Ciało żołnierza z Lublińca zmarłego w Afganistanie zostanie...

  Ciało żołnierza z Lublińca zmarłego w Afganistanie zostanie poddane sekcji

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ciało zmarłego w niedzielę w Afganistanie mł. chor. Bartosza Spychały z 1. Pułku Specjalnego Komandosów w Lublińcu w środę wraca do Polski, gdzie zostanie poddane sekcji zwłok - poinformowała prokuratura wojskowa.
  Jak powiedział rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa, w najbliższym czasie ciało zmarłego ma zostać zbadane w zakładzie medycyny sądowej. Według Dowództwa Wojsk Specjalnych jeszcze w tym tygodniu ma się odbyć pogrzeb zmarłego.

  Wojskowy prokurator okręgowy w Warszawie płk Ireneusz Szeląg powiedział, że śledztwo prowadzi na miejscu prokurator polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie wraz z żandarmerią.

  Bartosz Spychała pojechał do Afganistanu z rozpoczynającą się właśnie dziewiątą zmianą polskiego kontyngentu ISAF. Służył w 1. Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu na stanowisku podoficer specjalista. Miał 39 lat. Pozostawił żonę i piętnastoletnią córkę.

  Żołnierz zmarł w niedzielę w bazie Ghazni w Afganistanie. To 25. Polak, który zmarł w Afganistanie od 2007 r., gdy Polska zaangażowała się w operację ISAF. Polski kontyngent w tym kraju liczy obecnie ok. 2600 żołnierzy i pracowników. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama