Minister skarbu w Bielsku-Białej: płatna obwodnica? Niech...

  Minister skarbu w Bielsku-Białej: płatna obwodnica? Niech prezydent przekona premier [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Minister skarbu w Bielsku-Białej: płatna obwodnica? Niech prezydent przekona premier [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Uporządkowanie kontraktu z gazoportem i uzdrowienie sytuacji górnictwie to dwa najważniejsze cele ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego. W Bielsku-Białej minister zapowiedział, że nie przewiduje „fajerwerków prywatyzacyjnych”.
  Minister skarbu Andrzej Czerwiński w Bielsku-Białej rozmawiał z prezydentem miasta Jackiem Krywultem o sprawach , jakie nurtują miasto i region. Prezydent zwracał uwagę m.in. na zarządzanie mieniem skarbu państwa i kwestię spółek skarbu państwa, w których udziały ma gmina. Poruszył także kwestię opłat na obwodnicy Bielska-Białej, jakie mają wejść w życie już od wtorku 30 czerwca.

  Czerwiński pytany przez dziennikarzy o sytuację, w której z jednej strony podnosi się bramki na A1, a z drugiej wprowadza płatną obwodnicę Bielska-Białej, uniknął odpowiedzi.
  – Nie jestem ekspertem w tej sprawie. Ale samo to, że był problem wyjazdów na urlopy i dało się załatwić to w szybkim tempie oznacza, że absurdalne węzły można rozwiązać przy dobrej woli. I tu rola prezydenta miasta, by przekonał panią premier, że tu jest logika – powiedział.

  Minister Czerwiński w Bielsku-Białej zapowiedział, że jego najważniejszymi celami są uporządkowanie kontraktu z gazoportem i uzdrowienie sytuacji górnictwie. Podkreślał, że plan uzdrowienia górnictwa opiera się na deklaracjach możliwych do zrealizowania.
  Zwrócił także uwagę na rolę Bielska-Białej w zakresie wykorzystania środków unijnych, a przede wszystkim zarządzania energią.

  - Mam wrażenie, że w Bielsku-Białej nie docenia się faktu, że miasto jest liderem zmian energetycznych w kraju – przyznał.
  Dodał, że jest gotowa ustawa o inteligentnych sieciach, w której zostały zapisane pewne dobre praktyki, jakie wdrożono właśnie w Bielsku-Białej. Jego zdaniem jednak ustawa jest zbyt dobra, by ją procedować w kampanii wyborczej, w której można byłoby ją „wywrócić”.

  Czerwiński przyznał, że czas kampanii wyborczej nie sprzyja podejmowaniu wrażliwych decyzji prywatyzacyjnych, dlatego żadnych „fajerwerków prywatyzacyjnych” nie przewiduje. Pytany o kwestię dokapitalizowania Banku Gospodarstwa Krajowego m.in. poprzez sprzedaż pakietów akcji PKO BP, PGE, PZU stwierdził, że celem jest zorganizowanie pewnego montażu finansowego na dobre rozwiązania przyszłościowe. Nie chciał jednak mówić o szczegółach. Uspokoił jednak inwestorów, że swoimi decyzjami ministerstwo nie spowoduje wstrząsu na giełdach.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama