Ważne
  Goczałkowice-Zdrój: Minister Andrzej Halicki na konwencie...

  Goczałkowice-Zdrój: Minister Andrzej Halicki na konwencie starostów województwa [ZDJĘCIA]

  AS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Goczałkowice-Zdrój: Minister Andrzej Halicki na konwencie starostów województwa
  1/33
  przejdź do galerii

  Goczałkowice-Zdrój: Minister Andrzej Halicki na konwencie starostów województwa ©Aleksandra Smolak

  Tematem konwentu starostów województwa śląskiego była służba zdrowia. W Goczałkowicach-Zdroju ze starostami spotkał się minister Andrzej Halicki, który zachęcał do upowszechniania Regionalnego Systemu Ostrzegania.
  Starostowie 17 powiatów z terenu województwa śląskiego spotkali się na konwencie w budynku Ekocentrum w Goczałkowicach -Zdroju.

  - Konwent był okazją do poznania założeń planu finansowego Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia na 2016 r. Przed nowym kontraktowaniem pojawia się sporo wątpliwości, dlatego do udziału w konwencie zostały zaproszone Ewa Mamot, dyrektor śląskiego oddziału NFZ oraz Dorota Suchy, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

  Śląski Oddział NFZ w 2016 r. będzie dysponował kwotą niemal 8,4 mld zł. To o ok. 430 mln zł więcej niż w roku obecnym. Wzrosnąć mają m.in. środki na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień, rehabilitację leczniczą, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej, opiekę paliatywną i hospicyjną, czy leczenie stomatologiczne. - Potrzeby zdrowotne są nieograniczone, natomiast niestety, ograniczony jest budżet funduszu - mówiła Ewa Mamot.

  Gościem kolejnej części konwentu byli: Andrzej Halicki, mister administracji i cyfryzacji oraz Piotr Litwa, wojewoda śląski. Minister Halicki przekazał starostom informacje o nowych możliwościach Regionalnego Systemu Ostrzegania. - To świetne narzędzie, które państwo, jako starostowie możecie wykorzystywać w budowaniu bezpieczeństwa obywateli, w organizowaniu pomocy i rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych - mówił minister Andrzej Halicki i podkreślał, że nie ma nowocześniejszego i lepiej funkcjonującego systemu ostrzegania w całej Europie.

  Bezpłatna aplikacja mobilna Regionalnego Systemu Ostrzegania dostępna jest w sklepach z aplikacjami dla poszczególnych systemów operacyjnych (Android, iOS, WindowsPhone Google Play). Aplikację można wyszukać po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”. Umożliwia ona dostęp do komunikatów, generowanych przez wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego urzędów wojewódzkich na terenie całego kraju. Komunikaty i ostrzeżenia rozpowszechniane w ramach RSO obejmują informacje ogólne, meteorologiczne, hydrologiczne oraz stany wód (wodowskazów). Ponadto, w części „dla kierowców” RSO zawierać może informacje drogowe. Od 1 lipca ostrzeżenia Regionalnego Systemu Ostrzegania wysyłane będą także smsem.

  Minister Halicki mówił także o tym, że jeszcze w tym tygodniu ruszy platforma ePUAP2, która będzie rozbudowaną wersją platformy ePUAP - systemu informatycznego, służącego udostępnianiu obywatelom oraz instytucjom publicznym usług administracyjnych drogą elektroniczną. W obrębie ePUAP2 zaplanowano udostępnienie co najmniej 115 usług, które załatwimy online, bez fatygowania się do urzędów i instytucji.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Konwent Starostów.!

   Adam z Zawiercia. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To wszystko to mydlenie oczu społeczności że się coś dzieje. Przez 8 lat nie było czasu na cokolwiek a teraz tyle innowacji. Ale co z tego kiedy to czcza gadka ludzi widzących swój koniec...rozwiń całość

   To wszystko to mydlenie oczu społeczności że się coś dzieje. Przez 8 lat nie było czasu na cokolwiek a teraz tyle innowacji. Ale co z tego kiedy to czcza gadka ludzi widzących swój koniec manipulacji.!
   Co do NFZ to najlepszym rozwiązaniem tego złodziejskiego systemu POŚREDNICTWA było by rozwiązanie umowy z NFZ na zawsze a owe 8 miliardów z hakiem rozdać na mieszkańców Ślaska
   w postaci ZIELONEJ KARTY ZDROWIA.!!! A lekarze winni przejść na działalność rzemieślniczą z oceną ile przysługuje za wizytę! Przecież lekarze to podobno nie nieudacznicy i są fachowcami w zawodzie a wiec po co komu ten państwowy garnuszek??? Konowałów jak i łapowników społeczeństwo samo łatwo wyeliminuje.!!!
   Starosta co to takiego??? Wiem z doświadczenia że to tylko zajmowane stanowisko dla kolesi po
   PRL-u Te osoby rządzą i za nic nie odpowiadają tylko kasę kasują i wprowadzają bałagan społeczny
   A WŁADZA JEST TYLKO PO TO BY DOIĆ OBYWATELA.!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama