Nasza dziennikarska przygoda: superwarsztaty w "Dzienniku...

  Nasza dziennikarska przygoda: superwarsztaty w "Dzienniku Zachodnim". Kiedyś tu wrócimy [ZDJĘCIA]

  Uczniowie szkół w Sosnowcu

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W warsztatach w naszej redakcji w Media Centrum uczestniczyli: Laura Sierota, Julia Wacławik, Mikołaj i Maciej Twarogowie, Ewa Białczyk, Kamila Wulkner
  1/32
  przejdź do galerii

  W warsztatach w naszej redakcji w Media Centrum uczestniczyli: Laura Sierota, Julia Wacławik, Mikołaj i Maciej Twarogowie, Ewa Białczyk, Kamila Wulkner i Oliwia Kibitlewska ©Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni

  Uczniowie z kilku szkół podstawowych w Sosnowcu gościli wczoraj w naszej redakcji. Pod okiem red. Marii Olechy napisali poniższy artykuł.
  Wczoraj w redakcji "Dziennika Zachodniego" w Sosnowcu laureaci międzyszkolnego konkursu dziennikarskiego "Mistrz szkolnego reportażu" mieli okazję poznać pracę dziennikarza i zobaczyć, na czym polega ten zawód.

  W warsztatach redakcyjnych udział wzięli uczniowie szkół z Sosnowca: Szkoły Podstawowej nr 22, Szkoły Podstawowej nr 46 i Szkoły Podstawowej nr 42, Szkoły Podstawowej nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 23.


  - Najciekawszą częścią warsztatów było poranne kolegium redakcyjne - mówi Julka Wacławik z SP 23. Z kolei Mikołajowi z SP 42 najbardziej podobała się praca w programie Milenium, w którym dziennikarze DZ przygotowują gazetę.

  Dzieci zasypały dziennikarzy masą pytań, m.in. o ich pracę w terenie, sposoby zbierania informacji i dzień z życia reportera. Poznały tajniki pracy w zawodzie dziennikarza oraz zawodowe słownictwo.

  Po zajęciach w sali kolegialnej przyszli młodzi dziennikarze odwiedzili drukarnię DZ, po której oprowadził ich red. Adam Daszewski. Mieli również okazję napisać własny artykuł, który właśnie czytacie, drodzy Czytelnicy. Goście poznali również stronę internetową www.dziennikzachodni.pl i dowiedzieli się, jak powstaje serwis internetowy DZ. Mieli też szansę zobaczyć, w jaki sposób tworzy się multimedialne wydanie tygodnika Śląsk Plus.

  - Bardzo podobało mi się w redakcji. Kolegium było ciekawe i fajnie tworzyło się własny artykuł - mówi Ewa Białczyk z SP 22.
  Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Kiedyś tu wrócimy"

   z drugiej strony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Miej nas Panie Boże w swej opiece.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama