Ważne
  Kąpielisko w Mikołowie: Upały już są, ale na wcześniejsze...

  Kąpielisko w Mikołowie: Upały już są, ale na wcześniejsze otwarcie nie ma co liczyć

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kąpielisko w Mikołowie. No i doczekaliśmy się upałów. Czerwiec zapowiada się naprawdę gorąco, ale ochłody na próżno szukać w Mikołowie. Tutaj kąpielisko zostanie otwarte tradycyjnie w ostatni weekend czerwca. O przyspieszeniu nie ma mowy.
  Upalnie już jest, ale na kąpiel w basenie odkrytym w Mikołowie jeszcze musimy poczekać. Kąpielisko rozpocznie sezon w ostatni weekend czerwca.

  Upalnie już jest, ale na kąpiel w basenie odkrytym w Mikołowie jeszcze musimy poczekać. Kąpielisko rozpocznie sezon w ostatni weekend czerwca. ©Dziennik Zachodni

  Kąpielisko w Mikołowie
  Upalnie już jest, ale na kąpiel w basenie odkrytym w Mikołowie jeszcze musimy poczekać. Kąpielisko rozpocznie sezon w ostatni weekend czerwca.

  - Nie uda nam się wcześniej otworzyć basenu, bo trwają prace przygotowawcze, wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem, tak żebyśmy byli gotowali na ostatni weekend czerwca - mówi Wojciech Tkacz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i zaznacza, że rozpoczęcie sezonu na początku czerwca to niekoniecznie dobry pomysł.

  - Sezon właściwy rozpoczyna się w wakacje, bo dzieci to nasz główny odbiorca, dopiero w wakacje kąpielisko się zapełnia. Przed laty, kiedy MOSiR przejął opiekę nad kąpieliskiem miejskim, rozpoczynaliśmy sezon już na początku czerwca, i wtedy mimo upałów, basen odwiedzali nieliczni, nie ma więc sensu przyspieszać otwarcia kąpieliska - komentuje dyrektor.

  A to, czy otwarcie się opłaca czy nie, zależy oczywiście od pogody. - W czerwcu różnie bywa z tymi upałami, dni ciepłe przeplatają się z tymi chłodniejszymi - zauważa dyrektor.

  W powiecie mikołowskim jest jeszcze Żabka, tu ochłody można szukać już od początku maja. - Kąpielisko jest otwarte już od ponad miesiąca, ale niestety tegoroczny maj był najchłodniejszy w porównaniu do ostatnich lat - przyznaje Tadeusz Marszolik, dyrektor MOSiR-u w Łaziskach Górnych. - Zainteresowanie Żabką było niewielkie, dopiero w tym tygodniu zaczęły się prawdziwe upały i frekwencja sukcesywnie wzrasta, w najbliższą sobotę i niedzielę spodziewamy się już tłumów - mówi dyrektor.

  Pytanie, czy Żabka jest otwarta pracownicy łaziskiego kąpieliska słyszą już kilkanaście razy w ciągu dnia. - Telefony się rozdzwoniły w tym tygodniu, bo dopiero teraz zaczyna robić się naprawdę gorąco, zapraszamy wszystkich do Łazisk - zachęca Marszolik.


  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama