IV Przegląd Piekarskich Amatorskich Zespołów Muzycznych

  IV Przegląd Piekarskich Amatorskich Zespołów Muzycznych

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  IV Przegląd Piekarskich Amatorskich Zespołów Muzycznych

  ©Łukasz Ściebiorowski / arc.

  Grają muzykę alternatywną i metalową od 2012 roku. W początkowym okresie działalności tworzyli muzykę do niemych filmów i koncertowali po śląskich klubach. W kolejnym roku nagrali wspólne demo i przyszły pierwsze wyróżnienia. Dziś są zwycięzcami IV Przeglądu Piekarskich Amatorskich Zespołów Muzycznych „SPI nie ŚPI", który odbył się w sobotę 13 czerwca.
  IV Przegląd Piekarskich Amatorskich Zespołów Muzycznych

  ©Łukasz Ściebiorowski / arc.

  Na scenie Ośrodka Kultury "Andaluzja" wystąpiło sześć kapel muzycznych grających zróżnicowaną muzykę od mocnego rocka po nastrojowe ballady, ale i orkiestrowe wykonania standardów muzycznych. Na drugim miejscu uplasował się zespół Nielojalni z wokalistką Wiolą Bensz, a na trzecim Arche z Sylwią Strzelecką na czele. Specjalne wyróżnienie przyznano orkiestrze prowadzonej przez piekarzanina Artura Kulkę - Kula Band, złożonej z utalentowanych uczniów szkoły muzycznej.

  Nagrodą w piekarskim przeglądzie dla Mass Solitude jest możliwość wystąpienia podczas Dni Miasta, które odbędą się w lipcu w Piekarach Śląskich oraz nagranie w profesjonalnym studiu muzycznym.

  Przegląd zorganizował Ośrodek Kultury "Andaluzja" we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta. Występy oceniało jury w składzie: dyrektor "Andaluzji" Piotr Zalewski, koordynator MRM Łukasz Ściebiorowski, Tomasz Dyrda - muzyk zespołu Kolbyskray oraz Klaudia Franiel reprezentująca MRM.

  - Ważne jest, żeby młodym zespołom umożliwić występy na profesjonalnych scenach i zapewnić kontakt z publicznością, która podczas takich występów może od razu oceniać prezentowany materiał muzyczny. Kolejną taką szansę amatorskie, ale i te profesjonalne kapele dostaną podczas Dni Piekar Śląskich, ale i zaraz po wakacjach, podczas Sufler Rock Festiwalu - mówi Łukasz Ściebiorowski, koordynator Młodzieżowej Rady Miasta Piekar Śląskich.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama