Anioły z Załęża chcą budować dzieciom salę sportową...

  Anioły z Załęża chcą budować dzieciom salę sportową [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Anioły z Załęża chcą budować dzieciom salę sportową [ZDJĘCIA]

  ©Justyna Przybytek

  Anioły z katowickiego Załęża chcą spełnić kolejne marzenie dzieci - w starych garażach zbudować im salę sportową. Potrzebują jednak pomocy.
  Anioły z Załęża chcą budować dzieciom salę sportową [ZDJĘCIA]

  ©Justyna Przybytek

  Anioły z katowickiego Załęża chcą zamienić stare garaże przy ulicy Gliwickiej w mini halę sportową dla dzieci i kameralne kino dla dorosłych mieszkańców dzielnicy, których nie stać na wizytę w multipleksie. Potrzeba 190 tys. zł.

  Zbiórka pieniędzy oficjalnie ruszyła w sobotę w Silesia City Center w Katowicach. Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów wspólnie z zarządem centrum handlowego zorganizowało w galerii akcję ozdabiania prawie dwumetrowych pisanek.
  Do zabawy zaprosili swoich podopiecznych - dzieci z Załęża, klientów centrum handlowego oraz serialowych aktorów: Monikę Mrozowską ("Rodzina zastępcza"), Alżbetę Lenską ("Pierwsza miłość", "Samo życie", "Kryminalni") oraz Rafała Cieszyńskiego ( "Tylko miłość", "Hotel 52").

  Gigantyczne pisanki stowarzyszenie… rozdaje, ale za finansowe wsparcie przebudowy starych garaży, które znajdują się za siedzibą Aniołów w Załężu przy Gliwickiej. Budynek ma powierzchnię 130 m kw.

  - Chcemy, aby znajdowała się tu sala do zajęć edukacyjno - sportowych. Sala dla dzieci, które większość czasu spędzają na ulicach, które z nudy robią bardzo głupie i niebezpieczne dla siebie, biegają po torach, podwórkach i są pozostawione same sobie Chcemy im zapewnić fajne zajęcia, m.in. piłkę nożną, taniec, judo, czyli to w tej chwili prowadzimy, ale w miejscu, które działa cały rok. Z ulicy przegania nas pogoda, dlatego marzy nam się obiekt, w którym w każdej chwili coś możemy zorganizować - wyjaśnia Monia Bajka z "Aniołów".

  Po przebudowie w budynku będzie miejsce nie tylko na salę sportową, ale i kino. - To nowy pomysł, który się niedawno pojawił. Sala byłaby dla mieszkańców Załęża, którzy do kina nie chodzą, bo ich na to nie stać - tłumaczy Bajka.

  Na realizację marzenia "Aniołów" potrzeba 190 tys. zł. 60 tys. zł na remont i podwyższenie dachu obiecał dać katowicki magistrat. Pozostałe pieniądze stowarzyszenie musi zebrać na własną rękę.

  Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów działa w stolicy województwa od kilkunastu lat, pomagając ubogim dzieciom. W Załężu, jednej z biedniejszych dzielnic Katowic, wolontariuszom udało się zbudować cały system wspierający rodziny zagrożone wykluczeniem z normalnego życia. Powstało ognisko wychowawcze dla najmłodszych dzieci, świetlice terapeutyczne, klub młodzieżowy, poradnia rodzinna. Co roku z pomocy Aniołów korzysta około 150 dzieci i ich rodziny.

  Informacje jak pomóc "Aniołom" znajdziecie na stronie stowarzyszenia www.anioly24.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama