Dzień w Parku Śląskim

  Dzień w Parku Śląskim z rodziną. Ile to będzie kosztować?

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Za tydzień w Parku Śląskim będziemy przez cały weekend świętować jego 65. urodziny

  Za tydzień w Parku Śląskim będziemy przez cały weekend świętować jego 65. urodziny ©Grafika Park Śląski

  Zoo, wesołe miasteczko, kolejka linowa. Na brak atrakcji w Parku Śląskim nie można narzekać. Ile zapłaciliby rodzice z dwójką dzieci (9 i 15 lat) za aktywnie spędzony tam dzień? Sprawdziliśmy!
  Za tydzień w Parku Śląskim będziemy przez cały weekend świętować jego 65. urodziny

  Za tydzień w Parku Śląskim będziemy przez cały weekend świętować jego 65. urodziny ©Grafika Park Śląski

  Za tydzień w Parku Śląskim będziemy przez cały weekend świętować jego 65. urodziny. Wszystko pod hasłem "Park wielu pokoleń".
  20 czerwca o godz. 9 z placu Hutników w Chorzowie wyruszy kolejny spacer z cyklu "Z przewodnikiem po Parku Śląskim". Ale uwaga - wymagane są wcześniejsze zapisy w Chorzowskim Centrum Informacji Turystycznej. O godz. 12 z okolicy Pól Marsowych wystartuje "Gryfny bieg". Dystans wynosi 5 km, a zawodnicy na trasie zostaną...
  pokolorowani za pomocą bezpiecznych dla zdrowia barwników. Natomiast ci, którzy w biegu nie wystartują, i tak będą mogli zostać pokolorowani! O godz. 14 również na Polach Marsowych odbędzie się Festiwal Kolorów. Do tego wydarzenia na FB zapisało się już 61 tys. osób! (KR)

  Piękny sobotni poranek i szybka decyzja: jedziemy do Parku Śląskiego. Kwestią pozostaje tylko, czym? Taniej z pewnością wyjdzie komunikacją publiczną, bowiem od 18 maja zmienił się cennik opłat za parking w parku.

  Teraz za godzinny postój w dni świąteczne i weekendy trzeba zapłacić 4 zł, natomiast w dni robocze - 2,5 zł. Do tej pory pobierano jedną opłatę wjazdową, która w weekendy wynosiła 10 zł, zaś w dni robocze 5 zł. Mimo wszystko decydujemy się, że jedziemy samochodem. Wygodniej.

  Samochód możemy zostawić w jednej z czterech stref parkowania: od ul. Złotej (niedaleko parku linowego i stadionu GKS), od Planetarium, od strony al. Harcerskiej (niedaleko Stadionu Śląskiego) oraz wejścia głównego. W parku jest jeszcze piąta strefa, przy wesołym miasteczku, ale tam stawki obowiązują klientów lunaparku. (Jak na razie za pierwszą godzinę postoju trzeba zapłacić 5 zł, a za każdą kolejną - 2 zł. Jak zapowiedział Paweł Cebula, dyrektor lunaparku, stawki preferencyjne dla klientów Śląskiego Wesołego Miasteczka mają zostać utrzymane).

  Godzina 10.00[/scb]
  My jednak nasz dzień w parku postanawiamy rozpocząć od wspinaczki w parku linowym, który w miesiącach wakacyjnych (czerwiec - sierpień) pracuje w tygodniu od godz. 10 do 20, a w weekendy do 21.

  Ile tam zapłacimy w kasie? Zależy, ile tras będziemy chcieli pokonać. Za jedną trasę dzieciaki do 14 lat muszą zapłacić 25 zł, natomiast wszyscy powyżej tego wieku - 35 zł. Dwie trasy będą trochę tańsze. Do 14 lat kosztują 40 zł, powyżej - 55 zł. Zaś wybierając trzy trasy, za bilet ulgowy trzeba zapłacić 50 zł, a normalny - 70 zł. Jednak w ofercie jest również pakiet rodzinny (dla 3-5 osób), dający rabat do 15 proc.

  My mamy sporo do zobaczenia dzisiaj, więc decydujemy się na opcję z jedną trasą. Zatem musimy kupić trzy wejściówki normalne po 35 zł i jedną za 25 zł, co daje w sumie 130 zł, ale jeśli otrzymamy maksymalny 15-procentowy rabat, to zapłacimy 110,5 zł.

  Godzina 11.30


  Po wspólnej zabawie w parku linowym udajemy się w kierunku ogrodu zoologicznego. Jednak to kawałek drogi, więc decydujemy się na przejazd kolejką wąskotorową, która wyrusza ze stacji Wesołe Miasteczko. Odcinek między tymi dwiema stacjami ma ok. 1 km.
  Tam za bilet normalny w jedną stronę trzeba zapłacić 4 zł, a w dwie strony - 7 zł. Bilet ulgowy, który obowiązuje dzieci i młodzież od 3 do 18 lat, kosztuje 3 zł, a tam i z powrotem - 5 zł. Ale także tutaj jest opcja rodzinna (2+2). Opcja rodzinna w jedną stronę kosztuje 10 zł, a 20 zł, jeśli będą chcieli także wrócić wąskotorówką. Bilet dla osoby niepełnosprawnej kosztuje 3 zł.
  Naszym celem jest ogród zoologiczny, więc wybieramy podróż w jedną stronę. I tym razem "załapujemy się" na opcję rodzinną. Zamiast 14 zł, płacimy 10 zł.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ziętek się w grobie przewraca.

   zych (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Musi być drogo. Subaru jednak trochę paliwa spala, a byle czego do baku lać też nie można.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzień w Parku Śląskim

   bla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Witam ! taka kwota wydana jednorazowo za 1 dzień w parku w stosunku do pensji jaką posiada średnia POLSKA rodzina jest zbyt wygórowana.Ile POLSKICH rodzin z dziećmi stać na takie wydatki...rozwiń całość

   Witam ! taka kwota wydana jednorazowo za 1 dzień w parku w stosunku do pensji jaką posiada średnia POLSKA rodzina jest zbyt wygórowana.Ile POLSKICH rodzin z dziećmi stać na takie wydatki !!!!!!!!!!!!!! a kiedyś imprez tzw masowych i do tego gratis było wiele.Nie mieszkam w tym kraju.A tu gdzie przebywam wstęp np do parku rozrywki kosztuje np 40 euro ale obejmuje wszystkie atrakcje bezpłatnie,posiłłek dla np 4 osobowej rodziny to koszt ok 80 euro.Jednak dochód tej rodziny jest inny.Pozdrawiamzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak Godlewski niszczy to co zbudowali mieszkańcy

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Dla Godlewskiego pobyt w parku - bezcenny.
   Z tworzonego przez lata parku, Platforma Obywatelska z Godlewskim na czele zrobili biznes dla swoich ludzi, kosztem mieszkańców. Dziś park park odstrasza...rozwiń całość

   Dla Godlewskiego pobyt w parku - bezcenny.
   Z tworzonego przez lata parku, Platforma Obywatelska z Godlewskim na czele zrobili biznes dla swoich ludzi, kosztem mieszkańców. Dziś park park odstrasza nie tylko wizerunkiem prezesa ale przede wszystkim cenami "z kosmosu" za wszystko. Park jest przyjazny tylko swoim - czyli kolesiom z POzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cena dostosowana dla Platformy

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   No ludzie PO to nie kretyni aby dobrze na stołkach z nadania Tumczykiewicza i koleżków nie zarabiać dobrze!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama