Nowe przepisy rawa budowlanego od lipca: Altanka stanie bez...

  Nowe przepisy rawa budowlanego od lipca: Altanka stanie bez zezwolenia

  JJ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowe przepisy rawa budowlanego od lipca: Altanka stanie bez zezwolenia
  Już za niecały miesiąc zacznie obowiązywać znowelizowane prawo budowlane. Znosi ono konieczność posiadania pozwolenia na budowę dla niektórych typów budynku. Wystarczy zgłoszenie budowy. Oznacza to skrócenie czasu potrzebnego do załatwienia formalności przed rozpoczęciem budowy nawet o dwie trzecie.
  Nowe przepisy rawa budowlanego od lipca: Altanka stanie bez zezwolenia
  Znowelizowana ustawa Prawo budowlane w art. 29 precyzuje i wymienia obiekty, których budowa nie będzie wymagała uzyskania zezwolenia. Wśród tych obiektów znajdują się m.in. wiaty, parterowe budynki gospodarcze, altany, tymczasowe obiekty budowlane niepołączone trwale z gruntem i przewidziane do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, ganki, ogrody zimowe - o powierzchni zabudowy do 35 mkw. Ustawodawca określił, że łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 mkw. powierzchni działki.

  Co istotniejsze, zgodnie z planowanymi zmianami, nie trzeba też będzie uzyskiwać pozwolenia na budowę lub przebudowę domu jednorodzinnego. Chodzi o budynki, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane, czyli jeżeli nasza inwestycja nie narusza granicy sąsiadów.

  Do zgłoszenia budowy w odpowiednim urzędzie (starostwo albo gmina w miastach na prawach powiatu) trzeba będzie dostarczyć m.in. cztery egzemplarze projektu budowlanego z odpowiednimi opiniami, pozwoleniami itp. Nie trzeba natomiast dołączać do projektu budowlanego oświadczeń o zapewnieniu dostaw energii, wody, ciepła, gazu, odbioru ścieków oraz o warunkach przyłączenia mediów i dostępie do drogi publicznej.


  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama