Śląska Grupa Motocyklowa spędziła weekend z dziećmi z...

  Śląska Grupa Motocyklowa spędziła weekend z dziećmi z Sosnowca

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W miniony weekend miała miejsce niecodzienna aktywność. Motocykliści należący do "Śląskiej Grupy Motocyklowej 3,14 i reszta" postanowili
  1/70
  przejdź do galerii

  W miniony weekend miała miejsce niecodzienna aktywność. Motocykliści należący do "Śląskiej Grupy Motocyklowej 3,14 i reszta" postanowili spędzić weekend z wychowankami Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego Nr 2 z Sosnowca. ©Śląska Grupa Motocyklowa

  W miniony weekend miała miejsce niecodzienna aktywność. Motocykliści należący do "Śląskiej Grupy Motocyklowej 3,14 i reszta" postanowili spędzić weekend z wychowankami Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego Nr 2 z Sosnowca.
  Na ten weekend zaplanowany został spływ kajakowy wraz z innymi atrakcjami. Cała ekipa zebrała się sobotniego ranka na miejscu spływu w miejscowości Żędowice. Dzieciaki przyjechały busem, a motocykliści na swoich maszynach. Zbiórka, kilka słów organizacyjnych i zaczęła się zabawa. Spływ trwał około 4h, a każdy z motocyklistów płynął w kajaku z losowo przydzieloną osobą z ZOW.

  Takie rozwiązanie umożliwiło obu stronom na wzajemne poznanie się.
  Kajakowe dyskusje toczyłyby się na wiele tematów. Poruszane były sprawy te błahe i grubego kalibru. Po kilku godzinach już wszyscy byli na „TY”, więc atmosfera była bardzo luźna lecz szacunek w obu kierunkach przodował każdej chwili. Gdy wszyscy dobili kajakami do przystani Młynu Bombelka echo burczących żołądków rozlegało się w okolicznych lasach.

  Nic innego nie pozostało jak zaspokoić głód. Ognisko, grill i wszelkiego rodzaju przysmaki sprawiły, że ekipa odzyskała siły i formę, która była konieczna do późniejszych aktywności. Kolejna z nich był konkurs strzelniczy pod okiem organizatorów. Profesjonalna pneumatyczna wiatrówka oraz łuk zapełniły kolejne dwie godziny popołudnia.

  Ku zdziwieniu wielu motocyklistów prym w tabeli wynikowej objęły dzieciaki, które z wielką ambicją podeszły do konkursu. Gdy wszystkie śruty były wystrzelone, a strzały zgubione w wysokiej trawie, został rozegrany mecz piłki siatkowej.

  Uczestnicy zostali kolejny raz wymieszani i zostały utworzone dwie drużyny. Rywalizacja była zacięta od pierwszych minut do ostatniego gwizdka, a temperatura oscylująca w granicach 30 kreski nikomu nie przeszkadzała. Po dwóch godzinach rozgrywki zostały zawieszone ze względu na zachód słońca .

  Wielka szkoda, że piłka nie była pokryta powłoką fluorescencyjną, gdyż sił do dalszej walki nikomu nie brakowało. Po udanym meczu wszyscy udali się do ogniska, aby uzupełnić spalone kalorie. Panował prawdziwy obozowy klimat z gitarą w tle i improwizacjami bluesowymi.

  Nocleg w namiotach był kolejną atrakcją dla wielu uczestników, a krople deszczu rozbijające się o tropiki namiotów spowodowały iż wszyscy zasnęli w ekspresowym tempie. Niedzielny poranek przywitał wszystkich promieniami słońca oraz odgłosem miliona świerszczy kryjących się w wysokich trawach pobliskiej łąki. Wspólne śniadanie na świeżym powietrzu pobudziło organizmy. Bieganie za piłką z pełnym żołądkiem nie wydawało się zbyt dobrym pomysłem zatem motocykliści wskoczyli w siodła swoich maszyn, a na tylnym siedzeniu zawitały dzieciaki poubierane w motocyklowe stroje. Jak się później okazało niektórym nie wystarczyła krótka przejażdżka po okolicznych wioskach, chcieli więcej i dalej, jednak w zanadrzu była kolejna atrakcja.

  Gdy na teren campingu na włączonych sygnałach świetlnych i z wyjącą syreną wjechał duży radiowóz policyjny wszyscy byli zdziwieni. Panowie Policjanci przyjechali do nas na pokaz i krótką prelekcję. Towarzyszył im wyszkolony pies policyjny, który zaprezentował swoje umiejętności. Radiowóz policyjny został oblężony przez najmłodsze dzieci, które mogły włączyć syreny, mówić przez megafon, jak również odbyć krótką przejażdżkę jako więźniowie lub siły prewencyjne uzbrojone we wszelkiej maści kaski, ochraniacze i sprzęt bojowy w postaci gumowej pałki.

  Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. W porze obiadowej towarzystwo trochę posmutniało, gdyż wiedzieli, że koniec imprezy zaraz nadejdzie. Mile spędzony czas w tak wymieszanym towarzystwie skutkował wieloma uśmiechami. Dzieciaki zmęczone lecz szczęśliwe wróciły do swojej placówki, a my motocykliści planujemy kolejne wspólne wyjazdy. Ta niesamowita dla obu stron weekendowa aktywność przyniosła wiele plusów dla obu stron.

  Ekipa dzieciaków okazała się przebojowa pod każdym względem. Urzekła nas ich szczerość i otwartość oraz szacunek, który odczuwaliśmy na każdym kroku. To wspaniali, kreatywni i bardzo inteligentni młodzi ludzie, których losy są różne, a negatywne doświadczenia życiowe często większe niż niejednego z nas.

  Czego potrzebują? Moim zdaniem normalności. Szansy na rozłożenie swoich skrzydeł i poszybowanie dalej niż my wszyscy razem wzięci. Dlatego apeluję do każdego kto czyta ten artykuł – Otwórz oczy i zrób coś nie tylko dla siebie, pomyśl o innych i spraw, aby na twarzy dziecka pojawił się uśmiech.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (14)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aktywny weekend

   wychowawcy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Grupa motocyklistów sprawiła podczas wyjazdu, że nasi podopieczni czuli się po prostu dobrze, na ich twarzach gościły szczere, radosne uśmiechy, a ..."nudzi mi się "stało się dla nich obcym...rozwiń całość

   Grupa motocyklistów sprawiła podczas wyjazdu, że nasi podopieczni czuli się po prostu dobrze, na ich twarzach gościły szczere, radosne uśmiechy, a ..."nudzi mi się "stało się dla nich obcym stwierdzeniem! :) Nasi wychowankowie długo będą jeszcze wspominać tak miło spędzone chwile i na pewno nie zapomną okazanego im serca i olbrzymiego zainteresowania. Jeszcze raz wszyscy serdecznie dziękujemy -wychowawcy i dziecizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   serdeczne podziekowania

   Paula (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Wyjazd zorganizowany przez "Śląską Grupę Motocyklową...3,14 i reszta" był niesamowicie fajnym przezyciem, poznałam świetnych, wesołych ludzi ,którzy nie pozwolili nam się nudzić tylko zachęcili do...rozwiń całość

   Wyjazd zorganizowany przez "Śląską Grupę Motocyklową...3,14 i reszta" był niesamowicie fajnym przezyciem, poznałam świetnych, wesołych ludzi ,którzy nie pozwolili nam się nudzić tylko zachęcili do aktywności, rozśmieszali nas, opiekowali się bo chcieli żebyśmy czuli się z nimi swobodnie i bezpiecznie. Dziękuje że mogłam z Wami jechaćzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzięki

   uczestniczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Na sobotniej wycieczce kajakowej w Żędowicach bardzo mi się podobało. Co się okazało byli bardzo życzliwi, mili i z poczuciem humoru ludzie. Bardzo miło Nas przywitali a potem świetnie...rozwiń całość

   Na sobotniej wycieczce kajakowej w Żędowicach bardzo mi się podobało. Co się okazało byli bardzo życzliwi, mili i z poczuciem humoru ludzie. Bardzo miło Nas przywitali a potem świetnie zorganizowali czas. Pierwszą naszą atrakcją były kajaki, na których mieliśmy okazję bliżej się poznać. Jednak z wszystkich atrakcji najbardziej podobała mi się przejażdżka motorami. Niesamowite emocje i dawka adrenaliny. Potem było trochę sportu (mecz siatkówki, strzelanie z łuku i wiatrówki) a na wieczór ognisko, na którym mogliśmy odpocząć, zrelaksować się i porozmawiać w super towarzystwie. Dla mnie wyjazd był w 100% udany i zdecydowanie za krótki bo świetnie się bawiłam ze Śląską Grupą Motocyklową i mam nadzieję, że będzie więcej takich wyjazdów." (Kinga)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podziękowanie

   uczestnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8   "Jadąc na wycieczkę nie spodziewaliśmy się takich luźnych ludzi i tylu atrakcji. Motocykliści przywitali nas miło i ciepło. Ich zachowanie i sposób, w jaki się do Nas odnosili szybko sprawiło, że...rozwiń całość   "Jadąc na wycieczkę nie spodziewaliśmy się takich luźnych ludzi i tylu atrakcji. Motocykliści przywitali nas miło i ciepło. Ich zachowanie i sposób, w jaki się do Nas odnosili szybko sprawiło, że czuliśmy się między nimi jakby to nie było pierwsze takie spotkanie, tylko któreś z rzędu. Jędną z lepszych atrakcji była przejażdżka na motorze." (Krystian)
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Superrr wyjazd!!!

   uczestniczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10


   "W piątek gdy się pakowałam na wycieczkę cały czas myślałam jak będzie na tej wycieczce. Gdy już następnego dnia dojechaliśmy i pojechaliśmy na te kajaki, życie przewróciło mi się do góry nogami....rozwiń całość


   "W piątek gdy się pakowałam na wycieczkę cały czas myślałam jak będzie na tej wycieczce. Gdy już następnego dnia dojechaliśmy i pojechaliśmy na te kajaki, życie przewróciło mi się do góry nogami. Super ekipa i tak wszystko do siebie dopasowane. Na kajakach poznaliśmy się jeszcze bardziej, gdy chcieliśmy porozmawiać poważnie to rozmowa się odbyła, gdy chcieliśmy żartować - żartowaliśmy. Ani przez chwilę nikt nie powiedział że się nudzi i że nie ma co robić. Następnie, gdy pojechałam w trasę z jednym naszym drużynowym przyjacielem Marcinem poczułam wiatr we włosach i zrozumiałam co tak naprawdę motocykliści kochają w motorach. Bardzo mi się podobało. Tego, co tak naprawdę się nauczyłam nie da się opisać w kilku zdaniach. Poczułam, że mogę być dla kogoś ważna i że znajdą się takie osoby jak 3,14 i reszta. Chciałabym więcej takich wypadów. Dzięki jeszcze raz" (Roma)

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzięki:)

   uczestnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   "Moim zdaniem wyjazd na spływ kajakowy był super pomysłem dlatego, że pierwszy raz doświadczyłem takiej adrenaliny. Była to niesamowita frajda płynąć taką odległość w kajaku, jeszcze w dodatku z...rozwiń całość

   "Moim zdaniem wyjazd na spływ kajakowy był super pomysłem dlatego, że pierwszy raz doświadczyłem takiej adrenaliny. Była to niesamowita frajda płynąć taką odległość w kajaku, jeszcze w dodatku z bardzo przyjaznymi nam osobami. Jazda na motocyklu też była mega fajna, prędkość jaką na nim odczuwałem dała dużo strachu. Ognisko spędzone wspólnie było w superowej atmosferze, ludzie, z którymi przebywaliśmy dali nam dużo uśmiechu na twarzach. Myślę ze dla nie jednego z nas było to marzenie o takim wyjeździe. Bardzo dziękuję."(Arek)

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   Kamil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Ostatni weekend spędziłem w towarzystwie zabawnych motocyklistów, których humor jest największym atutem. Ludzie Ci sprawili,że poczułem się podczas tych dwóch dni jakbym przebywał ze swoją...rozwiń całość

   Ostatni weekend spędziłem w towarzystwie zabawnych motocyklistów, których humor jest największym atutem. Ludzie Ci sprawili,że poczułem się podczas tych dwóch dni jakbym przebywał ze swoją rodziną...:)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   udowacze

   WaldemaR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 10

   §5 Waszego wlasnego Regulaminu:
   "Udostępnianie osobom trzecim barw jest zabronione i podlega karze wykluczenia..."

   Wiec dlaczego sami uzywacie nie-swojej nazwy SLASKA itd. ??!
   A jesli termin ten...rozwiń całość

   §5 Waszego wlasnego Regulaminu:
   "Udostępnianie osobom trzecim barw jest zabronione i podlega karze wykluczenia..."

   Wiec dlaczego sami uzywacie nie-swojej nazwy SLASKA itd. ??!
   A jesli termin ten jest niewazny i nie gra zadnej roli, to dlaczego wybraliscie akurat taka nazwe ?
   To mylenie ludzi i robjynie zabozna. Czyli dezinformacja + manipulacja !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zadowolony

   Shrekula (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Jest mi bardzo miło, że osoby odwiedzające naszą stronę czytają i studiują regulamin naszej grupy.
   W całej tej akcji chodziło o coś zupełnie innego. Jednak Ty tego możesz nie wiedzieć patrząc po...rozwiń całość

   Jest mi bardzo miło, że osoby odwiedzające naszą stronę czytają i studiują regulamin naszej grupy.
   W całej tej akcji chodziło o coś zupełnie innego. Jednak Ty tego możesz nie wiedzieć patrząc po ilości błędów ortograficznych, które zrobiłeś w swojej wypowiedzi.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autor tekstu ?

   Ewelina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   jw. (albo "sponsorowany" ?)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Niecodzienne" to jest cos zupelnie innego:

   akuratny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 11

   Ze nazywacie gorolów - Slazakami.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama