Ekstraklasa: Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:6 [RELACJA, NOWE ZDJĘCIA, WIDEO]

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:6
Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:6 Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
W przedostatniej kolejce grupy mistrzowskiej ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Lechem Poznań 1:5 (1:4) Bramki strzelili Konrad Nowak (4) oraz Szymon Pawłowski (9), Kasper Hamalainen (12, 17), Zaur Sadajew (30), Darko Jevtić (58, 90). Ekipa z Poznania jest bliska zdobycia tutułu!

Zanim nastąpiła katastrofa Górnika, zaczęło miło, bo Konrad Nowak zdobył swoją pierwszą bramkę w zabrzańskich barwach, trafiając w samo okienko.

Lech natychmiast zareagował, zaczął atakować, aż w końcu obrońcy Górnika tylko przyglądali się, jak Szymon Pawłowski przymierza z pola karnego w długi róg – 1:1.

To nie był koniec – Tomasz Kędziora zagrał do Kaspera Hamalainena, który spokojnie przyjął piłkę, pokonał Grzegorza Kasprzika i mieliśmy 2:1 dla gości. Obecni na trybunach w Zabrzu kibice Lecha pierwszy raz zaintonowali: „Kolejorz, mistrz, mistrz!”.
Mało? No to poznaniacy jechali dalej z koksem (choć powinni bardziej z węglem). Zaur Sadajew odegrał do nadbiegającego, niepilnowanego Hamalainena i było 3:1.

Górnik był w totalnym szoku, dlatego przyjął czwarty cios. Sadajew strzelił z pola karnego i po 30 minutach mieliśmy 4:1 dla Lecha! Kibice gości mogli tylko pocieszać Kasprzika, pamiętając, że grał w poznańskiej drużynie,
Kibice Górnika na początku drugiej połowy zachęcali swych ulubieńców do tego, aby walczyli do końca, ale brzmieli mało przekonywujący.

Lech miał nadal apetyt na gole i w 50. minucie Kasprzik z trudem obronił strzał Pawłowskiego. Osiem minut później było już 5:1. Z ostrego kąta bramkarza Górnika pokonał wprowadzony po przerwie Darko Jevtić, który też ustalił wynik w 90. minucie.

OPINIE TRENERÓW

Maciej Skorża (Lech)
Zaczęliśmy fatalnie. Górnik zdobył prowadzenie po pięknej bramce. Musieliśmy szybko zareagować. Byliśmy bardzo skuteczni, potrafiliśmy odpowiedzieć, wyrobić sobie przewagę już w pierwszej połowie i mecz kontrolować. Wiadomo, że to końcówka sezonu, jest coraz większa presja, coraz mniej sił. Najważniejsze są trzy punkty w niedzielę i postawienie kropki nad „i”.
Patrzycie na ten mecz przez pryzmat wyniku, ale Górnik też atakował, miał momentami przewagę.

Józef Dankowski (Górnik)
Mój komentarz: 1:6, porażkę biorę na siebie. Zaczęliśmy dobrze, skończyliśmy źle.

Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:6 (1:4)
1:0 Konrad Nowak (4), 1:1 Szymon Pawłowski (9), 1:2 Kasper Hamalainen (12), 1:3 Kasper Hamalainen (17), 1:4 Zaur Sadajew (30), 1:5 Darko Jevtić (58), 1:6 Darko Jevtić (90)

Górnik: Kasprzik - Danch, Szeweluchin, Gancarczyk (73. Magiera) - Gergel, Grendel, Przybylski, Kosznik – Piasecki (66. Madej), Iwan (46. Jeż) - Nowak.

Lech: Gostomski – Kędziora (62. Ceesay), Arajuuri, Kamiński, Douglas – Kownacki (46. Jevtić), Trałka, Linetty, Pawłowski – Hamalainen (67. Keita) - Sadajew.
Żółte kartki: Gancarczyk
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 3.000

*Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
*Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
*Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
*Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO