Dąbrowa Górnicza: Nowy żłobek rośnie na osiedlu Mydlice

  Dąbrowa Górnicza: Nowy żłobek rośnie na osiedlu Mydlice

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na osiedlu Mydlice Północne powstaje druga filia Żłobka Miejskiego. Będzie sto dodatkowych miejsc dla maluchów, a kolejne w WSB.
  Dąbrowa Górnicza: Nowy żłobek rośnie na osiedlu Mydlice

  ©Andrzej Zgiet/Polska Press Grupa

  Mamy dobre wieści dla wszystkich mam i przyszłych mam, które zamierzają oddać swoje maluchy pod opiekę do żłobka. W Dąbrowie Górniczej przybędzie aż sto nowych miejsc w drugiej filii Żłobka Miejskiego, której budowa ruszyła właśnie na osiedlu Mydlice Północne, przy ulicy Mireckiego. Tak właściwie jest to adaptacja pomieszczeń po byłym Zespole Szkół Specjalnych nr 5 na potrzeby nowej placówki. Całość ma być gotowa w pierwszym kwartale 2017 roku.

  Setka dzieci w kolejce

  To strzał w dziesiątkę, bo jak pokazują dane, obecnie prawie setka dąbrowskich dzieci znajdzie się prawdopodobnie na liście rezerwowej i od września br. zabraknie dla nich miejsca w obecnym Żłobku Miejskim przy ulicy Jaworowej i jego filii w dzielnicy Gołonóg. 18 czerwca opublikowana została bowiem lista dzieci zakwalifikowanych do żłobka.

  - Publikacja listy przyjętych i nieprzyjętych dzieci nastąpi w poniedziałek, 29 czerwca, o godz. 8 w Żłobku Miejskim oraz na stronie internetowej dostępnej dla rodziców, którzy złożyli wnioski. Żłobek Miejski dysponuje obecnie 172 miejscami, w tym w siedzibie żłobka jest 120 miejsc dla dzieci powyżej roku i 24 miejsca dla niemowląt oraz 28 miejsc dla dzieci powyżej roku w filii żłobka przy ul. Tysiąclecia w dzielnicy Gołonóg - mówi Joanna Mizera, naczelnik Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywności Zawodowej w Urzędzie Miejskim. - Nabór do żłobka w tym roku obejmował 95 miejsc, w tym 24 miejsca dla niemowląt, 61 miejsc dla dzieci starszych w siedzibie żłobka i 10 miejsc dla dzieci w filii. Pozostałe miejsca są zajęte przez dzieci, które kontynuują opiekę w żłobku. W sumie rodzice złożyli 185 wniosków - dodaje.

  A to oznacza, że właśnie dla około 90 maluchów może zabraknąć w tym roku miejsca. Tak więc druga filia placówki ze 100 miejscami jest - jak widać - niezbędna.

  Przebudowa budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 na żłobek będzie kosztowała miasto około 4 milionów złotych. Obiekt zostanie całkowicie przebudowany, wymienione zostaną okna, drzwi, zmieni się układ komunikacyjny placówki, przebudowane zostaną kanalizacje: deszczowa i sanitarna, instalacje - wodna, c.o., wentylacyjna, elektroenergetyczna.

  - Powstaną też dwa nowe place zabaw wraz z wyposażeniem, pojawi się nowe ogrodzenie. Remont rozpoczął się w kwietniu tego roku, natomiast jego zakończenie przewiduje się w pierwszym półroczu 2017 r. Modernizację wykonuje dąbrowska firma - A. Piaskowski i Spółka - informuje Lucyna Stępniewska z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama