Dąbrowa Górnicza: Rozpoczął się remont Pałacu Kultury...

  Dąbrowa Górnicza: Rozpoczął się remont Pałacu Kultury Zagłębia

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczął się pierwszy etap remontu Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Obecnie wyłączone jest z użytku zachodnie skrzydło budynku. Dlatego też m.in. do odwołania została zawieszona działalność kina Kadr.
  Dąbrowa Górnicza: Rozpoczął się remont Pałacu Kultury Zagłębia

  ©Lucyna Nenow

  - W zeszłym roku został opracowany harmonogram, który ma usprawnić prace w Pałacu, tak by remont w miarę możliwości nie kolidował z działalnością PKZ - tłumaczy Bartosz Matylewicz rzecznik Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

  W sierpniu ubiegłego roku rada miejska podjęła uchwałę o zaciągnięciu kredytu w Unii Europejskiej, który pozwoli na przeprowadzenie remontu i modernizacji PKZ. Remont obejmie nie tylko odtworzenie zniszczonych elementów budynku, ale również pozwoli na modernizację obiektu i dostosowanie go do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Powstaną również podjazdy i inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Po remoncie zostanie uruchomionych 30 pomieszczeń, które ze względu na stan techniczny zostały wyłączone z eksploatacji. Remont ma potrwać do listopada 2012 roku.
  - Niestety trzeba być przygotowanym na pewne niedogodności w trakcie remontu - dodaje Bartosz Matylewicz.

  Tymczasem wciąż nie znamy raportu z kontroli finansowej która zakończyła się 17 marca w PKZ. Urzędnicy mieli dwa tygodnie na sformułowanie oficjalnych wniosków i zaleceń pokontrolnych, do których miała się ustosunkować i złożyć wyjaśnienie była dyrekcja Pałacu. Dopóki nie powstanie raport nie może zostać rozpisany konkurs na nowego dyrektora. Bowiem kandydaci na to stanowisko muszą znać kondycję finansową placówki, by mogli przedstawić swój projekt.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama