przypadku zaistnienia podobnej sytuacji. W trakcie spotkań udało się doprecyzować kwestie związane z wykorzystaniem przez Stowarzyszenie Socios Górnik herbu i nazwy klubu. Wspólnie ustalono również, że Stowarzyszenie Socios Górnik, zgodnie ze swoim statutem, koncentruje się na zbieraniu środków na potrzeby Górnika ze składek członkowskich, z ograniczeniem kontaktu ze strefą biznesu do małych podmiotów z rynku lokalnego.

  Wypracowany na spotkaniu 14 maja projekt umowy zawierał elementy chroniące interes klubu w sferze biznesowej. I w tym duchu wypracowana została propozycja umowy, która została przesłana do Stowarzyszenia Socios Górnik. Nieprawdą jest, jak pisze Zarząd Stowarzyszenia Socios Górnik w swoim liście otwartym, że przesłana przez Klub propozycja zawierała jakiekolwiek istotne zmiany, które nie zostały wcześniej ustalone przez Partnerów.

  Teraz, gdy porozumienie było na wyciągnięcie ręki, Stowarzyszenie Socios Górnik publikuje list otwarty, w którym przedstawia swoje kierunki działania. Tego typu list jest niemiłym zaskoczeniem dla Zarządu Górnika Zabrze, który nadal podtrzymuje wolę porozumienia się i rozpoczęcia wspólnych działań.

  Owocna współpraca ze wszystkimi środowiskami kibiców, w tym również ze Stowarzyszeniem Socios Górnik może tylko pomóc klubowi 14-krotnego mistrza kraju w odbudowie dawnej potęgi.
  Zarząd Górnika Zabrze SSA  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i córka nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo