Kamil Wilczek rozmawiał z Rafą Benitezem, ale kontraktu z...

  Kamil Wilczek rozmawiał z Rafą Benitezem, ale kontraktu z Liverpolem nie podpisał [WYWIAD]

  Kamil Wilczek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Napastnik Piasta Kamil Wilczek w zakończonym sezonie ekstraklasy strzelił 20 bramek, najładniejszą w meczu z GKS Bełchatów
  1/2
  przejdź do galerii

  Napastnik Piasta Kamil Wilczek w zakończonym sezonie ekstraklasy strzelił 20 bramek, najładniejszą w meczu z GKS Bełchatów ©Polska Press Grupa

  Najlepszy piłkarz ekstraklasy i król strzelców Kamil Wilczek mówi o zakończonym sezonie, o tym jaki cechy powinien mieć napastnik, o zmianie klubu, a także o marzeniach o grze w reprezentacji Polski.
  Ten sezon był dla pana bardzo udany. Został pan nie tylko królem strzelców ekstraklasy, ale także najlepszym napastnikiem i piłkarzem sezonu.
  Tak, rzeczywiście to był niezwykły sezon i muszę być z niego zadowolony. Nie jest łatwo zostać królem strzelców, początkowo nie było tak jak sobie to zakładałem, ale potem już poszło i bramek zaczęło przybywać na moim koncie.

  Który z tych 20 goli był dla pana szczególny, przyniósł panu najwięcej satysfakcji?

  Chyba ten strzelony zza linii pola karnego w meczu z GKS Bełchatów. Większość bramek strzelałem z pola karnego, a ta padła po uderzeniu zza szesnastki. Sytuacja nie była łatwa, bo obrońca rywali próbował zablokować strzał. Przymierzyłem i piłka przeleciała nad bramkarzem i wpadła do siatki. To było moje najładniejsze trafienie i dlatego będę długo ten gol pamiętał.

  Jakie cechy pana zdaniem powinien mieć dobry napastnik?
  Przede wszystkim musi dać sobie radę w polu karnym z obrońcami, odnaleźć się w trudnych sytuacjach, mieć dobry przegląd pola. Powinien potrafić przewidzieć, co za chwilę wydarzy się na boisku. O strzeleniu bramki zazwyczaj decyduje ułamek sekundy, trzeba podjąć decyzje, nie bać się ryzyka. Nie zawsze jest ona trafiona, ale trzeba próbować.

  Jak to jest: piłka szuka napastnika czy jest odwrotnie?
  Napastnik powinien mieć nosa, wiedzieć jak się ustawić i to on powinien szukać piłki. W polu karnym trzeba być ruchliwy, często zmieniać pozycję.

  W poprzednim sezonie strzelił pan 9 bramek, w tym było już 20. Co zadecydowało o takiej skuteczności?
  Przede wszystkim zostałem przesunięty do przodu, miałem do wykonania inne zadania. Mogłem skupić się tylko na grze ofensywnej. Wcześniej jako ofensywny pomocnik też strzelałem bramki, ale nie tak często. Teraz grałem bliżej bramki.

  Po dwóch sezonach żegna się pan z Piastem, z Gliwicami. To już przesądzone?
  Zgadza się, to już przesądzone. W Piaście grałem dwa sezony, ale trzeba zrobić krok do przodu. W Gliwicach spędziłem fantastyczny okres, miałem szansę zrealizowania swoich celów. Na pewno bez pomocy kolegów z drużyny nie odbierałbym statuetek dla najlepszego strzelca i piłkarza sezonu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama