Wybory parlamentarne: Do Sejmu wejdą tylko trzy partie?...

  Wybory parlamentarne: Do Sejmu wejdą tylko trzy partie? SONDAŻ, KOMENTARZE

  Sławomir Cichy, Paweł Więcek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wybory parlamentarne: Do Sejmu wejdą tylko trzy partie? SONDAŻ, KOMENTARZE
  1/5
  przejdź do galerii
  Wybory parlamentarne: Nasz najnowszy sondaż partyjny przynosi zapowiedź wielkiej rewolucji na scenie politycznej. Na Wiejskiej Prawo i Sprawiedliwość, Platforma oraz Kukiz. Dla lewicy i ludowców za wysokie progi
  Wybory parlamentarne:

  Preferencje partyjne mieszkańców zarówno województwa śląskiego, jak i pozostałej części Polski z końca czerwca, a więc już po dymisji ministrów nagranych w głośnej aferze podsłuchowej i po zawarciu w naszym regionie koalicji PO z RAŚ, wskazują, że wyborcza jesień będzie bardzo burzliwa. Jak wynika z najnowszego sondażu zrealizowanego przez 18 największych dzienników regionalnych wchodzących w skład Polska Press Grupy we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia", w Sejmie przyszłej kadencji znajdą się tylko trzy ugrupowania: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska oraz Ruch Pawła Kukiza.


  Na największe poparcie może liczyć w tej chwili formacja Jarosława Kaczyńskiego, którą wskazało blisko 40 procent respondentów. Chęć głosowania na PO zadeklarowało niecałe 26 procent ankietowanych. W Sejmie znalazłby się jeszcze tylko Ruch Pawła Kukiza z wynikiem 19,3 proc.

  Pięcioprocentowego progu wyborczego nie przeskoczyły w naszym badaniu trzy partie, które są aktualnie reprezentowane w parlamencie, to jest PSL, SLD oraz Twój Ruch. Bariery nie pokonała także NowoczesnaPL Ryszarda Petru, ale szanse tej formacji na wejście do Sejmu są większe niż pozostałych.

  Przeprowadziliśmy w badaniu także symulację podziału 460 mandatów w Sejmie pomiędzy partie, które przekroczyły próg wyborczy: Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć 208 miejsc, Platforma - 144, Ruch Kukiza - 108.

  Jak z tego jasno wynika, mimo zapowiedzi PiS-u, że dąży do samodzielnych rządów, gdyby wybory odbyły się dzisiaj, partia Jarosława Kaczyńskiego musiałaby przekonać do siebie koalicjanta.

  Gdyby z kolei o składzie Sejmu decydowali wyłącznie mieszkańcy województwa śląskiego, znalazłyby się w nim: Prawo i Sprawiedliwość - 29,3 proc. głosów, Platforma Obywatelska - 28,3 proc., Ruch Pawła Kukiza - 25,0 proc. i Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,6 proc. NowoczesnejPL zabrakłoby do przekroczenia progu wyborczego 0,2 proc.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poprawka

   kid (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Poprawka. Tylko dwie partie. Formacja Kukiza to żadna partia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory parlamentarne.!

   Adam z Zawiercia. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Gdyby nie manipulacja PKW i właściwe podejście do wyborów prezydenckich jak to opisałem wcześniej
   do drugiej tury winno przystąpić gwoli prawdy trzech a nie dwóch kandydatów, wówczas była by...rozwiń całość

   Gdyby nie manipulacja PKW i właściwe podejście do wyborów prezydenckich jak to opisałem wcześniej
   do drugiej tury winno przystąpić gwoli prawdy trzech a nie dwóch kandydatów, wówczas była by sprawa rozwiązana i inaczej wyglądała.! W Polsce nie rządzi właściwie nikt poza PKW TRYBUNAŁEM STANU oraz innym CICHO-CIEMNYMI , po PRL-u .!!! Podobnie ma się sprawa z wyborami do parlamentu. Zwykli obywatele przywykli nie-jako do ciągłego oszukiwania przez władnych i w nieświadomości wolą nie chodzić do głosowania bo nie mają na kogo głosować.
   Jak pamiętam to wiecznie jesteśmy jako obywatele oszukiwani poprzez władnych. A więc obowiązkowość brania udziału w tej manipulacji poszła w zapomnienie a dla władnych to graj.!!!
   Jak też wcześniej pisałem to nie szumna nazwa "KONSTYTUCJA" jest tego rozwiązaniem ale
   USTAWA ZASADNICZA winna być transparentna.! A tą z kolei winni napisań obywatele a nie jacyś
   specjaliści-manipulatorzy. Ustawa ta winna zawierać np. po 10 zasad dla każdego z obywateli a to
   10 zasad bez względnych oraz 10 "przywilejów"dóbr które miał by każdy z nas.!!!
   PARTYJNIACTWO- to zabawa dla dorosłych i wszelkiego typu oszustów społecznych, NIEROBÓW.!!!
   Nie mówię że to zabronione jak swastyka czy sierp i młot, ale tylko za własne pieniądze a nie społeczne. Podatek jako taki nie jest niczym innym jak HARACZEM na rzecz władzy która to przejada
   a w zamian zaciąga kredyty w naszym imieniu , czy to w Unii lub gdzie indziej . Tym sposobem jesteśmy sprzedawani za żywota w obce ręce. Znacie państwo handel żywym towarem i to ma miejsce z nami w kraju istniejącym już tylko WIRTUALNIE.!!!
   A zatem będę głosował tylko i wyłącznie na Pawła KUKIZA , człowieka z ni-kont nie akceptujący obecnego systemu złodziejstwa ,układów i układzików pomiędzy partyjkami i liderami po PRL-u.!
   Ale znowu jest błąd i to wielki że Kukiz zamierza wcielić wszystkich którzy chcą iść w sukurs tych wyborów , "bo nie z każdej maki będzie dobry chleb" OBYWATEL musi mieć dostęp do mediów i swe
   5 min. na antenie,raja czy telewizji a które tak do prawdy SA PRYWATNE a nie społeczne.! TO NIE REKLAMODAWCY WINNY BYĆ PŁATNIKAMI ALE OBYWATELE. A dlaczego? Aby wyeliminować
   po pierwsze wszelkie manipulacje obywatelem , po drugie ograniczyć zarobki prezesom tychże rozgłośni. Namacalne fakty pamiętamy po wyborze P. Lecha Wałęsy który został wmanipulowany
   w gierki z konsensusem czyli wszelkiego typu ustępstwa.! A zatem przestrzegał bym Pawła KUKIZA
   z powtórki tego zdarzenia . Niektórzy z tych doradców na siłę ryją się do koryta i to wszelkimi możliwymi sposobami.! Należy za tym przedwcześnie zastanowić się co jest lepsze w tej kwestii ? Czy prawda czy FAŁSZ.!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama