Cracovia - Ruch Chorzów 1:0. Niebiescy przegrali pod Wawelem, ale utrzymali się w ekstraklasie

Cracovia - Ruch Chorzów
Cracovia - Ruch Chorzów Andrzej Banas
Piłkarze Ruchu przegrali pierwsze wyjazdowe spotkanie w grupie spadkowej. Niebiescy na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek i tak utrzymali się jednak w ekstraklasie. Przesądził o tym remis Zawiszy z Piastem.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika nie zagrali w Krakowie wielkiego meczu. Brak pauzującego za kartki Filipa Starzyńskiego był aż nadto widoczny, bo nie miał kto wziąć na swoje barki ciężaru rozgrywania piłki. Ruch mógł stracić gola już w 1 minucie, bo po strzale Damiana Dąbrowskiego Matus Putnocky odbił piłkę na słupek, ta później trafiła jeszcze w drugi słupek i Słowak zdążył zatrzymać ją na linii bramkowej.

Gospodarze objęli prowadzenie w 20 minucie, choć nie obyło się przy tym bez kontrowersji. Po dośrodkowaniu Marcina Budzińskiego z rogu Piotr Polczak nim trafił głową do siatki staranował w polu karnym Rafała Grodzickiego. Spokojny zazwyczaj Waldemar Fornalik nie wytrzymał i wbiegł na boisko mając ogromne pretensje do warszawskiego arbitra, ale ten uznał gola nie zauważając ewidentnego faulu stopera Cracovii.

Chorzowianie odpowiedzieli przed przerwą strzałem Łukasza Surmy. Było to jedyne celne uderzenie gości w tym meczu, ale też stanowczo za słabe, by zaskoczyć Krzysztofa Pilarza. Po przerwie Niebiescy starali się częściej atakować. Na bramkę rywali próbowali strzelać Bartłomiej Babiarz i Grzegorz Kuświk, który swój setny występ w barwach Ruchu chciał uczcić efektowną przewrotką. Nie były to jednak udane próby. Dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Paweł Oleksy trafił w poprzeczkę!

Znacznie bliżej zdobycia gola byli w II połowie krakowianie. Po strzale Deleu dosłownie centymetrów zabrakło, by piłka wylądowała w siatce. W końcówce sam na sam z bramkarzem był Dariusz Zjawiński, ale uderzenie rezerwowego „Pasów” podbił Putnocky i piłka trafiła w poprzeczkę. Pod wodzą Jacka Zielińskiego wciąż pozostaje niepokonana.

Cracovia – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

Bramka 1:0 Piotr Polczak (20)