W Zagłębiu powstają nowe centra handlowe

  W Zagłębiu powstają nowe centra handlowe

  T. Szymczyk, A. Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak ma wyglądać centrum handlowe w Sosnowcu według wizualizacji, udostępnionej na stronie internetowej UBM Polska

  Tak ma wyglądać centrum handlowe w Sosnowcu według wizualizacji, udostępnionej na stronie internetowej UBM Polska ©UBM Polska

  W Jaworznie trwa budowa Galeny, w Sosnowcu centrum ma powstać w rejonie Zagórza
  Tak ma wyglądać centrum handlowe w Sosnowcu według wizualizacji, udostępnionej na stronie internetowej UBM Polska

  Tak ma wyglądać centrum handlowe w Sosnowcu według wizualizacji, udostępnionej na stronie internetowej UBM Polska ©UBM Polska

  W Sosnowcu już niebawem ma powstać kolejne w mieście centrum handlowe. Tym razem jego budowa przewidziana jest w dzielnicy Zagórze.

  Firma UBM Polska zamierza wybudować w rejonie skrzyżowania ulic 11 Listopada i Hubala-Dobrzańskiego w Sosnowcu nowe centrum handlowe. Dzisiaj w tym miejscu znajdują się łąki i nieużytki. Do Urzędu Miejskiego w stolicy Zagłębia wpłynął już wniosek o wydanie pozwolenia na budowę takiego obiektu. W ramach budowy zmienić się ma również skrzyżowanie, na którym skręca się do Klimontowa.

  Jak czytamy na stronie UBM Polska, centrum handlowe będzie wspólnym projektem spółek UBM i Immofinanz. Działka, na której ma zostać zbudowane, liczy 80 tysięcy metrów kwadratowych. Mają tam powstać supermarket, galeria handlowa oraz pawilony.
  Na działce przy cmentarzu na Pekinie powstanie również parking, na którym zmieści się ponad dziewięćset samochodów.
  Informacje o złożeniu przez inwestora wniosku o wydanie pozwolenia na budowę centrum handlowego potwierdza Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

  - Decyzja będzie wydana dopiero w momencie, gdy inwestor uzyska zgodę na przebieg drogi, która będzie stanowić dojazd do centrum. Droga ta będzie dochodzić do skrzyżowania ulic 11 Listopada i Hubala-Dobrzańskiego - mówi Rafał Łysy i dodaje, że inwestor spełnić będzie musiał wszystkie założenia zapisane w planie zagospodarowania przestrzennego.

  Ustalenia dotyczące zgody na przebieg drogi mają zapaść w najbliższych dniach.

  Duża galeria handlowa powstaje też w Jaworznie. Galena, bo tak będzie nazywać się obiekt, znajduje się w centrum miasta, a jej otwarcie planowane jest na listopad tego roku. Galerię na terenie po dawnym szybie kopalnianym Kościuszko buduje firma PA Nova. Gmach już stoi, właśnie trwa kończenie jego elewacji. W gronie najemców powierzchni handlowych znajdzie się kilkadziesiąt znanych marek, wśród nich: H&M, Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, Home&You, Rossmann, Martes Sport, Smyk, Deichmann, CCC, RTV Euro AGD, Diverse, Pepco, Swiss.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama