Msza na wodzie. A wokół syf, śmieci i chaszcze! ZDJĘCIA,...

  Msza na wodzie. A wokół syf, śmieci i chaszcze! ZDJĘCIA, WIDEO

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Msza na wodzie i skandaliczny stan ośrodka Koga Kotwica
  1/61
  przejdź do galerii

  Msza na wodzie i skandaliczny stan ośrodka Koga Kotwica ©Jacek Bombor

  W niedzielę, 28 czerwca w Rybniku na przystani ośrodka Koga Kotwica przy Zalewie Rybnickim, odbyła się kolejna, niezwykła msza na wodzie. Odprawiana co roku za ludzi wody, żeglarzy, ratowników. I po raz kolejny odbyła się w zatrważającej scenerii zaniedbanego ośrodka.

  Msza na wodzie. A wokół syf, śmieci i chaszcze! ZDJĘCIA  W niedzielę, 28 czerwca w Rybniku na przystani ośrodka Koga Kotwica przy Zalewie Rybnickim, odbyła się kolejna, niezwykła msza na wodzie. Odprawiana co roku za ludzi wody, żeglarzy, ratowników. I po raz kolejny odbyła się w zatrważającej scenerii zaniedbanego ośrodka.
  Nad brzegiem rybnickiego zalewu o 12 odprawiona została tradycyjna "Msza na Wodzie". W ten sposób żeglarze, ratownicy modlą się o spokojny sezon i wspominają tych, którzy odeszli już na wieczną wachtę. Żeglarską mszę odprawił biskup Adam Włodarczyk, w asyście Grzegorza Jagieła, proboszcza parafii pw. Św. Jana Nepomucena w Chwałęcicach. To właśnie ksiądz Jagieł, który sam jest żeglarzem, zapoczątkował w Rybniku tę tradycję.

  W mszy uczestniczą zawsze członkowie lokalnych drużyn żeglarskich, ratownicy WOPR, oraz setki mieszkańców regionu. Ksiądz odprawiający mszą zwraca się do wiernych z pływającego, zamontowanego na dwóch łodziach ołtarzu. Zapraszamy wszystkich już w niedzielę na teren ośrodka Koga-Kotwica w Rybniku.  I choć znów na przystani pojawiły się setki mieszkańców Rybnika, wokół na ośrodku przywitały ich - jak zwykle - spartańskie warunki. Po ośrodku oprowadził naj jeden wz wędkarzy, który powiedział wprost, że już dawno z ośrodkiem powinno się zrobić porządek. - O, ta łódź stoi tu już z 10 lat. I niszczeje. Zaraz przy wejściu. Tu się nikomu nie chce nic zrobić, rozpalcelowali działeczki i liczą się tylko imprezy. A mogło by tu być pięknie - mówi wędkarz.

  Nie ma toalet, wokół śmieci, kilkadziesiąt starych opon, wiele budynków zniszczonych, z powybijanymi szybami. Nie wspominając o chaszczach, złomie, znisczczonych chodnikach i drogach. - A wystarczyłoby trochę dobrej woli. Farba, łopaty, grabki, i chęci! - apeluje wędkarz.

  ZOBACZCIE, co widzieli mieszkańcy, którzy przyszli na mszę! ZDJĘCIA


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprostowanie

   Komandor Górniczego Klubu Żeglarskiego "Koga-Kotwica" (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ".na przystani ośrodka Koga Kotwica" "msza na wodzie a wokół syfi śmieci"
   Przystań nazywana ogólnie "Kotwicą" to tereny będące w posiadaniu 6 klubów żeglarskich i trzech osób prywatnych. Górniczy...rozwiń całość

   ".na przystani ośrodka Koga Kotwica" "msza na wodzie a wokół syfi śmieci"
   Przystań nazywana ogólnie "Kotwicą" to tereny będące w posiadaniu 6 klubów żeglarskich i trzech osób prywatnych. Górniczy Klub żeglarski "KOGA-KOTWICA" jest jednym z nich. Przypisywanie całości do naszego klubu, poprzez używanie naszej nazwy „Koga-Kotwica” jest wprowadzaniem w błąd czytelników. Odpowiadamy wyłącznie za tereny będące naszą własnością. To przy pomoście naszego klubu odbywa się corocznie „Msza na wodzie”, której jesteśmy gospodarzami i wraz z ks. G. Jagieł (kapelanem klubu) głównymi organizatorami.
   Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej mszy.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie komandorzeK Ż "kOGA kOTWICA"

   L (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pisze Pan: Przystań nazywana ogólnie "Kotwicą" to tereny będące w posiadaniu 6 klubów żeglarskich i trzech osób prywatnych. A niby czyja jest ta wasza "kotwica" - oblepiliście ją całą napisami :...rozwiń całość

   Pisze Pan: Przystań nazywana ogólnie "Kotwicą" to tereny będące w posiadaniu 6 klubów żeglarskich i trzech osób prywatnych. A niby czyja jest ta wasza "kotwica" - oblepiliście ją całą napisami : "TEREN PRYWATNT. - WSTĘP WZBRONIONY" brakuje jeszcze tylko drutu kolczastego. Kilku cwaniaków odkupiło teren od byłej Elektrowni Rybnik za grosze przedstawiając plany szkoleń młodzieży, propagowania sportu żeglarskiego wśród mieszkańców, wypożyczalnie sprzęty itp. . Skończyło się na tym że kilku cwaniaków pobudowało sobie domki letniskowe (Dziwne letniskowe jak zamieszkałe przez cały kok) odgrodzone szlabanami. Prezes, kierownik i jeszcze paru pożal się Panie Boże "żeglarzy. I tak dobrze że żadnemu z dziennikarzy nie zachciało się wejść pod pokład "klubowych" venusek przy brzegu, bo zaśmierdziałby się na Amen. Wystarczy zapytać ILU ŻEGLARZY WYSZKOLONO W ROKU UBIEGŁYM!!, ILE ZORGANIZOWANO W OKRESIE WAKACYJNYM IMPREZ DLA DZIECI I MŁ0DZIEŻY. Ech żal d*** ściska jak uda Ci się przedrzeć przez kolejne szlabany z ZAKAZAMI WSZELKIEGO RODZAJU i zobaczysz jak paru cwaniaków weszło w posiadanie Kogi Kotwicy i innych ośrodków w pobliżuzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trochę prawdy nie tylko emocje.

   Komandor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Odpowiadam:
   „nasza Kotwica” jest własnością prywatną. Tam gdzie był bar „Amur”; gdzie pobudowano nowe durze budynki (tereny w całości ogrodzone) i gdzie było boisko do siatkówki to tereny należące...rozwiń całość

   Odpowiadam:
   „nasza Kotwica” jest własnością prywatną. Tam gdzie był bar „Amur”; gdzie pobudowano nowe durze budynki (tereny w całości ogrodzone) i gdzie było boisko do siatkówki to tereny należące do osób fizycznych. Pozostałe należą do stowarzyszeń - klubów żeglarskich. Kluby kupiły te ziemie i to co na niej ze swoich środków, płaciły Elektrowni za tą ziemię w ratach przez wiele lat. To elektrownia domagała się wykupienia wcześniej dzierżawionych działek od klubów nie odwrotnie, mogliśmy kupić albo przestać istnieć. Więc proszę się nie dziwić, że informujemy, że to teren prywatny i nie życzymy sobie by każdy o dowolnej porze dnia czy nocy, mógł przebywać na naszym terenie. Nie jesteśmy wyjątkiem, można to sprawdzić udając się do ośrodka „Pod Żaglami” lub do byłego ośrodka szkoleniowo wypoczynkowego elektrowni.
   „Kliku cwaniaków” to w GKŻ „Koga-Kotwica” kilkanaście członków klubu, którzy dzierżawią od swojego klubu działki płacąc za nie całkiem spore pieniądze każdego roku (główne przychody klubu). Są na tych działkach ich prywatne przyczepy, domki i altany i nic tam osoby postronne nie mają do szukania szczególnie w nocy. W klubie jest „pożal się Panie Boże” pańskim zdaniem, 4 kapitanów jachtowych kilkunastu sterników morskich i jachtowych oraz spora ilość żeglarzy jachtowych w tym instruktorów żeglarstwa. Pływamy za swoje pieniądze po wszystkich wodach świata. Przykro nam, że w okolicy jest niewielu lepszych, jeśli w ogóle są. Proponuję autorowi by wstąpił do klubu zapłacił wpisowe i składkę, wysprzątał jachty w środku naprawił ewentualne usterki w ramach obowiązkowych godzin i pływał na nich do woli.
   W miesiącu czerwcu wyszkoliliśmy na kursie 33 żeglarzy, którzy zdobyli patenty, udostępniliśmy nieodpłatnie klub dla młodzieży szkolnej (około 100 osób) budującej co roku tratwę z butelek po napojach, udostępniliśmy nieodpłatnie Uniwersytetowi Trzeciego Wieku (około 80 osób) wiatę i teren na spotkanie integracyjne przy grillu, czy to mało, czy musieliśmy?. Również współorganizowaliśmy Mszę na wodzie, by wszyscy mogli się pomodlić. Ja modliłem się między innymi o to, by było komu i za co posprzątać po odwiedzających nasze tereny w dzień i nocą, oraz by było coraz więcej osób, którym chce się coś zrobić, poza korzystaniem z cudzego, bez zobowiązań i kosztów.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Ann (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   "Po ośrodku oprowadził naj jeden wz wędkarzy(...)" a DZ też ma syf, jednego artykułu bez błędu napisać nie potrafi. Pora zatrudnić korektora!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pora zatrudnić KOrektora! z oNRu aNN

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   I PRopaGAŃba SSyF POlactFA WYCZYSCI SSanacjom AFIOM PO SSTALINIE. AFIE KATole SRANACJI
   KALIFATU onR..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Syf jak syf. W całej Polsce podobnie.

   Po 8 Latach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   rządów gangsterów i złodziej PO-PSL-Komorowski-Palikot, to niby jak ma Polska wyglądać ?

   Żurnalistę z niemieckiego dzienniczka zachodniego wysłali żeby podejrzał i podsłuchał co tam ksiądz
   mówi....rozwiń całość

   rządów gangsterów i złodziej PO-PSL-Komorowski-Palikot, to niby jak ma Polska wyglądać ?

   Żurnalistę z niemieckiego dzienniczka zachodniego wysłali żeby podejrzał i podsłuchał co tam ksiądz
   mówi. Niczego nie usłyszał, no to strzelił parę fotek które można zrobić w każdym zakątku
   zrujnowanej przez zdrajców Polski.
   I tyle. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   większej

   głupoty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   nie widziałem!! jak sukienkowy zoboczył tyn syf to pinoł na woda, a teraz zadejcie se pytanie kaj idom dukaciki z podatku? wystarczy zobaczyć wszystkie obejścia kk to wam kopara opadnie ale wy...rozwiń całość

   nie widziałem!! jak sukienkowy zoboczył tyn syf to pinoł na woda, a teraz zadejcie se pytanie kaj idom dukaciki z podatku? wystarczy zobaczyć wszystkie obejścia kk to wam kopara opadnie ale wy swoje tyn wom nawijo makaron na uszy i pluje w twarz a wy godocie że dyszcz leci co chcieliście to mocie! a bydzie jeszcze lepi :) zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   msza

   tripilis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   a najgorszego syfa to ma ten zielony, w srodku.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama