Koncert charytatywny dla natalii Flisek ZDJĘCIA Pomagają...

  Koncert charytatywny dla natalii Flisek ZDJĘCIA Pomagają uczniowie i nauczyciele

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich 9 czerwca odbył się koncert charytatywny dla Natalii Flisek. Dziewczynka ma 10 lat. Jest ciężko chora
  1/18
  przejdź do galerii

  W Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich 9 czerwca odbył się koncert charytatywny dla Natalii Flisek. Dziewczynka ma 10 lat. Jest ciężko chora na mukowiscydozę. ©Iwona Makarska/Dziennik Zachodni

  W Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich 9 czerwca odbył się koncert charytatywny dla Natalii Flisek. Dziewczynka ma 10 lat. Jest ciężko chora na mukowiscydozę. Uczniowie i nauczyciele zbierali pieniądze na jej leczenie.
  To był wyjątkowy wieczór. Uczniowie i nauczyciele Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich po raz kolejny już udowodnili, że mają wielkie serca i chętnie spieszą z pomocą najmłodszym. 9 czerwca w murach szkoły odbył się koncert charytatywny podsumowujący akcję zbierania funduszy na leczenie 10-letniej Natalii Flisek, chorej na mukowiscydozę. Do tej pory udało się zebrać ponad 1300 zł.

  - Dzieci i młodzież są najbardziej skorzy do pomocy. Cieszę się, że szkoła zorganizowała koncert, na który przyszli też ludzie z zewnątrz. Im więcej osób wie, czym jest ta choroba, tym na większą pomoc można liczyć - mówi Katarzyna Ornowska, mama Natalii

  Przypomnijmy, że mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną, zdiagnozowano u dziewczynki cztery lata temu. Zmaga się z przewlekłym kaszlem i zaburzeniami odżywiania. Śluz nadmiernie produkowany w organizmie niszczy jej płuca i trzustkę. Wydolność każdego z tych organów to już niecałe 50 proc. Potrzebne są aparaty tlenowe, inhalatory. Leki nie są refundowane. Miesięcznie koszt leczenia pozwalającego jedynie na wydłużenie życia to około 4 tys. zł. W przyszłości konieczny będzie przeszczep płuc, do którego Natalia jest zakwalifikowana.

  Podczas koncertu wystąpili głównie uczniowie i absolwenci MG nr 2. Zagrali, zaśpiewali. Ale byli też goście specjalni - tancerz Paweł Majewski oraz zespół Mix Solo Quartet. Wspólnie wyśpiewana piosenka z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego "Wznieś serce" na zakończenie imprezy wzruszyła niejednego.

  - Pomaganie innym to część mojego życia. Czuję ogromną satysfakcję. Uśmiech na twarzach dzieci i radość z tego, że ktoś się ich losem interesuje jest bezcenna - mówi Agnieszka Rak, absolwentka MG nr 2, obecnie uczennica I LO w Bytomiu, jedna z inicjatorek koncertów charytatywnych w gimnazjum. Impreza została zorganizowana już po raz czwarty. Wcześniej pomoc otrzymała trójka innych dzieci z Piekar Śląskich, także ciężko chorych.

  Pieniądze na leczenie Natalii można wpłacać na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą o nr 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473, tytułem Natalia Flisek.


  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama