Wodzisław Śląski: Kierowco, do centrum miasta nie wjedziesz

  Wodzisław Śląski: Kierowco, do centrum miasta nie wjedziesz

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Znak zakazu wjazdu

  Znak zakazu wjazdu ©arc.

  Wodzisławianie nie będą już musieli omijać aut podczas spacerów. Do 30 czerwca ma zostać wprowadzony zakaz ruchu w centrum
  Znak zakazu wjazdu

  Znak zakazu wjazdu ©arc.

  Wodzisław Śląski, podobnie jak Rybnik, wprowadza zakaz dla ruchu samochodów w centrum miasta. W skrócie oznacza to, że spacerujący uliczkami w centrum wodzisławianie nie będą musieli już co chwilę oglądać się i uważać na często przejeżdżające tamtędy samochody.

  Po burzliwych dyskusjach, a nawet protestach, komisja składająca się z przedsiębiorców, mieszkańców, przedstawicieli policji, straży miejskiej oraz samorządowców wypracowała nowy projekt organizacji ruchu.

  - Zmiany mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez ograniczenie liczby samochodów przejeżdżających przez centrum oraz zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla klientów sklepów i punktów usługowych na Starym Mieście, w tym także osób niepełnosprawnych - mówi Dariusz Prus, członek zarządu powiatu i zarazem przewodniczący komisji.

  Na większości ulic obowiązywać będzie zakaz ruchu. Obejmie on ulice: Powstańców Śląskich, Targową, Rynek, Krótką, Styczyńskiego, Opolskiego, część ul. Minorytów (od ul. Średniej do Wałowej) oraz część ul. Średniej (od ul. Słowackiego do ul. Księżnej Konstancji). Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie dotyczyć on mieszkańców tych ulic, taksówek, rowerzystów oraz zaopatrzenia.

  Dodatkowo do zakazu ruchu wprowadzono strefę ograniczonego postoju, co oznacza, że mieszkańcy oraz zaopatrzenie w godzinach od 7 do 17 będą mogli pozostawić swoje pojazdy w tej strefie do 20 minut.

  - To gdzie mamy zostawiać swoje samochody? Przecież gdzieś musimy parkować - mówi część mieszkańców zdziwiona pomysłem. Dla nich wodzisławski magistrat ma przygotować preferencyjne warunki korzystania z parkingów miejskich przy ulicach Arendarskiej i Wałowej w centrum miasta. Ponadto na ulice: Sądową, ks. Konstancji oraz na część ul. Średniej zgodnie z propozycjami przedsiębiorców możliwy będzie wjazd, a także zaparkowanie pojazdu za opłatą. Dla klientów placówek handlowo-usługowych zostaną wyznaczone miejsca postojowe na ul. ks. Konstancji oraz dodatkowe na ulicach św. Jana i Aptecznej. Dojazd do miejsc postojowych umożliwiony zostanie od ul. Sądowej. Na ul. Minorytów zostaną wyznaczone z kolei miejsca postojowe dla taksówek.

  - Nowe rozwiązania w zakresie organizacji ruchu powinny zostać wprowadzone do 30 czerwca. Efekty wprowadzonych zmian będą na bieżąco monitorowane i analizowane w celu reagowania na ewentualne uwagi mieszkańców - dodają urzędnicy.


  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i córka nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama