Wisła: Prezydent Bronisław Komorowski dziękował wiślanom...

  Wisła: Prezydent Bronisław Komorowski dziękował wiślanom [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prezydent Bronisław Komorowski dziękował w Wiśle za pięć lat swojej prezydentury
  1/27
  przejdź do galerii

  Prezydent Bronisław Komorowski dziękował w Wiśle za pięć lat swojej prezydentury ©Łukasz Klimaniec/Dziennik Zachodni

  Prezydent Bronisław Komorowski w sobotę w Wiśle dziękował miastu i mieszkańcom za możliwość spotkań w Zameczku Prezydenckim w ciągu pięciu lat swojej prezydentury.
  W sobotnie południe prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się w sali sesyjnej urzędu miejskiego w Wiśle z władzami miasta i mieszkańcami. Tomasz Bujok, burmistrz Wisły przyznał, że spotkanie miało charakter podziękowań mieszkańców w kierunku prezydenta Komorowskiego, który w trakcie swojej kadencji angażował się w losy Wisły. Bujok przypomniał sprawę rozbudowy kompleksu skoczni narciarskich, na których już za kilka dni młodzi skoczkowie będą mogli trenować.


  Prezydent Bronisław Komorowski, który jest także honorowym obywatelem miasta Wisła, dziękował miastu i mieszkańcom za życzliwość i poparcie w ciągu swojej prezydentury. Wskazał, że w Wiśle miał okazję nie tylko wypoczywać i jeździć na nartach, ale i rozważać ważne sprawy.

  - Serdecznie dziękuję jednak za możliwość dotknięcia istoty tego, w co głęboko wierzę: że wielkość Polski polega na tym, że potrafi przygarniać, a nie odpychać, że w całym zróżnicowaniu, w całej różnorodności potrafi budować jedność. Wisła to teren zróżnicowany historycznie i pod względem religijnym. A jednak czuje się tu żarliwą polskość, która gdzieś chciała to zaznaczyć także przez szczególny związek z polskimi prezydentami – podkreślił prezydent nawiązując do Zameczku na Zadnim Groniu, który przed laty został wybudowany przez społeczność dla prezydenta.

  Prezydentowi show skradł jednak pastor Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, który na spotkaniu wręczył Komorowskiego kilka prezentów dziękując w kilkuminowej przemowie za pomoc prezydenta przy realizacji jego ewangelickich projektów. Prezydent otrzymał od pastora m.in. koszulkę na 500-lecie Reformacji, drewnianą zabawkę w kształcie Róży Lutra i maselniczkę dla swojej żony.

  W zamian prezydent wręczył pastorowi kielich komunijny, o który szczyrkowska parafia zabiegała od pewnego czasu – to siódme takie naczynie liturgiczne w szczyrkowskiej parafii podarowane przez najwyższej rangą urzędników z Polski i zagranicy.

  - Zawsze wielkim przeżyciem była dla mnie możliwość spotkania się z ewangelikami i katolikami i innymi miejscowymi wyznaniami w kościele na Zadni Groniu – przyznał prezydent Komorowski. - Życzę Wiśle, by ta szczególna relacja między Wisłą a prezydentami trwała dalej. Chciałbym bardzo, by pozostały te dobre emocje między prezydentem a Wisłą, które dla mnie były źródłem ogromnej satysfakcji – dodał.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wislak

   Werner (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Idz Pan w cholere...dobrze dbal Pan o swoj zadek..Panie Prezydent..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Wiśle Komorowski zdobył ponad 80% głosów!

   silus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   I co się dziwić, jedno z haseł PiSu to "Polska dla Polaków" czy "Prawdziwy Polak to katolik" a tam przecież wielu ewangelików.


   Zdjęcie autora komentarza
   i dlatego zagłosowali na

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Polaka Katolika ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PLeBSS głoSSuje NA SZLAHTA AFIO I establiśMYNT

   777 BOGatych SSIE Niy KRYTY kUJE BO TO AFIE WUJE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ZASADA duPOkoKOrytoKRACJI I WOLNOŚĆI NAHAJKI KOteRYJI WSIAWSKIH.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pobożne życzenie!

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Mam nadzieje, iż na "odchodne" - historyk z zamiłowania i wykształcenia zatrudniony na umowę na czas określony na stanowisku prezydenta RP - hrabia Komorowski, nie zapomni pożegnać się pod kupą...rozwiń całość

   Mam nadzieje, iż na "odchodne" - historyk z zamiłowania i wykształcenia zatrudniony na umowę na czas określony na stanowisku prezydenta RP - hrabia Komorowski, nie zapomni pożegnać się pod kupą złomu w Katowicach, zwaną mylnie wieżą spadochronową, z poległymi tam harcerkami i harcerzami, wysłanymi nie wiadomo po co na tą kupę złomu - przez uciekające z toną Śląskiego złota przez Zaleszczyki - władze ówczesnego województwa Śląskiego i dowództwo Wojska Polskiego, które miało nie oddać nawet guzika od munduru.
   Historyku! Idź na całość! Czas na nową prawdę objawioną - zwaną polską prawdą historyczną! Wystarczy 1000 razy powtórzyć baśnie, mity i legendy - a g***** naród to łyknie, jak bocian żabę.
   A wtedy będzie się działo, oj będzie... Cielmice będą Cię za to kochać, aż po grób!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama