Wakacyjny poradnik: Podróżowanie ze zwierzakiem

  Wakacyjny poradnik: Podróżowanie ze zwierzakiem

  JJ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wakacyjny poradnik: Podróżowanie ze zwierzakiem

  ©123rf

  Często naszymi towarzyszami podróży są domowe zwierzęta. Warto wiedzieć, co należy zrobić, aby bez problemów przewieźć zwierzę w samochodzie, pociągu, a nawet na pokładzie samolotu czy statku.
  Wakacyjny poradnik: Podróżowanie ze zwierzakiem

  ©123rf

  Gdy chcemy zabrać zwierzę do publicznego środka transportu, trzeba najpierw sprawdzić, czy przewoźnik w ogóle dopuszcza trans-port zwierząt. Chęć przewiezienia zwierzęcia należy zadeklarować w określonym terminie - czasem już przy rezerwacji biletów. Przewoźnik zwykle przewiduje dodatkowe opłaty za jego transport. Dla bezpieczeństwa pozostałych pasażerów powinno być ono przewożone w klatce umożliwiającej swobodne obrócenie się, stanie i położenie. Uwaga! Z tych restrykcji zwolnieni są pasażerowie korzystający z pomocy certyfikowanego psa przewodnika. Przewóz takiego zwierzęcia odbywa się też bez opłat.

  PKP Intercity określiło szczegółowo warunki przewożenia czworonogów w pociągach. Po pierwsze: zwierzę musi posiadać aktualną książeczkę zdrowia. Pies musi mieć założony kaganiec i być trzymany na smyczy. Po drugie: to właściciel odpowiada za wszystkie szkody wyrządzone przez jego zwierzę, ma też obowiązek zadbać o czystość w miejscu, gdzie jest zwierzę. Czworonóg nie może korzystać z miejsc siedzących i sypialnych. Pamiętaj, współpasażerowie mogą się nie zgodzić na podróżowanie z psem czy kotem. Właściciel musi to szanować i szukać miejsca w innym przedziale. Zgoda współpasażerów nie jest wymagana w przypadku psa przewodnika i psów służbowych.

  Prawo o ruchu drogowym nie daje zbyt wielu wskazówek, jak przewozić zwierzęta. Nie może ono jedynie ograniczać widoczności i ruchów kierowcy. Jadąc samochodem należy także zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa, a jeśli jedziemy za granicę - jego paszport.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo