Katowice: Dzieci z Załęża wraz z aktorami będą ozdabiały...

  Katowice: Dzieci z Załęża wraz z aktorami będą ozdabiały wielkanocne jaja w SCC

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prawie dwumetrowe pisanki w SCC

  Prawie dwumetrowe pisanki w SCC ©arc/ Silesia City Center

  Monika Mrozowska, Rafał Cieszyńki wspólnie z dziećmi z katowickiego Domu Aniołów Stróżów będą w SCC ozdabiali ogromne wielkanocne pisanki. Możesz im pomóc!
  Prawie dwumetrowe pisanki w SCC

  Prawie dwumetrowe pisanki w SCC ©arc/ Silesia City Center

  W sobotę w Silesia City Center wielkie ozdabianie wielkanocnych jaj z aktorami. Pisanki będą malowali Monika Mrozowska (m.in. "Rodzina zastępcza"), Alżbeta Lenska (m.in. "Pierwsza miłość", "Samo życie", "Kryminalni") oraz Rafał Cieszyński (m.in. "Ojciec Mateusz", "Tylko miłość", "Hotel 52"). Akcja ma na celu wsparcie katowickiego Domu Aniołów Stróżów, które od lat opiekuje się dziećmi z biednych rodzin w Załężu.


  W akcji wezmą udział mali podopieczni Aniołów. - Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich chętnych, dorosłych i dzieci - zaprasza Monika Bajka z Aniołów.

  Ubaw murowany. Malowanie jaj w SCC, to nie będzie ozdabianie zwykłych, malutkich pisanek, a jajek o gigantycznych rozmiarach, sięgających prawie dwóch metrów wysokości.

  - Już sama w sobie akcja ozdabiania tak wielkich jajek wielkanocnych jest dla naszych podopiecznych niecodziennym przeżyciem. Niewątpliwie obecność aktorów sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy - mówi Monika Bajka, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów.

  Początek wielkiego malowania o godz. 15. na Placu Śląskim w Silesia City Center. Zabawa będzie trwała do godz. 18. Pisanki będzie można oglądać w SCC do 20 kwietnia. Potem zostaną wystawione przez Stowarzyszenie Domu Aniołów Stróżów do nabycia przez firmy i osoby prywatne, a dochód z darowizn zostanie przeznaczony na remont i adaptację sali sportowo-dydaktycznej dla dzieci z Katowic Załęża.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama