Dni Żarek obfitowały w wiele atrakcji. Były odznaczenia,...

  Dni Żarek obfitowały w wiele atrakcji. Były odznaczenia, pokaz zumby i gwiazda disco polo

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Podczas Dni Żarek mieszkańcy mogli posmakować wysokiej kultury, jak i bawić się w rytmach disco-polo.
  1/25
  przejdź do galerii

  Podczas Dni Żarek mieszkańcy mogli posmakować wysokiej kultury, jak i bawić się w rytmach disco-polo. ©Urząd Miasta i Gminy Żarki

  Mnóstwo różnorodnych atrakcji towarzyszyło tegorocznym obchodom Dni Żarek. Był wernisaż wystawy Roberta Szecówki, jubileusz 110-lecia istnienia jednostki OSP w Żarkach i wiele imprez sportowych i wędkarskich. Pomimo niesprzyjającej w niedzielę pogody dopisała publiczność, którą do łez rozbawiał kabaret Kopydłów. Ukoronowaniem święta Żarek był koncert zespołu Cliver.
  Obchody tegorocznych Dni Żarek rozpoczęły się już 20 czerwca. Wówczas do rywalizacji stanęli uczestnicy zawodów wędkarskich „Żarecki Spławik". W różnych terminach rozegrane zostały również zawody sportowe m.in. Turniej piłki nożnej rocznik 2008-2007, Turniej sprawności piłkarskiej rocznik 2004-1999, a także piłki nożnej rocznik 2006-2005 i Turniej piłki nożnej w kategorii OPEN.

  W ramach obchodów Dni Żarek odbył się wernisaż wystawy Roberta Szecówki w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach i koncert reprezentacyjnego zespołu artystycznego Wojska Polskiego w Domu Kultury w Żarkach. W przypadku jednego i drugiego wydarzenia widownia nie zawiodła.

  Uroczystości na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Steinkellera w niedzielę częściowo pokrzyżowała kapryśna aura. Mimo niesprzyjającej pogody na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Po ich występie odbyły się uroczyste obchody 110 – lecia OSP w Żarkach. W czasie obchodów Jubileuszu wręczono odznaczenia dla wyróżniających się strażaków, składano życzenia dalszej owocnej pracy, a na koniec odbył się koncert Orkiestry OSP Żarki, która wykonała kilka utworów muzycznych różnych kompozytorów z całego świata.

  Po jubileuszu OSP Żarki na scenie zaprezentowana została bajka "Kopciuszek" w wykonaniu grupy teatralno-tanecznej z Domu Kultury w Żarkach, którą prowadzi Katarzyna Miklas. I to nie był koniec atrakcji dla dzieci, bo na scenie zagościły występy taneczne w wykonaniu Championek ze Szkoły Podstawowej w Żarkach i Zumba Kids z Positive Energy. Oby dwie grupy prowadzi Mariola Pasikowska, "świeżo upieczona" mistrzyni Europy w nordic-walking.

  Po energicznych tańcach widownia mogła zobaczyć dorobek Ogniska Baletowego z Domu Kultury w Żarkach. Młodzi tancerze pod kierunkiem Łukasza Zasika i Niny Otręby pokazali 3 tańce z baletu „Dziadek do orzechów” oraz „Taniec Eleny” i „Kankana”.

  Po prezentacjach dziecięcych na scenie zagościła gwiazda wieczoru – Kabaret Kopydłów. Komendant, Forkowa, Policjant i Sikorka barwnie przedstawili swoja wioskę.

  Zwieńczeniem obchodów Dni Żarek był koncert zespołu Cliver, który zgromadził bardzo dużą widownię. Hity „Pokaż, jak się kręcisz“, czy „Weekend playboya" śpiewali wszyscy zgromadzeni w Lasku Fabrycznym.

  Zny
  *Nowe Muzeum Śląskie w Katowicach zachwyca! ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO]
  *BECIKOWE 2015 - 100 zł na dziecko przez 12 miesięcy [ZASADY]
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Śląska STREFA AGRO - nie tylko dla rolników. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląska STREFA BIZNESU - wszystko o pieniądzach. ZOBACZ KONIECZNIE
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama