Poszukiwany złodziej bukszpanu z Sosnowca

  Poszukiwany złodziej bukszpanu z Sosnowca

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowe donice z zielenią stanęły w centrum Sosnowca. W niedzielę miejski monitoring zarejestrował, jak jakiś wandal kradnie sadzonki
  Donice z bukszpanem ustawiono tydzień temu

  Donice z bukszpanem ustawiono tydzień temu ©TOS

  Kiedy kilkanaście lat temu przebudowywano centrum Sosnowca, niemal całkowicie wyrugowano z niego zieleń. Od kilku tygodni znów można tu jednak obserwować roślinność. Większe donice z grabami ustawiono już wcześniej na ulicach Warszawskiej i Mod-rzejowskiej. W ubiegłym tygodniu mniejsze donice z bukszpanami pojawiły się wzdłuż ulicy Małachowskiego. Ustawiono je na odcinku między ulicami Warneńczyka i Żurawią, ale kilka znalazło się również przed Muzą.

  - Rośliny na ul. Małachowskiego są niższe z uwagi na to, że przejeżdżają tamtędy tramwaje. Chodzi o to, by nie zasłaniały widoczności - tłumaczył na łamach DZ wiceprezydent Mateusz Rykała.


  Donice to jednak tylko jeden z elementów powrotu zieleni do centrum Sosnowca. W kilku miejscach założono też nowe rabaty, a w rejonie dworca kolejowego posadzono pelargonie bluszczolistne.

  Jak się jednak okazuje, nie wszyscy dorośli do nowych ozdób w centrum Sosnowca. Tak chyba interpretować należy zdarzenie z niedzielnego poranka. Tego dnia o 5.20 rano kamera miejskiego monitoringu nagrała młodego mężczyznę, który wyrywa bukszpan z jednej z donic w rejonie Muzy. Zginęły też wówczas dwie inne sadzonki z ul. Małachowskiego.

  - Mamy nagranie kradzieży. Mam nadzieję, że na tyle dobre, że pomoże w złapaniu złodzieja czy bardziej idioty. Nie poddamy się w zmienianiu Sosnowca, bo normalni mieszkańcy muszą wygrać z garstką idiotów. Liczymy na pomoc i wsparcie - skomentował całą sprawę na Facebooku prezydent Arkadiusz Chęciński.

  Na nagraniu z monitoringu widać, jak młody mężczyzna wyrywa z donicy sadzonkę bukszpanu. Co ciekawe, porzucił ją potem w innym miejscu. Niewykluczone, że był to mieszkaniec Będzina. Monito-ring tramwajowy zarejestrował bowiem, jak "bukszpanowy złodziej" wsiada do tramwaju linii nr 31 i wraz z dwoma innymi mężczyznami oraz kobietą wysiada na przystanku Będzin Stadion. Za wskazanie sprawcy kradzieży bukszpanu urzędnicy oferują 500 złotych nagrody. Materiały z monitoringu zostały już przekazane policji.

  Władze Sosnowca zapewniają, że zieleni w centrum miasta będzie więcej. Rewitalizo-wany ma być m.in. "skwer" między ul. Małachowskiego, Warneńczyka i Żurawią.


  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama