W Hospicjum Cordis szykują święta. Wielki koncert już w...

  W Hospicjum Cordis szykują święta. Wielki koncert już w sobotę!

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Hospicjum Cordis szykują święta. Wielki koncert już w sobotę!

  ©youtube.pl

  Już w sobotę, w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbędzie się koncert "Przyjaciele dla Hospicjum Cordis".
  W Hospicjum Cordis szykują święta. Wielki koncert już w sobotę!

  ©youtube.pl

  Całkowity dochód z tej imprezy zostanie przeznaczony na budowę Nowego Domu w Katowicach-Janowie. Podczas koncertu odbędzie się specjalna aukcja charytatywna, wystąpią też znani artyści m.in. Maria Meyer, Ewa Uryga, Artur Rojek czy Marcin Wyrostek. Początek zabawy o godz. 17, a bilety kosztują od 30 do 100 zł.

  Tymczasem w Hospicjum Cordis rozpoczęły się już przygotowania do nadchodzącej Wielkanocy. Sporym przedsięwzięciem jest malowanie jajek, bo w grę wchodzi kilka tysięcy pisanek, które potem trafią na sprzedaż.

  - Na Niedzielę Palmową szykujemy 5 tysięcy jajek. Dostajemy je z ferm, od prywatnych przedsiębiorców. W sumie w akcję włączonych jest kilkaset osób - mówi Jolanta Markowska, prezes Hospicjum Cordis.

  Jajka ozdabia wiele osób, wśród nich są nawet całe klasy z różnych szkół, które chcą pomóc hospicjum. Codziennie w placówce pojawiają się kolejne grupy chętnych do pracy.
  Pomalowane jajka sprzedawane będą w różnych parafiach w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

  - Parafie już do nas dzwonią. Jajka zawieziemy nawet do Raciborza. Sama będę sprzedawać pisanki w Wodzisławiu Śląskim - dodaje prezes Markowska.

  Ale Wielkanoc w Hospicjum Cordis to również obchody Triduum Paschalnego. Jednym z najważniejszych jest obrzęd mycia nóg ludziom chorym i umierającym.

  - To dla nas zaszczyt i wielkie przeżycie. Czasem u nas te nogi są bardzo schorowane, czasem jest to tylko jedna noga, albo bardzo malutka nóżka dziecka - podkreśla Jolanta Markowska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama