Muldy na A1 do Pyrzowic. Będzie remont. Znowu...

  Muldy na A1 do Pyrzowic. Będzie remont. Znowu...

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Odcinek A1 między Piekarami Śl. i Pyrzowicami został oddany do użytku w czerwcu 2012 roku. Teraz czeka go już drugi remont
  1/2
  przejdź do galerii

  Odcinek A1 między Piekarami Śl. i Pyrzowicami został oddany do użytku w czerwcu 2012 roku. Teraz czeka go już drugi remont ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Już po raz drugi trzeba będzie poprawiać odcinek A1 z Piekar Śląskich do Pyrzowic. Odcinek ma dopiero trzy lata, 16 km długości i kosztował ponad 1,8 mld zł
  Jeździ się jak na nartach po stoku - skomentowała jedna z naszych czytelniczek. O czym mowa? O jednym z najnowszych w województwie śląskim odcinków autostrady A1 z Piekar Śląskich do Pyrzowic. - Na wysokości Dobieszowic jest co najmniej kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt muld. Spore nierówności są też mniej więcej dwa kilometry wcześniej, jadąc od strony Piekar Śląskich - dodaje.

  Odcinek pomiędzy Piekara-mi Śląskimi a Pyrzowicami został oddany do użytku trzy lata temu. Pierwsze samochody pojechały nim 1 czerwca 2012 roku. Przy okazji otwarcia chwalono się, że odcinek został skończony kilka tygodni przed terminem.

  Co z tego, skoro już po 8 miesiącach okazało się, ze drogę trzeba poprawiać. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach przeglądu gwarancyjnego zauważyła wybrzuszenia, które trzeba było usunąć. Pod koniec lata 2013 r. rozpoczęły się tam prace poprawkowe, które trwały kilka tygodni. Kierowcy musieli się zmagać z utrudnieniami, m.in. ograniczeniem prędkości na odcinku 600 metrów. Wtedy prace były realizowane w ramach gwarancji przez firmę Budimex, czyli wykonawcę pechowego odcinka autostrady A1. Jak tłumaczono przed dwoma laty, nawalił dostawca, który dostarczył wadliwy materiał na budowę - konkretnie żużel.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYPADKI, KOLIZJE, OBJAZDY – ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ
  BYŁEŚ ŚWIADKIEM ZDARZENIA? NAPISZ I PRZEŚLIJ ZDJĘCIE LUB FILM NA alert@dz.com.pl


  Wygląda na to, że historia lubi się powtarzać. Odcinek autostrady A1 pomiędzy Piekarami Śląskimi a Pyrzowicami znowu będzie musiał być poprawiany przez drogowców.

  - Nierówności nawierzchni autostrady A1 na odcinku pomiędzy węzłem Pyrzowice a węzłem Piekary Śląskie zostały zidentyfikowane podczas przeglądów gwarancyjnych robót drogowych. Usterki wynikające z tych przeglądów są sukcesywnie usuwane przez wykonawcę - informuje Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA w Katowicach.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A1

   Sulim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Podoba mi się to: "nawalił dostawca, który dostarczył wadliwy materiał na budowę - konkretnie żużel."
   A co tu do nawalania ma dostawca panie kierowniku budowy Budimexu i panie inspektorze nadzoru...rozwiń całość

   Podoba mi się to: "nawalił dostawca, który dostarczył wadliwy materiał na budowę - konkretnie żużel."
   A co tu do nawalania ma dostawca panie kierowniku budowy Budimexu i panie inspektorze nadzoru inwestycyjnego GDDKiA?
   Chyba, że uważacie obaj, że jak wam dostawca przywiezie na budowę zawartość szamba, to też to pozwolicie zabudować?

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo