Powiat wodzisławski: 50 klas czeka na uczniów

  Powiat wodzisławski: 50 klas czeka na uczniów

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jaką szkołę wybrać? - takie pytania zadają sobie gminazjaliści
  1/2
  przejdź do galerii

  Jaką szkołę wybrać? - takie pytania zadają sobie gminazjaliści ©arc

  1600 miejsc w pięćdziesięciu klasach czeka na absolwentów gimnazjów w powiecie wodzisławskim.

  Powiat wodzisławski: 50 klas czeka na uczniów  Technik chłodnictwa i klimatyzacji, technika technologii żywności, monter mechatronik i monter - elektronik... To tylko niektóre ciekawe kierunki w szkołach na terenie powiatu wodzisławskiego, które czekają na młodzież opuszczającą w czerwcu gimnazja.

  Technik chłodnictwa i klimatyzacji będzie zupełnie nowym kierunkiem Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich w Wodzisławiu Śląskim (Zespół Szkół Zawodowych). To odpowiedź na zapotrzebowanie pracodawców z powiatu, ale także z całego Śląska.

  - Chłodnictwo i klimatyzacja to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin, mająca zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Od spożywczego, przez farmaceutyczny po samochodowy. Umiejętności zdobyte na tym kierunku są wykorzystywane także w pracy przy odnawialnych źródłach energii, takich jak choćby pompy ciepła. Nie ma więc w tym przypadku obaw, że po zdobyciu zawodu będą problemy ze znalezieniem zatrudnienia - mówi Sebastian Kowalski, dyrektor Pol-Eko Aparatura z Wodzisławia Śląskiego, jeden z inicjatorów powstania klasy w wodzisławskiej placówce (m.in. w firme Pol-Eko uczniowie zdobywać będą doświadczenie).

  W wodzisławskim "ekonomiku" na młodzież czeka siedem kierunków w technikach i dwa w zawodówce. Szkoła proponuje kształcenie m.in. na kierunku technik technologii żywienia. Dlaczego warto wybrać tę opcję? Chociażby ze względu na doskonałą renomę placówki i bazę dydaktyczną. Poza tym uczniowie będą mogli kształcić się w technikum m.in. na kierunkach: hotelarstwo, handlowiec czy informatyk (w zawodówce: sprzedawca i kucharz).

  W Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. na uwagę zasługuje kierunek - technik urządzeń i systemów energii odnawialnej. - Absolwent będzie posiadał umiejętność projektowania, montowania i serwisowania solarów, lamp hybrydowych, ogniw fotowoltaicznych czy generatorów wiatru - słyszymy w ZST.

  Z kolei w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śl. na absolwentów gminazjów czeka kilka klas, z przedmiotami wiodącymi: matematyka - fizyka, matematyka- geografia, matematyka - historia, język polski - historia, język polski - biologia, biologia - chemia. W Rydułtowach uczniowie w dwóch zespołach szkół mają do dyspozycji naukę w technikum i zawodówce w ZSP nr 2 (technik: logistyk, handlowiec, żywienia i żywienia i usług gastronomicznych, zawodówka: kucharz, cukiernik, piekarz, klasa wielozadaniowa) i w liceum w ZSP nr 1. Na Skalnej powstaną klasy: policyjna, kulturalno - medialna, ratownictwo medyczne - pożarnictwo.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama