Ważne
  Święto Śląska 2015 startuje już w piątek. Przed nami trzy...

  Święto Śląska 2015 startuje już w piątek. Przed nami trzy dni świetnej zabawy [PROGRAM]

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak bawiliśmy się na Święcie Śląska rok temu
  1/45
  przejdź do galerii

  Tak bawiliśmy się na Święcie Śląska rok temu ©Fot. martajaksik.blogspot.com

  Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do Koszęcina na siedemnastą edycję swojej urodzinowej imprezy - Pikniku Artystycznego „Święto Śląska”. Przez trzy dni - od 26 do 28 czerwca - Zespół świętuje 62. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego.
  W pierwszy dzień „Święta Śląska” - scena w parku należy do przyjaciół Zespołu. Gwiazdą wieczoru będzie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” (godz. 19:30) z widowiskiem „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Późnym wieczorem na „Biesiadę śląską” zaprosi Kabaret Kafliki i Jacek Kierok (godz. 21:00), a egzotyczni goście z Wysp Kanaryjskich - instrumentaliści Germán López i Antonio Toledo - zagrają na kanaryjskiej timpli oraz gitarze klasycznej. Koncert duetu odbędzie się w Klubie Gama o godz. 21:00.

  SOBOTA - 27 czerwca
  Na początek drugiego dnia o dobrą porcję rozrywki zadbają artyści kabaretu „Nowaki” (godz. 16:00). Wielką gwiazdą popołudniowej części imprezy będzie zespół PIERSI - ich koncert o godz. 17:15. Wieczorem do wspólnej zabawy ze „Śląskim karaoke” zaprosi Piotr Hankus, a goście z Wysp Kanaryjskich: Germán López i Antonio Toledo wystąpią we wspólnym bloku koncertowym z grupą Vocaldente z Niemiec - artystami śpiewającymi acapella standardy i przeboje światowej muzyki rozrywkowej.

  Na zakończenie sobotniego programu (godz. 21:00) gratka dla miłośników połączenia muzyki ludowej z współczesnym brzmieniem eletroniki, jazzu i ambientu - „Erotyki ludowe” - wspólny projekt ikon polskiej muzyki rockowej: Dariusza Makaruka, Tymona Tymańskiego oraz Wojciecha Konikiewicza i Roberta Brylewskiego.

  NIEDZIELA - 28 czerwca
  Trzeci dzień „Święta Śląska” będzie należał do twórczości ludowej. Rozpocznie go o godz. 10:00 Europejski Konkurs „Rozśpiewany Śląsk” (koncert laureatów o godz.14:30). Na zaproszenie gospodarzy, do Koszęcina ponownie przyjedzie norweski zespół „Strilaringen”, z którym w 2014 roku „Śląsk” realizował wspólny projekt artystyczno - edukacyjny „Polsko - norweskie ludowe inspiracje taneczne”. W wykonaniu „Strilaringen” wyjątkowy koncert z repertuarem oryginalnych, norweskich tańców i pieśni (godz. 16:20).

  Wieczorną część programu zainauguruje chór, balet i orkiestra Zespołu „Śląsk”. W tym roku dla koszęcińskiej publiczność Zespół wystąpi z koncertem pt. „Kilar, Hadyna – dwa serca, jeden Śląsk”. Program, który swoją premierę miał w mijającym sezonie artystycznym, to kolekcja najbardziej popularnych utworów Wojciecha Kilara i Stanisława Hadyny - kompozytorów, którzy odcisnęli największe piętno na twórczości Zespołu „Śląsk”. Tańce i pieśni do ich muzyki od ponad 60. lat są repertuarowymi hitami Zespołu: „Głęboka studzienka”, „Karolinka”, „Gąska”, „Ondraszek”, „Dwa Michały”, „Słoneczko wyszło”, tańce górali żywieckich, tańce górali podhalańskich, tańce narodowe - na tę artystyczną ucztę „Śląsk” zaprasza w niedzielę, 28 czerwca o godz. 17:00. Po koncercie Zespół uhonoruje jednego ze swoich mecenasów nagrodą specjalną „Maecenas Silesiae”.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama