GKS Tychy: Nie było treningu, bo nie było trenera

  GKS Tychy: Nie było treningu, bo nie było trenera

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  40-letni Kamil Kiereś już oficjalnie został szkoleniowcem GKS Tychy
  1/3
  przejdź do galerii

  40-letni Kamil Kiereś już oficjalnie został szkoleniowcem GKS Tychy
  ©Dariusz Śmigielski / Polska Press

  Zajęcia piłkarzy GKS Tychy miał wczoraj poprowadzić nowy trener Kamil Kiereś. Poprowadzi dziś, bo już podpisał roczny kontrakt.
  Przyjechaliśmy, żeby kupić bilety na mecz z FC Koeln - żartowali piłkarze GKS-u Tychy, którzy stawili się w piątek przed południem na pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie. To była ich reakcja na informację, że treningu jednak nie będzie. Części zawodników 30 czerwca kończą się kontrakty i nie wiedzą, czy nowy trener zechce z nimi współpracować. Szkoleniowcem spadkowicza z I ligi został Kamil Kiereś, zastępując Tomasza Hajtę.


  Trener w piątek jednak się nie pojawił, a na stronie tyskiego klubu napisano, że trening został przełożony na sobotę "z przyczyn technicznych".

  Sam Kiereś na łamach katowickiego Sportu twierdził, iż wieści o jego pracy w Tychach są na razie tylko spekulacjami i dodał: - Wciąż ważna jest moja umowa w Bełchatowie.

  Pod wieczór GKS Tychy wydał komunikaty rozwiewające wszelkie wątpliwości. "Nowym trenerem piłkarzy GKS Tychy został Kamil Kiereś. Umowa została podpisana na rok z opcją przedłużenia. Asystentem nowego trenera będzie Andrzej Orszulak, który pracował w GKS Bełchatów od 2008 roku" - napisano w pierwszej informacji. Kiereś pracował do tej pory tylko w Bełchatowie. W marcu został zwolniony, ale był zatrudniony ponownie w maju. Nie udało mu się uratować GKS-u przed spadkiem do I ligi. Jego miejsce zajął Rafał Ulatowski.

  Drugi komunikat głosił, że "doszło do rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron z Tomaszem Hajto, który tym samym przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu piłkarskiego GKS Tychy. Klub, również za porozumieniem stron, rozwiązał także umowy z drugim trenerem Kamilem Zieleźn-ikiem, trenerem przygotowania motorycznego Marcinem Popie-luchem, masażystą Januszem Łobodą oraz dyrektorem sportowym Marcinem Adamskim". Hajto miał kontrakt ważny jeszcze przez trzy lata.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jaja

   tyszanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   tu pol roku a z Hajta 3'5 roku...panie prezydencie ale pan ustawil Tomka

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama