Zbigniew Stonoga zakłada partię STONOGA PARTIA POLSKA...

  Zbigniew Stonoga zakłada partię STONOGA PARTIA POLSKA PROGRAM

  Zdjęcie autora materiału

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zbigniew Stonoga ma dozór policyjny i ma zakaz opuszczania kraju w związku z upublicznieniem akt afery podsłuchowej
  1/3
  przejdź do galerii

  Zbigniew Stonoga ma dozór policyjny i ma zakaz opuszczania kraju w związku z upublicznieniem akt afery podsłuchowej
  ©Zbigniew Stonoga

  Stonoga Partia Polska - dokumenty rejestracyjne już są w sądzie. Rejestracja partii założonej przez Zbigniewa Stonogę może nastąpić lada dzień. Zmiana konstytucji i uniemożliwienie pełnienia funkcji publicznych byłym działaczom PZPR i funkcjonariuszom państwowym, zniesienie immunitetów czy likwidacja NFZ - to kilka z postulatów powstającej partii, którą zakłada Zbigniew Stonoga. Biznesmen usłyszał we wtorek wieczorem zarzuty, po tym jak zaczął publikować dokumenty z prowadzonego śledztwa prokuratorskiego w sprawie afery podsłuchowej. Stonoga nie został zatrzymany, ale ustanowiono nad nim dozór policyjny oraz ma zakaz opuszczania kraju.
  Zbigniew Stonoga, polski biznesmen, który opublikował na portalu społecznościowym Facebook dokumenty ze śledztwa prokuratorskiego w sprawie afery taśmowej, zakłada partię polityczną. Cała procedura związana z rejestracją tego ugrupowania już się rozpoczęła i trwa od kilku miesięcy. Partia ma się nazywać Stonoga Partia Polska.

  Gotowy jest też już 14-punktowy program nowej partii. Wśród postulowanych zmian możemy tam znaleźć m.in.
  zniesienie immunitetu, uniemożliwienie byłym działaczom PZPR i funkcjonariuszom państwowym do 1 stycznia 1990 pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych, zlikwidowanie NFZ i zastąpienie go lokalnymi kasami chorych, znajdującymi się w szpitalach rejonowych albo zrównanie emerytur byłych funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa z emeryturami Polaków.

  Przypomnijmy, że Zbigniew Stonoga wczoraj wieczorem został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut bezprawnego upublicznienia informacji śledztwa. Chodzi o ponad 2,5 tys. stron dokumentów zebranych podczas postępowania prowadzonego w sprawie afery podsłuchowej. Stonoga opublikował zdjęcia tych akt na portalu społecznościowym Facebook. To zeznania świadków m.in. Jana Kulczyka czy Pawła Wojtunika, szefa CBA.

  Adwokat biznesmena poinformował media, że przygotowuje zażalenie na wtorkowe zatrzymanie swojego klienta. Stonoga w prokuraturze spędził kilka godzin, nie przyznał się do winy i nie chciał składać wyjaśnień. Ustanowiono nad nim jednak dozór policyjny i ma zakaz opuszczania kraju.  Na tropie wycieku. Czy śledczy tym razem znajdą winnych?

  Źródło: TVP/x-news

  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Indukowana schizofrenia

   Piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Nie rozumiem postulatów pana Stonogi, w moim odczuciu są one pozbawione sensu. Jako prawnik muszę stwierdzić, że każda partia czyni zmiany w prawie a nie widzi głębszych skutków jakie one za sobą...rozwiń całość

   Nie rozumiem postulatów pana Stonogi, w moim odczuciu są one pozbawione sensu. Jako prawnik muszę stwierdzić, że każda partia czyni zmiany w prawie a nie widzi głębszych skutków jakie one za sobą niosą. Pan stonoga mówił wielokrotnie o napiętnowaniu młodych ludzi w rejestrach skazanych za drobne przestępstwa, np. posiadania marihuany, czy drobne kradzieże w wyniku wpisu w BIK, zaś z drugiej strony żąda zaostrzenia kar za "pedofilię" i za udział w grupach przestępczych. Od wydawania wyroków są sądy i nie powinny być one komentowane! Sam w swojej karierze miałem przypadek niespełna 15 latki która przed swoimi urodzinami współżyła i zaszła w ciążę z 21 latkiem. Na szczęście chłopak dostał kare w zawieszeniu, bo wszyscy także ona jak i jej rodzice modlili się aby dziecko miało oboje rodziców i żeby nie poszedł do więzienia. W wydaniu pana Stonogi człowiek ten gniłby w więzieniu a dziewczyna wyciągałaby pieniądze na dziecko w pomocy społecznej. Podobnie gruby przestępcze, kilku młodych chłopaków działa zorganizowanie w celu popełniania przestępstw polegających na przemycaniu papierosów z krajów dawnego ZSRR które w efekcie sprzedadzą się i tak dwa razy taniej niż nasze z akcyzą. Za udział w grupie minimum 5 lat albo dożywocie dla nich? Niech się ten pan w okularach popuka po głowie!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Partia Polska?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   "Partia Polska" i co jeszcze? Czy te wszystkie dotąd wymyślone "Nowoczesne", "Solidarne", "Najważniejsze" itp... to nie były polskie?
   Śmiechu warci są ci wszyscy "wymyślacze" atrakcyjności na...rozwiń całość

   "Partia Polska" i co jeszcze? Czy te wszystkie dotąd wymyślone "Nowoczesne", "Solidarne", "Najważniejsze" itp... to nie były polskie?
   Śmiechu warci są ci wszyscy "wymyślacze" atrakcyjności na przynętę dla naiwnych.
   Kto w końcu pomyśli o stworzeniu, nie partii, czy innego ugrupowania, ale o STWORZENIU POLSKI i to POLSKI nie dla "pracodawców", nie dla "biznesu" i nie dla żadnych innych "wspaniałomyślnych darczyńców" rzucających ochłapy z tego, co osiągnęli jako szczególnie sprytni UDACZNICY, ale o stworzeniu takiej całkiem zwykłej POLSKI LUDZI dla LUDZI? Dla WSZYSTKICH LUDZI, zwłaszcza dla tych "nieudaczników", którzy nie nadają się do ŻADNEGO kombinatorstwa!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   „Polish Petru & Big Money Corporation” nie załapatał się nawet u naiwnych, i raptem mają nowy wymysł

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1


   Today's News: tematyczne uzupełnienie informacji Times o skróty publikacyj pobranych z sieci:

   (...)Tomasz Domalewski: ”Birbant Sikorski w roli poszkodowanego... I oni wrzeszczą o demolowaniu...rozwiń całość


   Today's News: tematyczne uzupełnienie informacji Times o skróty publikacyj pobranych z sieci:

   (...)Tomasz Domalewski: ”Birbant Sikorski w roli poszkodowanego... I oni wrzeszczą o demolowaniu państwa” ... Właśnie rozpoczął się następny etap afery taśmowej. Tylko władza traktuje ten termin jako obrzydliwość ze strony nagrywających i ich ewentualnych mocodawców, natomiast wszyscy normalni widzą tu skandaliczne zachowanie rządzących ... Sikorski, jako ówczesny minister spraw zagranicznych, naupychał Stanom Zjednoczonym za nic nie warty sojusz, Cameronowi za niewiedzę. I jeszcze ta laska.. Cóż to za mąż stanu! Żeby chociaż nietrzeźwego, ale przecież wypili z Rostowskim tylko butelkę wina. Bardzo drogiego, ale jedną. I teraz ten polityk, o postawie nadętego chłystka, tym razem już w roli marszałka Sejmu, wrzeszczy, że kolejne ujawnienia na temat taśm to demolowanie państwa! Nie jest demolowaniem wygadywanie głupot o największym, pomimo zawirowań, sojuszniku Polski, nie jest demolowaniem przepijanie i przeżeranie publicznych pieniędzy przez Sikorskiego i takich ja on. Demolowaniem jest pokazanie społeczeństwu tych marnych typów w całej ich miernocie ... Przez ponad rok prokuratorzy i śledczy z ABW niczego nie wyjaśnili, choć Główny Oszust obiecywał załatwić wszystko w trzy miesiące. Główny wkrótce czmychnął zaraz po tych obietnicach i … dotąd czmycha. Z przecieków wynika, że śledztwem ktoś tak z zewnątrz dyryguje, by nigdy niczego nie wyjaśnić. I przypomnienie opinii publicznej o taśmach i skandalicznie prowadzonym śledztwie jest dla bardzo dziś specyficznej polskiej demokracji aktem niezwykle potrzebnym, a pewnie nawet niezbędnym. Przecież, gdyby nie taśmy Polacy nie wiedzieliby, jaka rządzi nimi zgraja, która państwo ma za swój prywatny folwark, a wszelkie wzniosłe zasady za parawan, za którym skrywana jest mafijna rzeczywistość. Wystarczy posłuchać, co szczerze i osobiście mówią m. in. Sienkiewicz, Sikorski, Belka, Graś, Wojtunik, Bieńkowska. Językiem żulii i prymitywów ... I oni wrzeszczą o demolowaniu państwa. Przyjmijcie wreszcie do wiadomości, że nikt jeszcze tego państwa w ostatnich dziesięcioleciach nie zdemolował, zdemoralizował, oszukał i okradł, jak wy. Bez chwili zażenowania, wstydu (...)

   • (...) „ObłudnaPL? Petru namawiał do kredytów we frankach, a sam szybko się „przewalutował” ... Najpierw twierdził, że kredyty we
   frankach są całkowicie bezpieczne, a potem sam w pośpiechu przewalutowywał własny ... Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza że inflacja w Szwajcarii spada i nie ma oczekiwań, by stopy w Szwajcarii mogły wzrosnąć, w związku z czym oprocentowanie kredytów w tej walucie nie wzrośnie ... Na jednej wpadce jednak nie poprzestał. W 2014 roku, kiedy frankowicze płacili już ogromne raty, Petru brnął dalej i mówił, że frank nie przekroczy bariery 4 zł, że takie prognozy są oderwane od rzeczywistości. Mylił się. Kilka miesięcy później szwajcarska waluta przekroczyła magiczny poziom i do tej pory utrzymuje się w jego okolicach ... Teraz Petru zamierza zabiegać o głosy tysięcy Polaków, aby on i ludzie z jego otoczenia dostali się do Sejmu. Założył w tym celu stowarzyszenie NowoczesnaPL i stara się pozować na godnego zaufania ekonomistę, który może wprowadzić nową profesjonalną jakość do polityki. Oby jednak nie był to jakże częsty u polskich elit rodzaj „profesjonalizmu”, polegający na tym, że co innego się ludziom mówi, a co innego myśli i robi (...) Całość publikacyj w sieci!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błagam

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

   Błagam, niech ktoś wreszcie wprowadzi przepis, że trzeba mieć sto tysięcy podpisów dla założenia partii. Inaczej ciągle ktoś będzie kolejne partie i partyjki zakładał robiąc niepotrzebne zamieszanie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO, Petru .Stonoga i co jeszcze wymyślą ?

   Ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Wczoraj w nocy obradował " rząd "teraz rozumie ten wybryk PO wszyscy wiedzieli ze oni uważają ten kraj i ludzi za ? "ch..a dupa i kamieni kupa" jak nie można PO dobroci to spróbujemy tak . ale ten...rozwiń całość

   Wczoraj w nocy obradował " rząd "teraz rozumie ten wybryk PO wszyscy wiedzieli ze oni uważają ten kraj i ludzi za ? "ch..a dupa i kamieni kupa" jak nie można PO dobroci to spróbujemy tak . ale ten g***** naród to na pewno to kupią za chwilę będzie ze to sprawcą całego zamieszania jest KUKIZ .zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO

   Samoobrona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   PO to złodzieje żeby dojść do władzy są zdolni do wszystkiego a żeby zablokować nie ta władzę to są zdolni do oszukańczej polityki

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama