Lotto: W Tarnowskich Górach ktoś wygrał 12 mln

  Lotto: W Tarnowskich Górach ktoś wygrał 12 mln

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Paulina Szymańska w szczęśliwej kolekturze
  1/2
  przejdź do galerii

  Paulina Szymańska w szczęśliwej kolekturze ©Tomasz Klyta

  Rekordowa wygrana Lotto w historii miasta. 20 czerwca szczęśliwiec zagrał tu metodą na chybił trafił. I trafił... aż 12 milionów złotych.
  7, 21, 25, 35, 38, 40 - takie liczby znalazły się na szczęśliwym kuponie Lotto, który kupiono w Tarnowskich Górach w ostatnią sobotę. Kolektura znajduje się w pasażu supermarketu Tesco przy ul. Księdza Sojki.

  - W sobotę pracowałam razem z mamą Danutą. Jak na naszą niewielką kolekturę ruch był spory. Utarg przekroczył tysiąc złotych - mówi nam Paulina Szymańska, pracownica kolektury. - Nie mam pojęcia, kim mogła być osoba, która wygrała 12 milionów. Podejrzewam, że był to ktoś przejezdny, bo mamy wielu takich klientów.Obok supermarketu znajduje się przecież ruchliwa droga DK 11 - dodaje kobieta.

  To już czwarta szóstka w historii Tarnowskich Gór.
  O ostatniej było bardzo głośno 5 lat temu, ponieważ jej właściciel nie zgłaszał się po wygraną przez ponad miesiąc. A do odbioru miał ponad 10,5 miliona zł. Zgłosił się dopiero po szeroko zakrojonej kampanii lokalnej, wspartej przez media.

  Osoba, która w sobotę kupiła kupon, jest 1044. "lottomilionerem" w historii. Wygrana w Tarnowskich Górach znajduje się na 56. miejscu listy najwyższych wygranych Lotto w kraju oraz na 6. miejscu w województwie śląskim.

  W naszym regionie rekordowa dotychczas wygrana to ponad 24 miliony zł, która padła w miejscowości Szczerbice (powiat rybnicki) w lutym zeszłego roku.

  - Zwycięzca ma 60 dni na odebranie wygranej w jednym z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego - mówi Jarosław Tomaszewski z biura PR Totalizatora Sportowego. - W przypadku nieodebrania wygranej, pieniądze wracają do Totalizatora Sportowego, a w konsekwencji do Skarbu Państwa. To jednak niezmiernie rzadkie przypadki. W ostatnich latach mieliśmy tylko dwa takie przykłady: w 2012 roku w Chojnicach (17 milionów zł) oraz w 2008 roku w Wejherowie (12 milionów zł) - opowiada Tomaszewski.

  Właściciel zwycięskiego kuponu sam decyduje, w jakiej formie odebrać pieniądze. Może się zdecydować na przelew lub gotówkę. Z tego drugiego sposobu jeszcze nikt nie skorzystał.

  - W takim przypadku procedura na pewno by się wydłużyła. Na razie nie próbowaliśmy nawet szacować, ile potrzebnych byłoby walizek lub jaką wagę miałyby wszystkie banknoty - mówi z uśmiechem Tomaszewski. - Zazwyczaj sugerujemy, aby pieniądze przelać na kilka kont. To najprostsza i najbezpieczniejsza metoda - kończy.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama