Ważne
  Największa impreza wędkarska dla dzieci w Polsce. Na starcie...

  Największa impreza wędkarska dla dzieci w Polsce. Na starcie w Myszkowie 384 młodych wędkarzy

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Młodych amatorów wędkarstwa w Myszkowie nie brakuje. W tegorocznej edycji zawodów uczestniczyły 384 dzieciaki.
  1/45
  przejdź do galerii

  Młodych amatorów wędkarstwa w Myszkowie nie brakuje. W tegorocznej edycji zawodów uczestniczyły 384 dzieciaki. ©arc koło PZW Myszków Miasto/arc Policji w Myszkowie

  Już po raz czternasty z inicjatywy Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Myszków Miasto odbyły się w Myszkowie zawody wędkarskie przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Z roku na rok impreza bije kolejne rekordy.
  Na starcie tegorocznej edycji stanęły 384 dzieciaki, które podzielono na trzy kategorie wiekowe: 5-10 latki i 11-14-latkowie, którzy rywalizowali w metodzie spławikowo-gruntowej, a także 15-16-latkowie, którzy zmierzyli się w metodzie spinningowej.

  Uczestników nie rozpieszczała kapryśna pogoda, która nie przeszkodziła jednak młodym wędkarzom w okazałych połowach.

  - Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta dzielnie łowili zarówno płocie, okonie, liny i karpie – wspomina prezes koła PZW Myszków Miasto, Tomasz Rak, który za swoją działalność na rzecz miasta został odnaczony złotą z wieńcami, złotą oraz srebrną odznaką Zarządu Głównego PZW, a dodatkowo wyróżniony został za promocję Miasta Myszkowa i uznany "Entuzjastą Myszkowskim". Jednemu z uczestników udało się również złowić raka błotnego.

  Podobnie, jak przed rokiem nikt nie opuścił zawodów z pustymi rękoma. Wszyscy młodzi wędkarze, którzy z okazji dnia dziecka zdecydowali się stanąć w szranki, mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. W puli znalazł się wysokiej klasy sprzęt i akcesoria wędkarskie, ale nie tylko.

  – Firma Pureko ufundowała tablety dla 10 uczestników, były vouchery na zasiadki karpiowe, na rejs kutrem czy na wyprawę na nadmorskie jezioro z przewodnikiem. Na zwycięzców oczekiwały także rowery, książki, koszulki, czy płyty muzyczne - wymienia Tomasz Rak.

  Zwycięzców tegorocznej edycji wyłoniono poprzez losowanie. Szczęście dopisało 8-latkowi, Sebastianowi Kowalskiemu, który okazał sie zwycięzcą. Kolejne miejsca zajęli Mateusz Kubalski (13 lat), Oliwia Szmal (7 lat), Wiktoria Wencel (7 lat) i Szymon Kowalik (6 lat).

  Na sukces myszkowskich zawodów złożyła się pomoc wielu firm i sponsorów. Tegoroczną edycję wsparło aż 586 darczyńców, w tym firmy m.in. ze Szwecji, Niemiec, Węgier, Włoch, Finlandii, Litwy, Irlandii, czy Hiszpanii.

  Myszkowskie zawody są największą imprezą wędkarską organizowaną dla dzieci w naszym kraju.

  - Zapraszamy już na kolejną edycję za rok - dodaje Tomasz Rak.


  *BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama