Nowy, czerwcowy misięcznik "Dziennika Zachodniego" już w...

  Nowy, czerwcowy misięcznik "Dziennika Zachodniego" już w sprzedaży [STREFA BIZNESU]

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na okładkę czerwcowego magazynu "Strefy Biznesu" trafiła Teresa Jonas, prezes Drogerii Polskich i firmy Błysk
  1/2
  przejdź do galerii

  Na okładkę czerwcowego magazynu "Strefy Biznesu" trafiła Teresa Jonas, prezes Drogerii Polskich i firmy Błysk ©Strefa Biznesu

  Najnowszy numer "Strefy Biznesu": piszemy m.in. o ikonie męskiej mody, firmie Bytom SA - marce, która nie odcina się od śląskich korzeni.
  Firma Bytom S.A., chociaż nie mieści się już w Bytomiu, ani na Śląsku (siedziba jest obecnie w Krakowie), to jednak nadal ma nazwę, która jednoznacznie kojarzy się z naszym regionem. I sieć sklepów, najwięcej właśnie na Górnym Śląsku - aż 23.

  Zakład świętuje w tym roku jubileusz 70.lecia. Jego historia zaczęła się w 1945 roku, po przejęciu ruin niemieckiej szwalni odzieży ochronnej. Nazywali się wtedy Państwowa Fabryka Konfekcyjna w Bytomiu, potem jeszcze kilka razy nazwa była modyfikowana. Od początku prężnie się rozwijali. Wkrótce, poza siedzibą w Bytomiu na ul. Wrocławskiej, mieli także w Radzionkowie i w Tarnowskich Górach. Szyli także na eksport, m.in.
  do ówczesnego Związku Radzieckiego. Ich garnitury od samego początku były marka samą w sobie. Docenili je nawet w stolicy, wybierając bytomski zakład do uszycia strojów naszych sportowców na igrzyska olimpijskie w Monachium w 1972 roku, a potem także na igrzyska w Atenach (rok 2004) i w Pekinie (rok 2008). W garniturach "Bytomia" prezentowali się ostatnio nasi skoczkowie narciarscy.

  Firma cały czas się zmienia. Kreatorzy projektujący dla firmy starają się trafić do mężczyzny, który robi karierę, ale interesuje się także kulturą, sztuką, muzyką i literaturą. Stąd pomysł na wykorzystanie do odzieży wizerunków Grzegorza Ciechowskiego, legendarnego wokalisty zespołu "Republika" , piosenkarza Marka Grechuty, pisarza Marka Hłaski czy malarza i pisarza Stanisława Witkacego.

  Firma to już nie tylko cała kolekcja odzieży męskiej. To także "Księgarnia dla dżentelmena", gdzie kupimy literaturę związaną zarówno z modą męską, ale także biografie mężczyzn, których styl inspiruje do dzisiaj. To też elitarny klub, sklep z winami czy możliwość szycia na zamówienie. Więcej przeczytacie w najnowszym numerze "Strefy Biznesu".

  "Strefa Biznesu" to najmłodsze dziecko "Dziennika Zachodniego", lifestyle'owy magazyn skierowany do właścicieli firm, menedżerów, a także do aspirujących ludzi małego biznesu, nauki kultury z województwa śląskiego. Czerwcowa "Strefa Biznesu" jest dostępna w wybranych miejscach spotkań biznesu, biurowcach, instytucjach kultury, hotelach, restauracjach, salonach samochodowych. Nasz miesięcznik można zakupić na terenie województwa śląskiego w empikach i dobrych salonikach prasowych.


  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama