Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Minister skarbu w Bielsku-Białej: płatna obwodnica? Niech prezydent przekona premier [ZDJĘCIA]

KLM
Uporządkowanie kontraktu z gazoportem i uzdrowienie sytuacji górnictwie to dwa najważniejsze cele ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego. W Bielsku-Białej minister zapowiedział, że nie przewiduje „fajerwerków prywatyzacyjnych”.

Minister skarbu Andrzej Czerwiński w Bielsku-Białej rozmawiał z prezydentem miasta Jackiem Krywultem o sprawach , jakie nurtują miasto i region. Prezydent zwracał uwagę m.in. na zarządzanie mieniem skarbu państwa i kwestię spółek skarbu państwa, w których udziały ma gmina. Poruszył także kwestię opłat na obwodnicy Bielska-Białej, jakie mają wejść w życie już od wtorku 30 czerwca.

Czerwiński pytany przez dziennikarzy o sytuację, w której z jednej strony podnosi się bramki na A1, a z drugiej wprowadza płatną obwodnicę Bielska-Białej, uniknął odpowiedzi. – Nie jestem ekspertem w tej sprawie. Ale samo to, że był problem wyjazdów na urlopy i dało się załatwić to w szybkim tempie oznacza, że absurdalne węzły można rozwiązać przy dobrej woli. I tu rola prezydenta miasta, by przekonał panią premier, że tu jest logika – powiedział.

Minister Czerwiński w Bielsku-Białej zapowiedział, że jego najważniejszymi celami są uporządkowanie kontraktu z gazoportem i uzdrowienie sytuacji górnictwie. Podkreślał, że plan uzdrowienia górnictwa opiera się na deklaracjach możliwych do zrealizowania.
Zwrócił także uwagę na rolę Bielska-Białej w zakresie wykorzystania środków unijnych, a przede wszystkim zarządzania energią.

- Mam wrażenie, że w Bielsku-Białej nie docenia się faktu, że miasto jest liderem zmian energetycznych w kraju – przyznał.
Dodał, że jest gotowa ustawa o inteligentnych sieciach, w której zostały zapisane pewne dobre praktyki, jakie wdrożono właśnie w Bielsku-Białej. Jego zdaniem jednak ustawa jest zbyt dobra, by ją procedować w kampanii wyborczej, w której można byłoby ją „wywrócić”.

Czerwiński przyznał, że czas kampanii wyborczej nie sprzyja podejmowaniu wrażliwych decyzji prywatyzacyjnych, dlatego żadnych „fajerwerków prywatyzacyjnych” nie przewiduje. Pytany o kwestię dokapitalizowania Banku Gospodarstwa Krajowego m.in. poprzez sprzedaż pakietów akcji PKO BP, PGE, PZU stwierdził, że celem jest zorganizowanie pewnego montażu finansowego na dobre rozwiązania przyszłościowe. Nie chciał jednak mówić o szczegółach. Uspokoił jednak inwestorów, że swoimi decyzjami ministerstwo nie spowoduje wstrząsu na giełdach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!