Ekstremalny maraton dla programistów Deadline 24 na...

  Ekstremalny maraton dla programistów Deadline 24 na Politechnice Śląskiej

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeżeli myślicie, że praca przy komputerze jest łatwa i przyjemna, pomyślcie o Deadline 24, najbardziej ekstremalnym maratonie dla programistów. - Do udziału w konkursie stają pasjonaci programowania z całej Polski, osoby oryginalne, które myślą nieszablonowo - mówi Jarosław Kacprzak z zespołu Deadline24.
  Finał ogólnopolskiego maratonu zaplanowano 26 kwietnia w budynku Politechniki Śląskiej w Gliwicach (na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, ul. Akademicka 16). Przez 24 godziny 30 najlepszych 3-osobowych drużyn z całej Polski będzie odciętych od świata. Do rozwiązania kilkanaście zadań algorytmiczno-programistycznych.

  - Przed każdą drużyną monitor, a na nim żukoskoczki, o których nie wiadomo zbyt wiele - zdradza temat zmagań Kacprzak. - Te zwierzątka są tematem konkursowych zadań od pierwszej edycji maratonu. A pasjonaci informatyki spotkają się w Gliwicach już po raz trzeci.

  Zespoły będą rywalizować ze sobą korzystając z własnych laptopów. Od organizatorów otrzymają jedynie dostęp do jednego gniazdka 230V oraz kabel/gniazdko LAN z dostępem do serwera konkursowego i całodzienne wyżywienie. Finaliści mogą zabrać ze sobą dowolne materiały pomocnicze, ale jakikolwiek dostęp do pomocy z zewnątrz podczas trwania finału jest zabroniony.

  Najlepsi otrzymają konsole do grania Xboxa 360 wraz Kinectem, iPody Touch lub dyski zewnętrzne WD o pojemności 1 TB .

  Organizatorami imprezy są Future Processing przy współudziale Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej oraz rektora Politechniki Śląskiej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama