Konwencja PO w Arenie Ursynów: Nowy program przygotuje...

  Konwencja PO w Arenie Ursynów: Nowy program przygotuje specjalny zespół. Znamy nazwiska [VIDEO]

  Damian Dragański (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Konwencja PO w Arenie Ursynów
  1/19
  przejdź do galerii

  Konwencja PO w Arenie Ursynów ©Fot. Piotr Smoliński

  W warszawskiej Arenie Ursynów odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. Politycy PO zdają sobie sprawę, że po przegranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich, muszą na nowo przekonać do siebie część wyborców.
  Przed Areną Ursynów utworzył się spory korek. Został on spowodowany przez autokary, którymi z całej Polski przyjechali sympatycy Platformy Obywatelskiej oraz przedstawiciele partii w regionach. Przybyli z całego kraju po odstaniu w korkach musieli znowu uzbroić się w cierpliwość, przed wejściem do hali czekała ich szczegółowa kontrola. Był to zapewne powód opóźnienia konwencji o blisko pół godziny.

  "ZAKOPAĆ PLATFORMĘ". MANIFESTACJA RUCHU NARODOWEGO I PARTII KORWIN PRZED KONWENCJĄ PO [ZDJĘCIA]


  Konwencja PO w Arenie Ursynów | Komentarze | Fragmenty wystąpienia Ewy Kopacz

  Źródło: AIP/TVN24/x-news


  Uczestnicy konwencji, oczekując jej rozpoczęcia, mogli umilić sobie czas pamiątkowym zdjęciem z obecnymi na sali politykami partii. Dużym zainteresowaniem cieszył się m.in. Stefan Niesiołowski, do którego ustawiła się kolejka chętnych. O budowanie napięcia przed zadbał poseł Jakub Rutnicki, który wcielił się w rolę prowadzącego. - Witam Radom! Proszę głośniej! - wyczytywał kolejne regiony, zachęcając do gromkich braw.

  Przed 13.30 na salę weszli m.in. ministrowie Tomasz Siemoniak, Marian Zembala i typowana na marszałka Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Po chwili to ona właśnie zabrała głos ze sceny. - Instytucja, jaką jest parlament, powinien uzyskać zaufanie ludzi - rozpoczęła swoje przemówienie była rzecznik rządu. Dodała, że parlamentarzysta musi być skromny jak obywatel Polski. Zaznaczyła jednocześnie, że posłowie cały czas pracują nad ważnymi ustawami, dotyczącymi m.in. bezpłatnej pomocy prawnej dla najbiedniejszych, leczenia bezpłodności czy chroniące ziemię przed wykupowaniem jej przez cudzoziemców. - Słowem, które będzie najważniejsze przez najbliższy czas to zaufanie - zakończyła przemówienie Małgorzata Kidawa-Błońska.

  NA "TITANICU" POWSTAJE PLAN RATUNKOWY. DO GRY WRACA IGOR OSTACHOWICZ, PO SIĘ RESTRUKTURYZUJE


  Podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej premier Ewa Kopacz przedstawiła zespół, który będzie pracował nad nowym programem partii. Efekty prac 10-osobowego gremium poznamy na początku września - zapowiedziała szefowa rządu.

  - Na początku września przedstawimy kompletny program. Dziś przedstawiam zespół, który go przygotuje - powiedziała na konwencji premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu zaprezentowała nazwiska 10 osób, które wchodzą w skład zespołu. Każda z nich będzie odpowiadała za wprowadzanie zmian do sektora, który mu przydzielono.

  Oto osoby i problemy, za które będę odpowiadać:
  • Podatki i gospodarka - Janusz Lewandowski
  • Polityka miejska - Hanna Zdanowska
  • Tereny wiejskie - Marek Sowa
  • Szkoła - Zofia Ławrynowicz
  • Program dla młodych - Agnieszka Pomaska
  • Unia Europejska - Rafał Trzaskowski
  • Seniorzy - Elżbieta Achinger
  • Służba zdrowia - Marian Zembala
  • Rodzina - Urszula Augustyn
  • Bezpieczeństwo - Tomasz Siemoniak


  - Niech was ręka boska broni przed popadaniem w samozachwyt. Słyszę, że Platforma obroniła Polskę przed kryzysem, że za jej rządów miał miejsce wzrost gospodarczy, powstały autostrady, miasta wypiękniały, wybudowano orliki, mamy najdłuższe urlopy rodzicielskie. To wszystko prawda, ale to był nasz obowiązek. Powinniśmy być z tego dumni, ale także pamiętać, co jest do poprawy każdego dnia - przestrzegała w swoim przemówieniu szefowa rządu.

  KONWENCJA PIS | BEATA SZYDŁO KANDYDATKĄ PIS NA PREMIERE. KACZYŃSKI: JEST UCZCIWA, PRACOWITA, RZETELNA... [VIDEO]


  Ewa Kopacz przeprosiła także Polaków. Zapewniła, że każdy głos krytyki przyjmuje z pokorą. Na koniec przemówienia zaprosiła także Jarosława Kaczyńskiego, jako prezesa PiS, do debaty o lepszych zmianach dla Polski.

  Czytaj także

   Komentarze (105)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŻYDOWSKO-CZERWONA MAFIA DO IZRAELA DOŚĆ OKRADANIA POLSKI

   POLAK PR. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2


   Po ukończeniu w 1981 r. wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie Ewa Kopacz jako lekarz pediatra trafiła w 1982 r. do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu, tam też zaczynała karierę...rozwiń całość


   Po ukończeniu w 1981 r. wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie Ewa Kopacz jako lekarz pediatra trafiła w 1982 r. do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu, tam też zaczynała karierę partyjną jako szeregowy członek Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W tym czasie jej mąż Marek Kopacz był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Radomiu.

   ZSL była jedną z najdłużej funkcjonujących partii komunistycznej dyktatury w Polsce. Stronnictwo rozpoczęło działalność w 1949 r., a w deklaracji ideowej na Kongresie ZSL zapisano, że funkcja polityczna chłopów ogranicza się do roli czynnika, który popiera klasę robotniczą. W 1983 r. zagwarantowano konstytucyjnie prawo do nienaruszalności indywidualnych gospodarstw rolnych, jednak do końcaStronnictwo popierało utrzymanie ustroju socjalistycznego, kolektywizację wsi oraz uznawanie kierowniczej roli PZPR i sojuszu z ZSRS. ZSL działało do 1989 r., gdy zmieniło nazwę na Polskie Stronnictwo Ludowe, a jeszcze w trakcie obrad Okrągłego Stołu ZSL reprezentowało dotychczasową czerwoną koalicję.

   Ewa Kopacz jako działaczka ZSL przebywała od 29 do 31 marca 1985 r. w NRD – była wysłanniczką pierwszego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Radomiu. Jak wynika z dokumentów komunistycznej bezpieki, wyjazd był możliwy dzięki decyzji sekretariatu Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej – Ewa Kopacz pojechała do Magdeburga podpisać umowę o wymianie wczasowej ze szpitalem okręgowym Wolmirstedt. Wniosek o wyjazd obecnej premier do NRD podpisał Bogdan Prus, I sekretarz KW PZPR w Radomiu. Prus był związany z ruchem rolniczym i jednocześnie cieszył się zaufaniem najwyższych władz partyjnych. Świadczy o tym m.in. fakt, że w 1982 r., czyli w stanie wojennym, został I sekretarzem KW PZPR w Radomiu. To właśnie poparcie Prusa umożliwiło Ewie Kopacz karierę w ZSL.

   Po powrocie obecna premier została szefową koła ZSL przy ZOZ w Orońsku, awansował także jej mąż Marek Kopacz, który w 1987 r. został zastępcą prokuratora rejonowego w Kozienicach.

   Ze zgromadzonych w IPN dokumentów służb specjalnych PRL wynika, że w marcu 1989 r. Ewa Kopacz wyjechała do Chińskiej Republiki Ludowej, a jednym z etapów jej podróży był Związek Sowiecki.Kopacz była w tym czasie prezesem koła ZSL, a jaj małżonek zastępcą prokuratora rejonowego w Przysusze."
   zwińzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   buta

   beszczelnosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   zaklamanie i arogancja

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za jakie grzechy dobry Boże ?

   blondie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Lubię czytać i słuchać tego co inni mają do powiedzenia (min. komentarze) ale czasem i mnie to przerasta. Mam 56 lat i od 10 lat głośno mówiłam (choć w tym czasie dla wielu było to tematem z...rozwiń całość

   Lubię czytać i słuchać tego co inni mają do powiedzenia (min. komentarze) ale czasem i mnie to przerasta. Mam 56 lat i od 10 lat głośno mówiłam (choć w tym czasie dla wielu było to tematem z pogranicza abstrakcji), że powinno zmienić się władzę i posłów teraz po 10 latach to jakieś odkrycie.
   Mówię też głośno i wyraźnie publicznie, że każdy urzędnik od premiera po referenta w urzędzie miasta i gminy itp. powinny odpowiadać swoim majątkiem za decyzje, błędy i oszustwa-ewentualne. Za przywłaszczenie choćby 1 zł z kasy państwowej powinny być tak drastyczne kary by następna osoba obejmująca to stanowisko obawiała się nawet myśli na temat przywłaszczenia sobie nawet długopisu. Pracowałam prawie 30 lat w administracji tyle, że zakładowej i wiem co to odpowiedzialność, tajemnica służbowa i państwowa (za dawnych czasów takową się podpisywało).
   Ponadto (napisałam do Prezydenta RP) wkurzam się gdy młodym ludziom wmawia się, że na emerytów muszą pracować - to kłamstwo, wyliczyłam wraz z księgowymi, że te pieniądze które kazano mnie i innym osobom wpłacać do ZUS-u wpłacałabym (do pospolitego banku PKO) biorąc pod uwagę faktyczne oprocentowanie na przestrzeni lat (1970-chwili obecnej) mając 50 lat otrzymywałabym emeryturę około 2000 zł. Zatem jak napisałam w piśmie do Prezydenta moje pieniądze w ZUS-ie mają gnić i być i nikomu nic do moich pieniędzy bo będę ścigać za kradzież mojej forsy jak normalnych złodziei bo tak to należy traktować. Na przestrzeni mojego życia w świetle "prawa" okradziono mnie doszczętnie 4 razy ostatnio w zeszłym roku gdzie na chwilę obecną dorabiam się od przysłowiowego widelca i noża ale jak to Im napisałam do trzech razy sztuka - 3 razy odpuściłam teraz nie podaruję poodgryzam wszystkie tętnice. AMEN !!!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wszyscy winni tylko

   nie oni zlodzieje (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   napuszczaja jednych na drugich i rzadza sobie nami jak chca , a przedewszystkim kasa i mieniem panstwowym czyli naszym . To zwykli uzurpatorzy i zlodzieje ktorzy wymyslili sobie prawo do...rozwiń całość

   napuszczaja jednych na drugich i rzadza sobie nami jak chca , a przedewszystkim kasa i mieniem panstwowym czyli naszym . To zwykli uzurpatorzy i zlodzieje ktorzy wymyslili sobie prawo do dysponowania majatkiem narodowym wedlug swojego widzimisie, od soltysa po premiera. Nie podgryzaj sobie tetnic , zycie jest jedno , to co stracone mozna odzyskac. Kto z tym talatajstwem bedzie walczyl ? Oni nas do tego chca doprowadzic , aby bylo wiecej dla nich , mlodych za granice a oni na dobrze platnych synekurach i nikt im balganu nie zrobi. Przemysl zlikwidowali aby robotnkow spacyfikowac .Maja spokoj i dalej ze lody krecic. Za 4 -tym razem uda sie wszystko , trzymam kciukin za Ciebie ! Alleluja i do przodu !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PEŁO TO FEUDALNOKORYTOKRACJA I rePOblika SSZ LACHecKO.AF

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2   1) Afera taśmowa
   2) Afera hazardowa
   3) Afera wyciągowa
   4) Afera stadionowa
   5) Afera autostradowa
   6) Afera stoczniowa
   7) Afera AmberGold
   8) Afera Elewarru
   9) Afera z informatyzacją MSW...rozwiń całość   1) Afera taśmowa
   2) Afera hazardowa
   3) Afera wyciągowa
   4) Afera stadionowa
   5) Afera autostradowa
   6) Afera stoczniowa
   7) Afera AmberGold
   8) Afera Elewarru
   9) Afera z informatyzacją MSW
   10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
   11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
   12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
   13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
   14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
   15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
   16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
   17) Podniesienie VAT-u na wszystko
   18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
   19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
   20) Podniesienie akcyzy na paliwo
   21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
   22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
   23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
   24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
   25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
   26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
   27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
   28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
   29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
   30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
   31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
   32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
   33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
   34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
   35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
   36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
   37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
   38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
   39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
   40) Ograniczenie potencjału militarnego
   41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
   42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO trupach do koryta

   Bicepsik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Dajcie już ludziom świety spokój i spiertalajcie już z tej sceny POlitycznej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cyrk

   bb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   faktycznie odstawili cyrk na arenie , byle do jesieni i do widzenia kanciarze


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cyrk

   cc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

   zamienimy na kanciarzy i błaznów z PiSu


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co chciales szympansie

   z cyrq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   zeby caly czas na arenie przy korytach siedzieli razem z toba wyzarli i rozkradli wszystko do konca co sie da doliniarzu ? Daj troszke i innym , spasuj z ta zachlannoscia mandrylu choc troche ....rozwiń całość

   zeby caly czas na arenie przy korytach siedzieli razem z toba wyzarli i rozkradli wszystko do konca co sie da doliniarzu ? Daj troszke i innym , spasuj z ta zachlannoscia mandrylu choc troche . Sluchaj lemning , topicie sie, juz Po was.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sieg PO

   nieogarniam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   PO pradziwa partia dla naszych obywateli III Rzeszy niech żyje von Tusk.

   Zdjęcie autora komentarza
   Konwencja PO

   Franciszek Piatek

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Czy nie lepiej by bylo dla Tych przestepcow z PO,by juz na zawsze zniknerli z zycia Polakow.Przeciez oni datad nie uczynili jednej porzytecznej rzeczy dla Polakow i Polski...Kazdy ma juz dosc tych...rozwiń całość

   Czy nie lepiej by bylo dla Tych przestepcow z PO,by juz na zawsze zniknerli z zycia Polakow.Przeciez oni datad nie uczynili jednej porzytecznej rzeczy dla Polakow i Polski...Kazdy ma juz dosc tych kryminalistow!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tona lachudry

   Franiu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   miejmy nadzieje ze na zawsze

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   piękne budynki, piękne boiska, bal bla bla

   krakus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Rzeczywiście, Arena to najlepsze miejsce dla cyrku.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i

   Donek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   w trampkach i krotkich spodenkach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a na pazdzienirk zamist lsici na drzewach ebda....

   mlodepokolenie! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   wyp.c czerowne zlodzije z KLD,FIFNSOWANE PRZEZ CDU EMRKEL oscjlisci gnidy i AWS POZNIEJ A DZIS PO ! JEDNA MAFIA ZLDOZIJI!!!!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama