GKS Katowice: Adidas, Trochim i... Guruli [ZDJĘCIA Z...

  GKS Katowice: Adidas, Trochim i... Guruli [ZDJĘCIA Z TRENINGU]

  TOK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pierwszoligowy GKS Katowice wznowił dziś treningi
  1/18
  przejdź do galerii

  Pierwszoligowy GKS Katowice wznowił dziś treningi ©Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

  Pierwszoligowy GKS Katowice wznowił dziś treningi. Zanim podopieczni trenera Piotra Piekarczyka weszli na murawę klub zorganizował konferencję i przedstawił nowego zawodnika. To Wojciech Trochim, który wcześniej reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Pomocnik podpisał roczny kontrakt. Na treningu pojawił się m.in. Aleksandre Guruli.
  – Dla mnie przejście z ekstraklasy do I ligi, to nie krok w tył, tylko wielka szansa, którą chcę wykorzystać i za którą dziękuję GKS-owi – mówił Trochim. – Na 100, a nawet 110 procent będę robił wszystko, żeby pomóc zespołowi w realizacji jak najwyższych celów. Grałem tutaj w innych drużynach i wiem, jaka panuje atmosfera na Bukowej. Dla tych kibiców warto jest zostawiać serducho na boisku. Rozmawiałem z prezesem Wojciechem Cyganem. Wiem, że GKS ma projekt awansu do ekstraklasy w ciągu dwóch lat. Jeśli będzie taka okazja już w nowym sezonie, to chcę pomóc drużynie ją wykorzystać.

  Na zajęciach GieKSy pojawiło się kilku testowanych – Maciej Łącki z Czarnych-Górala Żywiec, Maksym Kowal z Widzewa Łódź oraz Czech Dalibor Vasenda z MFK Frydek-Mistek. Był też... Aleksandre Guruli, 29-letni gruziński pomocnik, syn byłej gwiazdy GKS-u Gii.

  – Vasenda to wychowanek Banika Ostrawa. Jest ofensywnym pomocnikiem, bardzo podoba mi się jego styl gry. Jesteśmy już po słowie, teraz od niego zależy, czy przekona do siebie trenera Piekarczyka – wyjaśnił dyrektor sportowy GKS-u Grzegorz Proksa. – W środę spodziewamy się trzech następnych zawodników do testowania. Oprócz tego jesteśmy już po rozmowach z piątką graczy, których danych nie chcę na razie ujawniać. Mam nadzieję, że pozyskamy jeszcze dwóch bardzo wartościowych zawodników.

  Jak na razie katowiczanie nie muszą się martwić o stratę najlepszego strzelca – Grzegorza Goncerza. – Jest nikła szansa na odejście Grzegorza. Do klubu nie wpłynęła żadna konkretna oferta. Było tylko zapytanie z Pogoni Szczecin, ale na tym się skończyło – dodał Proksa.

  GieKSa nie tylko pochwaliła się Trochimem, ale również nowym partnerem technicznym. To firma Vitasport, która jest dystrybutorem sprzętu sportowego marki Adidas. Umową podpisano na trzy lata. Od nowego sezonu piłkarze z Bukowej będą grali w tym sprzęcie. Na razie stroje Adidasa dostali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Młoda GieKSa. Szkółka ma 290 zawodników w wieku od 4 do 19 lat. Kilku z nich dostało szansę treningu z pierwszą drużyną.

  – Pierwsza drużyna będzie miała koszulkę dedykowaną, jest przygotowywana, prosimy o jeszcze trochę cierpliwości. Cieszymy się, że GKS Katowice został kolejnym klubem, który stał się członkiem rodziny Adidasa – mówił przedstawiciel tej firmy Michał Siwik.

  – Mam nadzieję, że Adidas przyniesie nam szczęście, bo trochą nam go ostatnio brakowało – stwierdził prezes GKS-u Wociech Cygan.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama