Ważne
  Bielsko-Biała: Rowerowe show na Festiwalu Dobrej Energii...

  Bielsko-Biała: Rowerowe show na Festiwalu Dobrej Energii ZDJĘCIA

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Krystian Herba w Bielsku-Białej zaprezentuje niezwykłe akrobacje
  1/5
  przejdź do galerii

  Krystian Herba w Bielsku-Białej zaprezentuje niezwykłe akrobacje ©krystianherba.net

  Rowerowe show Krystiana Herby, rekordzisty Guinnessa, mistrza Polski i świata w akrobacji rowerowej, będzie główną atrakcją V Beskidzkiego Festiwal Dobrej Energii. Festiwal odbędzie się w najbliższy piątek 19 czerwca w parku Słowackiego w Bielsku-Białej.
  Jak uświadomić mieszkańcom, że ich codzienne działania w zakresie oszczędzania energii mogą mieć ogromny wpływ nie tylko na jakość powietrza, ale i oszczędność portfela? W Bielsku-Białej mają na to swój pomysł –organizowany od pięciu lat Beskidzki Festiwal Dobrej Energii łączy zabawę z edukacją rozsądnego korzystania z energii.

  – Doświadczenia z ostatnich czterech lat są bardzo pozytywne, widać duże zaangażowanie społeczne wokół tej tematyki – uważa Piotr Sołtysek z Biura Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.


  W tym roku szczególnie warto wybrać się do parku Słowackiego w Bielsku-Białej, który jest areną festiwalu. Elżbieta Legoń-Szpunar, realizatorka festiwalu podkreśla, że na przedszkolaków i uczniów (od 9.00 do 15.15) oraz na mieszkańców (0d 16.30 do 19.45) czeka w tym roku bardzo wiele atrakcji. Największą jest akrobatyczne show rowerowe Krystiana Herby, rekordzisty Guinnessa, mistrza Polski i świata w akrobacjach rowerowych.

  – Krystian na placu przed Bielskim Centrum Kultury stworzy gigantyczny tor, będzie też zachęcał publiczność do wzięcia udziału w jego akrobacjach. Jednym z pomysłów jest skok na rowerze nad pięcioma uczestnikami leżącymi na placu – wyjaśnia Elżbieta Legoń-Szpunar.

  Festiwal zostanie zorganizowany pod wielkim, zadaszonym namiotem boisku, pod którym zimą było lodowisko. Tam właśnie znajdzie się większość atrakcji. Wśród nich nowa, interaktywna wystawa „Eko-dom”.

  – Ta wystawa składa się z czterech pomieszczeń – salonu, kuchni, łazienki i biura. W każdym z tych pomieszczeń można wykonać różne zadania i sprawdzić, czy w danym pomieszczeniu oszczędzamy energię i wodę – wyjaśnia realizatorka festiwalu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama