Ważne
  Festiwal Birofilia z Żywcu zlikwidowany. Giełda oraz konkurs...

  Festiwal Birofilia z Żywcu zlikwidowany. Giełda oraz konkurs na otarcie łez

  Jacek Drost, JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ubiegłoroczny Festiwal Birofilia zgromadził piwoszy z całego świata. W takiej formule został zorganizowany po raz ostatni, bo Grupa Żywiec wycofała się
  1/13
  przejdź do galerii

  Ubiegłoroczny Festiwal Birofilia zgromadził piwoszy z całego świata. W takiej formule został zorganizowany po raz ostatni, bo Grupa Żywiec wycofała się ze sponsorowania imprezy ©Łukasz Klimaniec/Dziennik Zachodni

  Festiwal Birofilia z Żywcu został zlikwidowany. Szkoda. W zamian miłośnicy złotego trunku otrzymają namiastkę tamtej wielkiej imprezy.
  "Odstrzelili" imprezę, nad którą przez wiele lat pracował sztab ludzi i była ogromnym sukcesem, zwłaszcza wizerunkowym. Zrobili to bez żadnych konsultacji ze środowiskiem żywieckim. To, co teraz proponuje się ludziom, nie ma nic wspólnego z Festiwalem Birofilia - mówi Grzegorz Zwierzyna. To on wraz z Władysławem Gawlińskim przed 20 laty zaczął organizować pod Grojcem giełdy dla kolekcjonerów birofiliów, które z czasem przerodziły się w potężny Festiwal Birofilia z Aleją Piw Świata oraz wyborem Grand Championa, który w ciągu dwóch dni odwiedzało ponad 6 tys. ludzi.

  W tym roku impreza została zlikwidowana, bo Grupa Żywiec postanowiła wycofać się ze sponsorowania przedsięwzięcia.

  - Rezygnacja ze sponsorowania Festiwalu Birofilia wynika ze strategicznej decyzji, jaką ostatnio podjęła Grupa Żywiec, dotyczącej wydzielenia Browaru Zamkowego Cieszyn jako niezależnej firmy, która będzie działać w segmencie piw rzemieślniczych - poinformowała nas w marcu Magda Brzezińska z Biura Prasowego Grupy Żywiec.

  Mimo że festiwal został zlikwidowany, to w najbliższy weekend w Żywcu oraz Cieszynie i tak spotkają się miłośnicy złotego trunku z Polski i zagranicy.

  W sobotę 20 czerwca na cieszyńskim rynku poznamy Grand Championa 2015, czyli najlepsze piwo roku wyłonione w Konkursie Piw Domowych. W tym samym czasie, w dniach 19-20 czerwca, na terenie Piwiarni Żywieckiej i na dziedzińcu Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu odbędzie się 20. Międzynarodowa Giełda Birofiliów.

  - Po namowach środowiska kolekcjonerskiego postanowiliśmy zorganizować giełdę kolekcjonerską w Żywcu. Z kolei w Cieszynie jury wybierze najlepsze piwo w Konkursie Piw Domowych. Niestety, obie imprezy nie mają nic wspólnego z Festiwalem Birofila, jaki znamy z ostatnich lat. Tamta impreza przeszła do historii - tłumaczy Zwierzyna, według którego Grupa Żywiec likwidując żywiecki prestiżowy festiwal nie tylko strzeliła sobie w piętę, ale też w oba kolana.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   piwo rzemieślnicze

   jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Piwa z grupy Żywiec , grupy Tychy , oraz Okocim nic nie maja wspólnego z piwami .Produkcja odbywa się w tankofermentorach. Poniekąd fajna nazwa na piwa normalne takie jakie pije się np w Niemczech...rozwiń całość

   Piwa z grupy Żywiec , grupy Tychy , oraz Okocim nic nie maja wspólnego z piwami .Produkcja odbywa się w tankofermentorach. Poniekąd fajna nazwa na piwa normalne takie jakie pije się np w Niemczech ( piwo rzemieślnicze) . Cóż barany polskie mogą pić 100 % chemię. Stąd nazwa tych 3 grup chemiczna trójka. Resumując decyzja grupy Żywiec była słuszna , Jedynym ich browarem który robi piwo w sposób normalny to browar Cieszyn.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama