Wspieraj kulturę! Bonda i Czubaj w Kłobucku [ZDJĘCIA i...

  Wspieraj kulturę! Bonda i Czubaj w Kłobucku [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wspieraj kulturę! Bonda i Czubaj w Kłobucku
  1/5
  przejdź do galerii

  Wspieraj kulturę! Bonda i Czubaj w Kłobucku ©arc

  Już w sobotę rusza czwarta już edycja kłobuckiej imprezy kulturalnej: "Wspieraj kulturę - książki na wagę złota". Przyjdźcie na spotkanie z Bondą i Czubajem!
  Wspieraj Kulturę! Już po raz czwarty spotykamy się w mieście zdradzonych tajemnic czyli Kłobucku, aby zbierać książki dla biblioteki publicznej. Akcja ma pokazać, że czytanie książek i biblioteka są bardzo ważne w lokalnych społecznościach. Jak co roku nie zabraknie znakomitych pisarzy, muzyków, ludzi ze świata sztuki i oczywiście was czytelników. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

  – Tylko nie zapomnijcie zabrać ze sobą książki, dobrej, nie zniszczonej, aby mogła posłużyć jeszcze innym czytelnikom – zachęca do wzięcia udziału w akcji jej inicjator, Robert Jasiak. W ramach akcji udało się do tej pory zebrać ok. 550 książek i uruchomić dział z auidobookami, aby osoby niewidome i niedowidzące mogły w pełni korzystać z biblioteki.  W tegorocznej edycji weźmie udział Katarzyna Bonda – autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. Do polskiego kryminału wprowadziła postać profilera: trylogia o psychologu policyjnym Hubercie Meyerze (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka), w 2014 roku zapoczątkowała „tetralogię żywiołów” o profilerce Saszy Załuskiej (Pochłaniacz – POWIETRZE, w przygotowaniu: Okularnik – ZIEMIA, Lampiony – OGIEŃ, Czerwony Pająk - WODA). Autorka książek dokumentalnych Zbrodnia niedoskonała i Polskie morderczynie. Założycielka szkoły pisania www.maszynadopisania.pl.Uokńczyła dziennikarstwo na UW i scenariopisarstwo na PWSFTViT.

  Drugim gościem będzie Mariusz Czubaj – literaturoznawca, antropolog kulturowy, autor powieści kryminalnych. Profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej, kultury fanowskiej, literatury popularnej i seriali. W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Za powieść 21:37, pierwszą z cyklu z profilerem Rudolfem Heinzem, otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 r. „Martwe popołudnie” rozpoczyna kolejny cykl powieściowy z ekspertem do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. Kryminały Czubaja tłumaczono na język angielski, niemiecki, turecki i ukraiński.

  Spotkanie z pisarzami odbędzie się 6 czerwca o godz. 18 w kłobuckiej Bibliotece Publicznej. Potem uczestnicy przeniosą się do pizzerii Patio (przy ul. Tragowej 6) tam zagrają Ryszard Kadziak Blues i Michał Rorat Kwartet.


  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama