Dzień Przyjaciela – zadbaj o relacje z bliskimi!

  Dzień Przyjaciela – zadbaj o relacje z bliskimi!

  Materiał Partnera Zewnętrznego

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzień Przyjaciela – zadbaj o relacje z bliskimi!
  1/2
  przejdź do galerii
  Już 9 czerwca obchodzimy jedno z najprzyjemniejszych świąt – polski Dzień Przyjaciela. Idea celebrowania przyjaźni zrodziła się z pomysłu, aby pamiętać o roli, jaką pełnią bliskie osoby w naszym życiu.
  Jak wskazują wyniki badania USP Zdrowie – Style Zdrowia Polek i Polaków, to bliscy dają nam motywację do dbania o siebie, a na zadowolenie z życia w dużej mierze wpływają nasze relacje z otoczeniem. To między innymi dobre kontakty z przyjaciółmi pozwalają nam na odczuwanie radości i satysfakcji z życia. Dlatego, szczególnie w Dniu Przyjaciela, poświęć chwilę i poznaj sposoby, które pozwolą Ci zatroszczyć się o bliskich.

  Zrób to dla swojego przyjaciela!
  Już dziś możesz dowiedzieć się jeszcze więcej o swoim przyjacielu! Wystarczy, że wspólnie odwiedzicie stronę www.stylezdrowia.pl i poznacie swoje indywidualne style zdrowia, które pozwolą Wam sprawdzić nie tylko jaką rolę w Waszej orientacji wobec siebie i świata odgrywa temat zdrowia, lecz także w jaki sposób możecie polepszyć relację między Wami. Czy maksyma „żyj szybko i umieraj młodo” jest bliska Twojemu przyjacielowi? Jeśli tak, być może reprezentuje on styl zdrowia Pozornych Twardzieli. A może Twój przyjaciel lubi dbać o zdrowie, ćwiczy regularnie i stara się odżywiać prawidłowo? W takim wypadku może być Poprawnym Optymistą. Pierwsza edycja badania USP Zdrowie – Style Zdrowia Polaków 2013 pozwoliła wyłonić 8 stylów zdrowia charakterystycznych dla kobiet i mężczyzn. Są to: Poprawni Optymiści, Pozorni Twardziele, Zmęczeni Herosi, Niepocieszeni Podjadacze, Pogodni Mędrcy, Zdesperowani Buntownicy, Towarzyscy Hedoniści i Świadomi Indywidualiści. Każdy styl zdrowia cechuje odmienne podejście do relacji międzyludzkich, a poznanie ich może ułatwić kontakty z bliskimi.

  Czy po porady zdrowotne lub w razie choroby zwracasz się do swojego przyjaciela? Jeśli tak, może okazać się, że Twój przyjaciel to Rodzinny Ambasador Zdrowia. Tegoroczna edycja badania (raport USP Zdrowie – Style Zdrowia Polek i Polaków) pozwoliła wyodrębnić specyficzną rolę społeczną czyli tzw. Rodzinnego Ambasadora Zdrowia. Jest to osoba, która w dużo większym stopniu niż inni interesuje się zagadnieniami dotyczącymi zdrowia. Chętnie sięga po fachową literaturę, śledzi trendy i zalecenia oparte na najnowszych badaniach.

  Nie unika kontaktu z lekarzami i dzieli się zdobytymi informacjami ze swoimi najbliższymi. Jeśli właśnie tak postępuje Twój przyjaciel, nie zapomnij, aby szczególnie w dniu jego święta docenić go i dowartościować!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama